wymiana zarowki pozycyjnej z przodu

Moderator: luk4s7

Michal_K_1
Posty: 16
Rejestracja: 02 lip 2014, 20:36
Auto: J125
J155

wymiana zarowki pozycyjnej z przodu

Post autor: Michal_K_1 »

Witam, w instrukcji napisano, iz wymiany zarowki pozycyjnej przedniej nalezy dokonac w serwisie.
Akurat u mnie sie spalila. Czy rzeczywiscie musze posiadac jakies niestandartowe narzedzie aby sie do niej dostac? Przerabial ktos juz to?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wymiana zarowki pozycyjnej z przodu

Post autor: kylon »

:shock:

Darek...
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:58
Kontakt:

Re: wymiana zarowki pozycyjnej z przodu

Post autor: Darek... »

Michal_K_1 pisze:Witam, w instrukcji napisano, iz wymiany zarowki pozycyjnej przedniej nalezy dokonac w serwisie.
Akurat u mnie sie spalila. Czy rzeczywiscie musze posiadac jakies niestandartowe narzedzie aby sie do niej dostac? Przerabial ktos juz to?

:shock: jutro maskę podniosę i odpowiem ... :wink:

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: wymiana zarowki pozycyjnej z przodu

Post autor: Mesel »

Zarowka pozycyjna jest w takim białym uchwycie. Najbardziej odstaje od całej lampy z tego co pamietam. Przekrecasz i wyjmujesz. Nic trudnego ;) jutro jeszcze sprawdze u siebie i dam znac czy na pewno jest to az tak proste :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: wymiana zarowki pozycyjnej z przodu

Post autor: Addams »

Ale czasy...
Po spaleniu żarówki zawsze najpierw zaglądałem pod maskę, a nie do instrukcji...

Michal_K_1
Posty: 16
Rejestracja: 02 lip 2014, 20:36
Auto: J125
J155

Re: wymiana zarowki pozycyjnej z przodu

Post autor: Michal_K_1 »

Ha ha, nie no ja tez. Ale zaraz jak zakupilem (zaraz po kupnie auta) instrukcje w jezyku polskim przejrzalem ja i wpadla mi w oko ta dziwna wzmianka. Po czym po spaleniu zarowki zajrzalem i.. hmm. Do zarowki mijania i kierunku dostep jest. Ale pozycyjne.. - no mnie tam lapa nie wejdzie. Wiec napisalem tutaj czy trzeba cos grubszego rozkrecac.

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: wymiana zarowki pozycyjnej z przodu

Post autor: wojfil »

Michal, najszybciej chyba od strony koła (podobno daje się też od góry ale jeżeli ktoś ma łapska zamiast małych rączek...).
Odkręć pierwszą, najniższą śrubę trzymającą osłonę nadkola, odciągnij je trochę i włala :) .
Strasznie tajny sposób mówi o tym, żeby skręcić koła w stronę przeciwną do wymienianej żarówki ;) .

Powodzenia!

Michal_K_1
Posty: 16
Rejestracja: 02 lip 2014, 20:36
Auto: J125
J155

Re: wymiana zarowki pozycyjnej z przodu

Post autor: Michal_K_1 »

Wielkie dzieki. Jest jak mowisz - wystarczylo odkrecic jedna srube i nadkole bez problemu mozna bylo wystarczajaco odgiac. Zarowka wymieniona.
Pozdrawiam!
Załączniki
pozycyjne.jpg
pozycyjne.jpg (114,67 KiB) Przejrzano 4916 razy

ODPOWIEDZ