Amortyzatory na przód - jakiej firmy?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Amortyzatory na przód - jakiej firmy?

Post autor: MłodyWilk »

Panowie byłem w serwisie na trzepakach i duże zaskoczenie.

Zawieszenie zwykłe bez pneumatyki.

Amorki na przodzie były wymieniane około 4 miesięcy temu na zamienniki Monroe:
i wyszło , że lewy przód 48% sprawności, a prawy 44%.
Tak na marginesie - stare oryginalne na tyle po 65%.

Dodatkowo auto po wymianie amorków od samego początku prowadzi się kiepsko i kierownica lata na nierównościach.


Panowie, jaką firmę amorków polecacie na przód tak aby znowu nie żałować :?: :!:
Myślę, o KAYABA. Mam takie w osobówce i super się sprawują, ale nie wiem jak będą się sprawować w LC...

Z góry dzięki za pomoc :!:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Amortyzatory na przód - jakiej firmy?

Post autor: plum76 »

ja kupiłem nowe KONI i bylem na przeglądzie 2 tygodnie po założeniu i pokazało sprawność na poziomie 60-70%.
I na wszystkich czterech podobnie, ja bym się więc nie przejmował za bardzo. Stawiam że to jest związane z twardością amortyzatorów czy ogólnie zawieszenia, podobno rodzaj opony tez ma znaczenie. Miększe opony dadzą wieksza wartość. No i oczywiście pytanie czy sprawdzili ci ciśnienie w kołach przed testem, jak miałeś ze 3 bary to to w ogóle by nie amortyzowało przy taksz szybkich drganiach jakie generuje ta ich maszynka.

ogólnie chyba tak to jest:
pow. 80%- amory nowe,
60-80% bardzo dobre,
40-60% akceptowalne,
poniżej- do wymiany

inna sprawa że Monroe to nie jest znów jakaś cudowna marka, znana tak.
paweł

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Amortyzatory na przód - jakiej firmy?

Post autor: MłodyWilk »

Nie do końca mogę zrozumieć jaki wpływ mogą mieć amortyzatory na bujanie kierownicą na boki na nierównościach. Kierownica dość mocno reaguje i ucieka - trzeba ją mocno trzymać a i tak czuć wszelkie nierówności.

Ale właśnie tak zaczęło się dziać po wymianie amorków na nowe.

Po buszowaniu w interku i przeczytaniu wielu postów na różnych forach to okazuje się, że to własnie kiepskie amory lubią płatać takie figle.
A w drugim aucie właśnie mi się z jednej strony jeden wylał i na stacji stwierdzili, że nie żyje, natomiast z drugiej strony jest OK a na kierownicy nie czuć żadnych objawów na nierównościach jak w landzie.

I bądź tu mądry :)

Ps. Pamiętasz ile Cie wyniosły te KONI?

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Amortyzatory na przód - jakiej firmy?

Post autor: Zibi »

plum76 pisze:ja kupiłem nowe KONI i bylem na przeglądzie 2 tygodnie po założeniu i pokazało sprawność na poziomie 60-70%.
I na wszystkich czterech podobnie, ja bym się więc nie przejmował za bardzo. Stawiam że to jest związane z twardością amortyzatorów czy ogólnie zawieszenia, podobno rodzaj opony tez ma znaczenie. Miększe opony dadzą wieksza wartość. No i oczywiście pytanie czy sprawdzili ci ciśnienie w kołach przed testem, jak miałeś ze 3 bary to to w ogóle by nie amortyzowało przy taksz szybkich drganiach jakie generuje ta ich maszynka.

ogólnie chyba tak to jest:
pow. 80%- amory nowe,
60-80% bardzo dobre,
40-60% akceptowalne,
poniżej- do wymiany

inna sprawa że Monroe to nie jest znów jakaś cudowna marka, znana tak.

To są normy do samochodów o masie własnej do 1,5 tony, powyzej tego te wartosci sa o wiele mniejsze ( zgodnie z rozporządzeniem). Po drugie - wystarczy faktycznie minimalna róznica ciśnienia w oponach a cały test maszyny bierze w diabły.
paweł

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Amortyzatory na przód - jakiej firmy?

Post autor: MłodyWilk »

Ciśnienie było OK, sam sprawdzałem przed wyjazdem do serwisu.

Opony na pewno też wiele zmieniają, bo na nowych zimówkach jest lepiej a teraz na starych letnich niestety gorzej.
Nie mniej jednak na zimówkach tez nie ma szału, tylko, że na letnich ten efekt się nasila...

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Amortyzatory na przód - jakiej firmy?

Post autor: plum76 »

koni kosztowały mnie po 200pln za sztukę jak pamiętam, ale długo czekałem bo z fabryki ściągali bezpośrednio.

Stefek
Posty: 155
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: Amortyzatory na przód - jakiej firmy?

Post autor: Stefek »

Ew tokico za 230. To szlo na pierszy montaz. Chyba, ze sie cos zmienilo.

ODPOWIEDZ