kiedy dokladnie byl lifting silnika

Moderator: luk4s7

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

kiedy dokladnie byl lifting silnika

Post autor: Szymek »

czesc
kiedy dokladnie byl lifting silnika w LC 120 D4D polegajacy na tym, ze zwiekszono moc ze 163 do 166 KM i moment obrotowy podniesiono do okolo 400 Nm? Chodzi mi o te zmiane, ktora wg danych producenta powodowala zmniejszenie spalania nawet o 4 l/100 km na automacie. Czy auta z 2004 juz mialy ten zabieg wykonany czy dopiero te z rocznika 2005?

pzdr. .
Szymek.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: kiedy dokladnie byl lifting silnika

Post autor: konus »

Zmniejszenie spalania było spowodowane zmianą skrzyni z 4 na 5 biegową. ( mowa oczywiście o automacie)

eko

Re: kiedy dokladnie byl lifting silnika

Post autor: eko »

Była jeszcze zmiana na 170 KM, chyba teraz jest tyle. To są zmiany związane również z normami spalin. O wiele bardziej istotne jest czy skrzynia jest 4- czy 5-biegowa w automacie oraz 5- lub 6-biegowa w manualu. Reszta to różnego rodzaju dodatki, wersje specjalne, koło na tylnej klapie lub pod bagażnikiem itd. Rocznik 2004 to dobre auto, chociaż w automacie szukałbym już właśnie 5-biegowej.

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: kiedy dokladnie byl lifting silnika

Post autor: Szymek »

no wlasnie chcialbym automat pieciobiegowy, tylko nie wiem od kiedy on wystepuje. W ogloszeniach to jest tak napisane, ze chyba ci sprzedajacy sami dokladnie nie wiedza co sprzedaja. Raz jest ogloszenie, w ktorym jest LC z roku 2004 i ma 163 KM (czyli tez rozumiem, ze ma skrzynie w automacie 4-biegowa, bo te zmiany silnika byly chyba zrobione rownoczesnie z zmiana skrzyni), a innym razem spotykam LC z 2005 i tez w ogloszeniu jest ze ma 163 KM....

Wiec wniosek z tego taki, ze na podstawie ogloszen, to sie za duzo nie dowiem, bo nie bardzo chce mi sie wierzyc, aby toyoty LC z roku 2005 mialy jeszcze 163 KM.

Pozdr. .
Szymon.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: kiedy dokladnie byl lifting silnika

Post autor: konus »

Tak jak piszesz ludzie nie wiedzą co sprzedają. W dowodzie lub fakturze zakupu masz moc podaną. Albo proś o vin i sobie sprawdzisz co to jest za silnik i jakiego ma automata.

eko

Re: kiedy dokladnie byl lifting silnika

Post autor: eko »

Szukaj w rocznikach 2005 i wyżej. Nie patrz na moc silnika tylko się pytaj gościa jaką ma skrzynię albo niech Ci zdjęcie podeśle. Są też auta z Niemiec, która miały nieco inną specyfikację niż w PL. W Polsce sprzedają się głównie wersje SOL z pneumatycznym zawieszeniem. Jeśli chcesz zmieniać zawieszenie na tuningowane, to musisz szukać na sprężynach. Itd itd :lol:

vobo
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:39

Re: kiedy dokladnie byl lifting silnika

Post autor: vobo »

Jak to jest właściwie z tą różnicą w zużyciu paliwa między automatem 4-o i 5-o biegowym?
Rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem, który naprawia toyoty (sam ma LC90) i twierdzi że różnica jest symboliczna.
A ja chciałbym poznać opinię kogoś, kto jeździł 4-o biegowym automatem, ile takie auto pali w cyklu mieszanym - bo sami mieszkamy w małej miejscowości - więc klasyczne miasto to nie jest.

pozdrawiam,

Maciek

ODPOWIEDZ