LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Moderator: luk4s7

Młodyrr
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2009, 20:29
Auto: LC120&330d

LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: Młodyrr »

Witam posiadam toyote LC 120, podczas hamowania koła zaczynają bić, za pierwszym razem zazwyczaj jest ok ale drugie trzecie hamowanie itd to zaczyna sie bicie odczuwalne nei tylko na samochodzie ale i na całym aucie, wyminiłem tarcze, klocki i nadal jest to samo... miał ktoś taki przypadek lub wie od czego to moze sie dziać ?? Może cos z ABSem nie tak ? :? :x

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: kylon »

Luzy na układzie kierowniczym plus ewentualnie zła geometria.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: Boryś »

Albo Twój Noplease źle reaguje na hamowanie? Podobno to się zdarza :wink:

Młodyrr
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2009, 20:29
Auto: LC120&330d

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: Młodyrr »

kylon pisze:Luzy na układzie kierowniczym plus ewentualnie zła geometria.
Zła geometria odpada, auto nigdzie nie było uderzone, luzów na kierownicy tez niema.
Mój Noplease ? :?:

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: Black »

hmm, klocki, tarcze... a czy tłoczki w zaciskach nie stają to ten wymieniacz sprawdzał?
ja tam taki objaw miałem, jak mi rdza już tłoczki obżarła :roll:

Młodyrr
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2009, 20:29
Auto: LC120&330d

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: Młodyrr »

Black pisze:hmm, klocki, tarcze... a czy tłoczki w zaciskach nie stają to ten wymieniacz sprawdzał?
ja tam taki objaw miałem, jak mi rdza już tłoczki obżarła :roll:
Były zawieszone ale przy wymainie to zostało wszytsko zrobione.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: Boryś »

wygląda na to że pogarsza sie jak sie tarcze rozgrzeją. może cos nie dokręcone skoro dopiero co miałeś to robione?

w ramach ciekawostek to koledze tez kiedys cos nawalało przy hamowaniu tyle że w passacie - był u dwóch mechaników i w planach miał już wymiane skrzyni biegów, półosi i innych takich szpejów. Dopiero wizyta u trzeciego mechanika okazała się owocna, gdy ten po spokojnym wysłuchaniu zrozpaczonego kolegi wstał, chwycił jakiś klucz i ... dokręcił mu koło :lol:

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 149
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:22
Auto: Hil Revo
Kontakt:

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: OLO »

Boryś pisze:wygląda na to że pogarsza sie jak sie tarcze rozgrzeją. może cos nie dokręcone skoro dopiero co miałeś to robione?

w ramach ciekawostek to koledze tez kiedys cos nawalało przy hamowaniu tyle że w passacie - był u dwóch mechaników i w planach miał już wymiane skrzyni biegów, półosi i innych takich szpejów. Dopiero wizyta u trzeciego mechanika okazała się owocna, gdy ten po spokojnym wysłuchaniu zrozpaczonego kolegi wstał, chwycił jakiś klucz i ... dokręcił mu koło :lol:
miałem to samo w audi
dwie śruby mi się poluzowały :roll:

Młodyrr
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2009, 20:29
Auto: LC120&330d

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: Młodyrr »

No właśnie koła tez nie sa luźne bo biło na letnich , i jak zmienili na zime to przeciez dokrecali i tez bije ;/ A moze cos od ABS ?

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: Bartek 4.7 »

Młodyrr pisze:Witam posiadam toyote LC 120, podczas hamowania koła zaczynają bić, za pierwszym razem zazwyczaj jest ok ale drugie trzecie hamowanie itd to zaczyna sie bicie odczuwalne nei tylko na samochodzie ale i na całym aucie, wyminiłem tarcze, klocki i nadal jest to samo... miał ktoś taki przypadek lub wie od czego to moze sie dziać ?? Może cos z ABSem nie tak ? :? :x
Miałem kiedyś dokładnie to samo.
W Grandzie WJ.

Wymieniłem tarcze i klocki na nowe i kilka dni był spokój po czym wszystko wróciło do "normy" czyli biło dalej.

Okazało się że w jednym zacisku blokował się jeden tłoczek. Powodował on ciągłe dociskanie klocka do tarczy przez co ta sie przegrzewała i "falowała" stąd drżenie przy hamowaniu. Trzeba było rozebrać jeden zacisk, pozakładać nowe gumki i oczyścić tłoczki (na tym wadliwym zrobił się lekko wyczuwalny rant).
Zanim do tego doszedłem straciłem sporo nerwów i kasy (2 komplety klocków, 1 komplet tarcz + wiele godzin w warsztatach).

Przejedź się autem na odcinku 1-2 km. Ale tak żeby nie nagrzać zbytnio tarcz. Sprawdź czy przypadkiem jedna z tarcz nie jest wyraźnie cieplejsza od drugiej.
Jeśli tak jest to po cieplejszej stronie szukaj problemu.

Młodyrr
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2009, 20:29
Auto: LC120&330d

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: Młodyrr »

Bartek 4.7 pisze:
Młodyrr pisze:Witam posiadam toyote LC 120, podczas hamowania koła zaczynają bić, za pierwszym razem zazwyczaj jest ok ale drugie trzecie hamowanie itd to zaczyna sie bicie odczuwalne nei tylko na samochodzie ale i na całym aucie, wyminiłem tarcze, klocki i nadal jest to samo... miał ktoś taki przypadek lub wie od czego to moze sie dziać ?? Może cos z ABSem nie tak ? :? :x
Miałem kiedyś dokładnie to samo.
W Grandzie WJ.

Wymieniłem tarcze i klocki na nowe i kilka dni był spokój po czym wszystko wróciło do "normy" czyli biło dalej.

Okazało się że w jednym zacisku blokował się jeden tłoczek. Powodował on ciągłe dociskanie klocka do tarczy przez co ta sie przegrzewała i "falowała" stąd drżenie przy hamowaniu. Trzeba było rozebrać jeden zacisk, pozakładać nowe gumki i oczyścić tłoczki (na tym wadliwym zrobił się lekko wyczuwalny rant).
Zanim do tego doszedłem straciłem sporo nerwów i kasy (2 komplety klocków, 1 komplet tarcz + wiele godzin w warsztatach).

Przejedź się autem na odcinku 1-2 km. Ale tak żeby nie nagrzać zbytnio tarcz. Sprawdź czy przypadkiem jedna z tarcz nie jest wyraźnie cieplejsza od drugiej.
Jeśli tak jest to po cieplejszej stronie szukaj problemu.
No sprubóje nie zaszkodzi :) jak cos to bede pisał co i jak :)

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: LC 120 prośba o pomoc, coś bije podczas hamowania.

Post autor: mlodyy »

Pęknięta tarcza hamulcowa wzdłuż wentylacji. Ostatnio spotkałem się z takim objawem w Fordzie Transicie. Nasila się w wyniku rozgrzewania gdyż wtedy materiał sie rozszerza.

ODPOWIEDZ