Poszarpywanie przy 80km/h

Moderator: luk4s7

Hofffa
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2011, 11:21
Auto: LC120
Kontakt:

Poszarpywanie przy 80km/h

Post autor: Hofffa »

Witam Wszystkich,

Występuje u mnie w LC120 następujący problem. Przy około 80km/h samochód zaczyna lekko poszarpywać i tak się dzieje do około 120km/h. Wtryski były już wymieniane i teraz ciekawostka.... po przełączeniu na tempomat, objawy znikają... :shock:
Może ktoś sie orientuje co to może być, niedługo zbliża mi się przegląd, i będę mógł nakierować Panów mechaników na przyczynę tego "zjawiska", sami jeszcze na to nie wpadli... :D

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

gekeikan
Posty: 30
Rejestracja: 21 cze 2009, 22:52
Auto: VDJ200
Kontakt:

Re: Poszarpywanie przy 80km/h

Post autor: gekeikan »

witam,
u mnie przy mocnym wdepnięciu gazu z niskich obrotów też auto szarpało (przy łagodnym przyspieszaniu nie było takiego objawu). Pomogła wymiana sprzęgła.

Pozdrawiam

Wojtek

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Poszarpywanie przy 80km/h

Post autor: MaxLux »

Hofffa pisze:Witam Wszystkich,

Występuje u mnie w LC120 następujący problem. Przy około 80km/h samochód zaczyna lekko poszarpywać i tak się dzieje do około 120km/h. Wtryski były już wymieniane i teraz ciekawostka.... po przełączeniu na tempomat, objawy znikają... :shock:
Może ktoś sie orientuje co to może być, niedługo zbliża mi się przegląd, i będę mógł nakierować Panów mechaników na przyczynę tego "zjawiska", sami jeszcze na to nie wpadli... :D

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
Wyglada ze cos z ukladem sterowania gazu - bo jak predkoscia steruje komp od tempomatu to jest OK ..
A pedal gazu jest na linke czy elektroniczy potencjometr ?? Moze tam sie cos przerywa ale to chyba byloby latwe do wykrycia ...

Hofffa
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2011, 11:21
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Poszarpywanie przy 80km/h

Post autor: Hofffa »

Dokładnie po przełączeniu na tempomat jest ok, zgłosiłem to na ostatnim serwisie ale nic nie poradzili... :( ogólnie miałem wymianę oleju w skrzyni biegów (automat) w tym momencie, niby w książce jest że nie ma konieczności wymiany ale jednak się zdecydowałem. To olej podobno był "masakrycznie" zużyty i przepracowany.... w serwisie stwierdzili, że może jakiś brud przyblokował zawory w skrzyni biegów (nawet nie wiedziałam, że takowe istnieją) i może to jest przyczyną. Linka gazu to chyba nie jest, bo objaw występował by raczej przy wszystkich prędkościach, a nie tylko we wspomnianym zakresie.

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Poszarpywanie przy 80km/h

Post autor: zachary »

Hofffa pisze:Dokładnie po przełączeniu na tempomat jest ok, zgłosiłem to na ostatnim serwisie ale nic nie poradzili... :( ogólnie miałem wymianę oleju w skrzyni biegów (automat) w tym momencie, niby w książce jest że nie ma konieczności wymiany ale jednak się zdecydowałem. To olej podobno był "masakrycznie" zużyty i przepracowany.... w serwisie stwierdzili, że może jakiś brud przyblokował zawory w skrzyni biegów (nawet nie wiedziałam, że takowe istnieją) i może to jest przyczyną. Linka gazu to chyba nie jest, bo objaw występował by raczej przy wszystkich prędkościach, a nie tylko we wspomnianym zakresie.

Ale teoria ze skrzynią biegów jak się ma do sterowania tempomatem? Bo jeśli dobrze zrozumiałem to przy włączonym, rzeczonym tempomatcie przyspieszanie i utrzymywanie prędkości przy jego użyciu nie skutkuje niczym niepożądanym. Myślę, że problem tkwić może w potencjometrze, jakim jest pedał gazu lub gdzieś na drodze od niego do sterownika.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Poszarpywanie przy 80km/h

Post autor: MaxLux »

Hofffa pisze:Dokładnie po przełączeniu na tempomat jest ok, zgłosiłem to na ostatnim serwisie ale nic nie poradzili... :( ogólnie miałem wymianę oleju w skrzyni biegów (automat) w tym momencie, niby w książce jest że nie ma konieczności wymiany ale jednak się zdecydowałem. To olej podobno był "masakrycznie" zużyty i przepracowany.... w serwisie stwierdzili, że może jakiś brud przyblokował zawory w skrzyni biegów (nawet nie wiedziałam, że takowe istnieją) i może to jest przyczyną. Linka gazu to chyba nie jest, bo objaw występował by raczej przy wszystkich prędkościach, a nie tylko we wspomnianym zakresie.
Sciema z tym olejem w skrzyni automatycznej - to nie silnik zeby byl przypalony czy czarny.
A co do poszarpytania to tak jak radzi kolega podjedz gdzies gdzie mozesz sprawdzic z innym potencjometrem pedalu gazu

ODPOWIEDZ