zaCHIPowanie Landa ...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: MłodyWilk »

Co do box-ów to moją opinię już znasz :)

Natomiast jeśli chodzi o LPG to niestety podwyższa on temp. spalania. Głowice Toyoty tego nie lubią, a regulacja płytkowa przy drobnym zaniedbaniu ją zniszczą. Do tego koszty częstej regulacji zaworów przy zasilaniu LPG skutecznie zabijają temat...

crazzy1981
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:07
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: crazzy1981 »

Dziś założyłem TTE do swojego LC 173KM. Na razie mogę powiedzieć tylko tyle że samochód lepiej przyspiesza i po skasowaniu średniego spalania przy delikatnej jeździe spalanie spadło poniżej 7,5 litra. Więcej powiem za tydzień jak wrócę z Gdańska i sprawdzę go na dłuższej trasie i po Warszawie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
roso
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2010, 17:03
Auto: LC120 3,0 183 KM power box
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: roso »

crazzy1981 pisze: spalanie spadło poniżej 7,5 litra.
Tyle to pali Yariska mojej żony.
Chłopie spalanie może troche obniżyłeś . ale o jakieś 0,5 L.

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: MAC332 »

roso pisze:
crazzy1981 pisze: spalanie spadło poniżej 7,5 litra.
Tyle to pali Yariska mojej żony.
Chłopie spalanie może troche obniżyłeś . ale o jakieś 0,5 L.

BUAHAHAHA poniżej 7.5ltr, aż łzy staneły mi w oczach - z śmiechu :mrgreen:

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: górol »

crazzy1981 pisze: spalanie spadło poniżej 7,5 litra. Więcej powiem za tydzień
Pozdrawiam
To prawie jak u mnie tyle że na lawecie z włączonym webastem :lol: i za tydzień mam nadzieję ,że powiesz więcej litrów znaczy się :mrgreen:

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: kmltyr88 »

U mnie na kompie też tyle pokazywało. To chyba jedna z funkcji niektórych boxów, żeby lepiej wyglądało. W rzeczywistości auto paliło nawet więcej. Niemniej przyczyną rezygnacji z tego badziewia było wchodzenie LC w tryb serwisowy w pewnych najmniej oczekiwanych momentach. Niestety to nie jest program dostosowany do konkretnego egzemplarza i w tym cały ból.

crazzy1981
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:07
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: crazzy1981 »

Witam.

Koledzy co do waszych żon czy jazdy z lawetą nie będę komentował, myślę że forum ma raczej charakter informacyjny i pomocny a nie prześmiewczy. :twisted:

Wróciłem z Gdańska, trochę pojeździłem z TTE i moje wrażenia :lol: :
7,3 miałem na kompie jak skasowałem i się ślimaczyłem za samochodami między 70-90km/h bez gwałtownego przyspieszania, hamowania itd.... Jednak stan niestety nie trwał zbyt długo :(
Po tygodniu jazdy po Warszawie (korki, hamowanie, ruszanie ... i tu już niestety raczej mało delikatne spalanie wzrosło do 10,5 l i tak się już utrzymywało.
Do Gdańska jechałem 90-110km/h później trochę po Gdańsku i powrót około 120-140km/h.
Trasę zrobiłem na jednym zbiorniku i zrobiłem do tankowania jeszcze 100km po Warszawie.
Komputer mi pokazywał spalanie na poziomie 9,5l/100km. Ostatecznie przy tankowaniu wyszło że spalanie wyszło ok 9,8l/100km.
Co do samej jazdy. Mam wrażenie że biegi się zmieniają szybciej i płynniej...ale to może subiektywne odczucie.
Co do przyspieszania to szybciej przyspiesza...prędkości max nie sprawdzałem.
Na hamowni też nie byłem więc nie jestem w stanie powiedzieć jaką moc miało autko przed TTE a jaką po.

Na razie tyle.
Pozdrawiam wszystkich :)

crazzy1981
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:07
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: crazzy1981 »

A co do boxa to z tego co wiem to TTE jest dedykowany do konkretnego modelu silnika.

Hofffa
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2011, 11:21
Auto: LC120
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: Hofffa »

Witam,
Czy może ktoś się orientuje albo może polecić jakiegoś elektronika, który mógłby popracować nad chipem TTE do LC 120? Chip siedział praktycznie od początku w samochodzie i od jakiegoś czasu coś zaczęło się z nim dziać a mianowicie powoduje szarpanie skrzyni biegów na 5 biegu. Samochód stał w ASO prawie miesiąc na diagnostyce i w końcu odłączenie chipa naprawiło problem.
Teraz leży odłączony i szukam kogoś, kto mogłby go naprawić.

Pozdrawiam

Filip

lukk
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2013, 22:04
Auto: Land Cruiser 120 oraz V8
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: lukk »

Panowie co do tego calego chipa TTE, mam to ustrojstwo od poczatku w mojej LC120. Mam wylacznik/wlacznik chipa pod kierownica. Zawsze tak mialem ze na jalowym biegu po zalaczeniu chipa obroty spadaly natomiast po wylaczeniu lekko sie podnosily. Od jakiegos czasu przestalo to funkcjonowac. Auto tez jezdzi bez zmian, tzn czy z wlaczonym czy bez idzie tak samo. Auto bylo w serwisie, oczywiscie robia wielkie oczy i nie wiedza o co chodzi. W sumie to nawet wciskali mi ze to dzial. Jak moge sprawdzic funkcjonowanie chipa?? ktos ma moze jakies pomysly??
z gory dzieki za odpowiedz

ODPOWIEDZ