Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: consigliero »

MyśMyślę że kolega powinien przyjechać na jakąś imprezę aby podglądnąć sobie jak zachowuje się LC w terenie . Naprawdę z całego wątku ciężko się zorientować w czym tkwi twój problem , jak widać nawet sam masz problemy z jego zdefiniowaniem. Moim zdaniem system a-track który jest w 4 R jest sprawnym narzędziem i w warunkach gdy istnieje minimalna szansa na uzyskanie przyczepności , potrafi to wykorzystać. Mój pojazd jest golasem , żadnego LSD w tylnym moście , cokolwiek to oznacza, a tylko raz musiałem się poddać na stromym podjeździe w kopnym śniegu. Nie udało mi się go pogrążyć w warunkach błotnych a i jeszcze raz w piachu utknąłem ale to raczej wina mojego braku doświadczenia. Notabene z tego piachu wyjechałem o włanych siłach.
PozdrawiaM

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

Rafi - ori instrukcja jezyk francuski a jak kupie jakas z allegro to nie wiem czy bedzie do dokladnie tego modelu.
Pomysl z bezpiecznikiem jest jak najabrdziej ok - spala sie nam bezpiecznik wymieniamy i nie ma potrzeby jechac do aso - wiec wnioskuje z tego ze np blad zniknie odrazu po wlozeniu bezpiecznika lub jak sie auto zgasi i troche postoi pewnie nie trzeba nawet bedzie odpinac aku.

Mam jeszcze pajero 3.2 did bez zadnych systemow elektronicznych nawet bez absu - mistrzostwo - reduktor blokada srodkowego i tylniego zapinam wszystko auto idzie jak zle w porownaniu do lc tak ze nie musze sie nigdzie wybierac zeby wiedziec jak takie auto powinno sobie radzic, mozna tez wlaczyc youtube....

Tak ze to raczej nie jest tez kwestja tego ze sobie cos ubzduralem.

A-track czasem moze sie to przedawac ale czasem tez przeszkadzac i najwiekszy szok to to ze nie ma guzika od wylaczania tego bo jak by byl to sprawa zalatwiona.

Posiadam tez BMW M3 z szpera(lsd) tak ze dobrze wiem po co ona jest w aucie i jak ma dzialac.
Most z lsd jest to most o ograniczonym uslizgu (nie mylic z pelna blokada) czyli np ze jedno kolo zrobi pelny obrot a drogie kolo np tylko 25% calego obrotu. Mamy wtedy doczynienia ze szpera (lsd) 25%.
Majac szpere z tylu w lc to nie to co pelna blokada ale rzecz bardzo bardzo pomocna i przydatna zapewniajaca nam to ze zawsze jednak naped bedzie na oba kola z tylu. Z przodu w lc nie ma lsd wiec ktos wymyslil a-track po to aby wymusic naped.

Blokujac dyfer centrany guzikiem i majac lsd mamy naped jak by nie bylo przynajmniej na 3 kola. Tylko to scierwo ide zaraz szukac bezpiecznika...

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

Udalo mi sie wyjac jeden bezpiecznik swieci sie abs, vsc trc, vsc off, ikonka tak z poslizgiem auta sladami zanim. Nie swieci sie zaden blad silnika, sprawdzalem blokade srodkowa czy sie zalacza tak zalacza sie.

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: Husky »

WojtekJ120 pisze:a chcial bym zeby bylo tak

tu na 100% jest włączony reduktor

na tym pierwszym filmie to 150 ma opony do dupy to raz, a dwa zapewne ma włączone wszystko co elektroniczne

u mnie jak juz raz pisałem i napisze drugi , jak przycisnę ten guziczek co na zdjęciu dupe autka mogę mieć tam gdzie chcę ja, a nie gdzie chce elektronika

a o wyjmowaniu bezpiecznika to nigdy bym nie pomyślał, to tak gdybyś chciał w domu wyłączyc światło i zamiast robić to przełącznikiem na ścianie to idziesz do skrzynki i wyjmujesz bezpiecznik :shock:

ale ja się nie znam na tym co mam pod maską :oops:


sorrry ale mam komunikat że

Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki.

Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki.



mody o co chodzi ???
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 00:31 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: Husky »

zdjęcie jest na pierwszej stronie tematu

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

Wyjecie bezpiecznika nie jest zle - mi np lepiej sie jezdzi ogolnie autami bez abs jakos nie ufam tym systema czasem pomoze ale nie zawsze wiec lepiej chyba miec samemu to pod kontrola ale to moje zdanie.
Tez jak kupowalem lc to myslalem ze ten przelacznik odblokowuje wszystkie moziwosci ale wyglada na to ze nie, mogl bys napisac jakie kontroli zapalaja ci sie na desce po wlaczeniu tego ? i mnie swieci sie vsc off i ikona reduktora, w przypadku wyjecia bezpiecznika jeszcze abs to poslizgowe i trc off wyglada na to ze trc - traction jakis system i chyba on robi problemy przez to ze sie nie wylacza ale w sumie ten anty poslizgowy na pewno tak samo bo przez niego nie mozna isc bokiem.
Widzisz w tym nowym lc tez pisze kiedy chlop co wlacza i ew widac ze wlacza blokade centralnego a jednak i tak jakis system nie pozwala na usliz kol i tu jest to samo.
Jeszcze nie bylem jezdzic bez bezpiecznika ale podejrzewam ze auto bedzie szlo tak jak chce tylko wolal bym tym sterowac z kabiny niz z pod maski...

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Tak wygląda u mnie deska po wyjęciu bezpiecznika.
Przy zablokowaniu guzikiem z kabiny blokady międzyosiowej bez wyjmowania bezpiecznika świeci się tylko vsc off i ikonka od blokady.
Więc wygląda na to, że jednak auto za pomocą tego guzika nie do końca wyłącza wszystko, bo działa wtedy jeszcze VSC TRC i system antyposlizgowy.
Jak wygląda to u Was w lc ?? Jakie ikonki się wam zapalają po włączeniu blokady ?
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 00:22 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link.

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: kmltyr88 »

Z tego co widzę wyjęcie bezpiecznika zadziałało. Rzeczywiście bezpiecznik nr. 63 pod maską wyłącza wszystko co elektroniczne w napędzie, również ABS.
Jeszcze jedno... Nie jestem w 100% pewien, ale zdaje się, że wersje(te bogatsze) z a-trac nie mają z tyłu LSD;) Moja chyba nie ma, bo jak auto było na podnośniku i zakręciłem jednym z kół to drugie obracało się w przeciwną stronę. Możesz kiedyś sprawdzić...
Ja tam z tego systemu jestem bardzo zadowolony:) Czasy starych Defenderów, czy Uaz-ów już raczej nie wrócą.

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: kmltyr88 »

kmltyr88 pisze: Ja tam z tego systemu jestem bardzo zadowolony:) Czasy starych Defenderów, czy Uaz-ów już raczej nie wrócą.
Chyba przesadziłem :D ale coś w tym jest.

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: Transporter »

WojtekJ120 a co potrzebujesz konkretnie z instrukcji? To Ci wrzucę. Albo podaj maila na PW :D to zapodam pdfa

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

lsd jest tez na pewno bo czuje jak auto sie zachowuje przy skretach troszke gazu i zaczyna lapac bok czyli lsd reaguje dobrze tylko zaraz elektronika go leczy do stanu jazdy na wprost... a dzis bede testowal czy dziala to juz tak jak chce bez bezpiecznika - wyjolem najwiekszy 40a od abs - wiec pewnie idzie wyjac tez tak ze vsc itd przestana dzialac a abs bedzie jednak ja nie chcialem aby co kolwiek dzialalo a te systemy musza miec abs aby dzialac.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: Rafi »

Co do reszty tych systemów to moje zdanie znasz- nie są do niczego potrzebne, a mogą tylko przeszkadzać czego doświadczyłeś. Ale ABS się przydaje w takim ciężkim aucie. Ale mniejsza o to- nie wiem czy nie jest tak jak w wielu nowych autach, że fizycznie nie ma korektora siły hamowania, a za rodział siły odpowiada ABS właśnie. Jeździłem takim autem i to nie było jak zwykłe auto bez ABS-u... Najpierw łapał tył, a do tego spadła mocno skuteczność hamowania. Uważaj po prostu :wink:

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: Husky »

Jakoś nie rozumiem tych waszych problemów .

Skoro przeszkadzaja Wam dodatkowe systemy to po jaką cholerę kupujecie takie auto? czy nie byliście świadomi przed zakupem co jest zaistalowane?

Trzeba było kupic nivkę, lub gazika i cieszyć się z jazdy bez elektroniki, a nie teraz płakać

Czepianie się ABSu , że jest !! to już przesada , jest to super wynalazek !

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: WojtekJ120 »

Husky - naprawde sie mocno zawiodlem w zyciu nie przyszlo by mi do glowy ze w takim aucie nie da sie czegos takiego wylaczyc a wtedy na pewno w jakis sposob rozwarzal bym zakup.
Wyjecie bezpiecznika jednak nie zalatwia sprawy bynajmniej tego co wyjolem bo po spuszczeniu recznego ikona czerwona z wykrzyknikiem swieci sie dalej a hamulcow prawie nie ma. Wiec pozostaje poszukac innego :)

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Jak wylaczyc wszystkie systemy kontroli trakcji ?

Post autor: Transporter »

Wojtek, sprawdź m@ila :)
Ale nie wiem czy znajdziesz tam odp na nurtujące Cie pytanie

ODPOWIEDZ