Brak podświetlenia radia (zielone led-y)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Brak podświetlenia radia (zielone led-y)

Post autor: 021CLT »

Witam,
Problem jest następujący: zrobiłem sobie nawigację z tabletu, umieszczając go w pokrowcu na radiu. Leżał sobie bez problemu mocowany na rzepa i świetnie pokazywał drogę. Ale od przykrycia wyświetlacza od radia temperatura wzrosła do tego stopnia że chyba spaliła podświetlenie wyświetlacza radiowego. Wszystko działa radio gra, ale brak zielonej poświaty. Zacząłem już szukać czy aby czasami nie wyłączyłem podświetlenia ale takiej funkcji nie stwierdziłem.
Czy ktos sie spotkał z takim problemem ewentualnie ma rozwiązanie.


Dzięki.

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia radia (zielone led-y)

Post autor: MłodyWilk »

Tam żadnych ledów nie ma , tylko żaróweczki z zielnym kondonami :)
Takich żaróweczek oprócz serwisu nigdzie nie dostaniesz, a ceny różne - około 20-30zł/szt.

Ja robiłem tak, że z pobliskiego sklepu elektronicznego brałem kilka sztuk o różnych parametrach i coś tam w końcu podpasowałem... Ale róznica taka ze po 50gr/szt :)

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia radia (zielone led-y)

Post autor: 021CLT »

Witam,

Byłem pewien, że w radio zastosowali led-y, a tu proszę zwykłe szklane po 20zł :D
Więc wyciągnąłem cały zestaw HI-Fi plus klimę na kocyk.
Obrazek

Zdjęcie panelu przedniego
Obrazek

Po zdjęciu obudowy płyty czołowej
Obrazek

A to właśnie winowajca ciemnego wyświetlacza. Żaróweczki umieszczone pod wyświetlaczem po obu stronach w zielonych kondonach.
Obrazek


A tak wygląda z tyłu. Trzeba wylutować opisaną jako IL902,
Obrazek

Dwie spalone to te małe, obok większe nowe po 50gr :D
Obrazek

Wlutowujemy nowe i cieszymy się radiem w cimności :D
Obrazek

PS. Dość mocno brakuje wyjścia AUX, bluetooth wię i tak myślę o 2DIN :mrgreen:

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia radia (zielone led-y)

Post autor: p_ozim »

Nie chce krakać drogi kolego ale ja takie po 50gr. powsadzałem do panelu sterowania lustekami ,ogrzewania lusterek itp.z lewej strony pod kierownicą, długo się nimi nie nacieszyłem.Poświeciły może z rok i znowu wszystkie do wymiany...Też się cieszyłem że kupiłem takie same..nawet w kolorze zielonym.Najpierw zaczęły jaśnieć jakby się farba z nich wypalała a póżniej przestawały po kolei świecić...

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia radia (zielone led-y)

Post autor: 021CLT »

A ja jakieś 3 lata temu wymieniłem wszystkie żaróweczki podświetlające przyciski, sterowania itp.
Stare choć oryginalne były mocno poczerniałe i dawały może 50% jasności.
Do tej pory żadna nie chce się przepalić :lol:
Pomyślałem, że diody mają większą żywotność wiec zakupiłem takie zielone na 12V. Fajne ale światło diodowe to nie żaróweczka w kondonie :? Są diody co emitują kąt świecenia 130-160 stopni więc efekt punktowego podświetlenia można pominąć. Czekają teraz te diody w pudełeczku, a żaróweczki za 50gr nie chcą się palić :D
Oczywiście trwałość Koito za 20zł jest pewnie jak żarówki Edisona w muzeum, tylko jak to będzie wyglądało gdy ruda wpierdzieli wszystko, a zostanie paląca się żarówka :shock:

ODPOWIEDZ