wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: seburaj »

to nie jest kwestia wiary
mając narzędzia i dostęp do części zamiennych (oraz danych) - naprawa wtrysku elektromagnetycznego na "fabrycznie" (góra i dół) to nie jest wielka filozofia... Bosch zestawy naprawcze udostepnia, Denso już nie - i tu zaczyna się druciarstwo ;)

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: wojfil »

rmaster pisze:Nie wierze w regeneracje tych wtrysków nawet przez Denso Polska.
Możesz napisać na czym polega kłopot z tymi regenerowanymi?
rmaster pisze:Miałem szanse takie właśnie kupić regenerowane w bardzo dobrych pieniądzach ale zrezygnowałem. (Tu chcę podziękować za ofertę jednemu z forumowiczów). Kupiłem nowe z gwarancją. Napiszę tylko że Denso Polska za nowe ma kosmiczną cenę i warto trochę poszukać.
Ile zapłaciłeś za te nowe z gwarancją?

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: Rafi »

rmaster pisze:Nie wierze w regeneracje tych wtrysków nawet przez Denso Polska.
I bardzo dobrze, bo Denso Polska ich nie regeneruje. Oddajesz stare, dostajesz inne, niby regenerowane w jakimś zakładzie Denso. Niby w Japonii, ale może to też być w Chinach, Gwatemali, albo w Belgii czy w Mozambiku. Nieważne, czego by nie opowiadali to ich na miejscu, w Polsce nie regenerują. I te, które się dostaje po regeneracji to nie te same, które się oddało. I mam podejrzenie, że nikt poza Denso (nie Den so Polska, tylko Denso) nie regeneruje tych wtryskiwaczy. Jeśli te od nich są w ogóle regenerowane ;)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: seburaj »

trochę nie wiesz, co piszesz... naprawa jest wykonana w Polsce, a to że dostajesz inne obudowy niż oddałeś to chyba oczywiste, Twoje dostanie inny klient, przecież to tylko obudowa z cewką :-)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: MaxLux »

Sebus,

A moze opisze ladnie proces ze zdjeciami co i jak jest robione zeby rozwiac watpliwosci ?
Dane wrazliwe mozesz pominac

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: seburaj »

kruca bomba, ni ma casu

zdjęć nie mam, bo i my tego nie robimy - to i zdjęć nie zrobię :wink:
mam zdjęcie takiego fabrycznie regenerowanego wtrysku wraz z opakowaniem, bo właśnie leżą przede mną - mogę Ci zdjęcie przesłać mailem, to powiesisz :mrgreen:

a w skrócie - taka naprawa fabryczna odbywa się w mieście na P.
za pomocą stołu Hartridge AVM-2...
z użyciem densowskich, ściśle reglamentowanych i ścisłego zarachowania zestawów naprawczych (rozpylacz i gniazdo/zaworek)...
z zastosowaniem ściśle tajnych i niedostępnych nikomu danych technicznych Denso...

to tak w skrócie :roll:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: MaxLux »

Pracowales w korpo wiec wiesz, ze profesjonalna firma powinna miec "white paper" do pokazania na zewnatrz bez zadnego problemu - dodatkowo mozesz wykupic tu fajna reklame to i pozytek bedzie obopólny ;)

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: wojfil »

Rafi pisze:niby regenerowane w jakimś zakładzie Denso. Niby w Japonii, ale może to też być w Chinach, Gwatemali, albo w Belgii czy w Mozambiku. Nieważne, czego by nie opowiadali to ich na miejscu, w Polsce nie regenerują.
Moje były regenerowane nie na niby.
Proces odbywa się w jednym zakładzie w Polsce w sensie samej regeneracji (Warszawa, ul. Sokratesa 15 - żadnych tajemnych sił, czarnoksiężników, czy Chińczyków - normalna firma), jeżeli zależy Ci na dokładnie Twoich wtryskiwaczach, to oczywiście je dostaniesz, tyle, że to wydłuża okres oczekiwania, bo nie zrobią ich na poczekaniu. Znacznie prościej wziąć gotowe z półki i szybciej wyjechać autem - ale oczywiście jak kto lubi.
W tym samym miejscu możesz zrobić badanie i naprawę pompy - też prawdziwą naprawę - nic na niby.
Zrobiłem jedno i drugie. Przejechałem od regeneracji trochę ponad 10tys. Wtryskiwacze chlapią paliwem aż miło, pompka pompuje równie radośnie .

Może byłem tym jednym klientem na milion, któremu się udało, a może warto poświęcić choćby chwilę na weryfikację informacji, które zamieszczamy negując wszystko, co nie jest nam po drodze 8) ?

Żeby było całkiem fajnie, wspomniana firma (Diesel System), chętnie podejmuje współpracę z zakładami zajmującymi się mechaniką pojazdową w zakresie prac, które te wykonują, czyli zakład może uzyskać status "partnera", a pan mechanik wyjąć wtryski, zawieźć do regeneracji, przywieźć założyć i na dodatek dostać niższą cenę na usługę, więc finalnie zarobić na całości - czyżby same plusy?

Na koniec cytat ze strony wspomnianej firmy, dotyczący procesu regeneracji:
Stosujemy regenerację i naprawę wielu typów wtryskiwaczy (marki DENSO i innych). W ramach usługi serwisowej prowadzimy:

Regenerację wtryskiwaczy CR – Naprawę wtryskiwacza przeprowadzamy na specjalistycznym stole EPS 815. Przywracamy do sprawności zużyte lub uszkodzone przez zanieczyszczone paliwo podzespoły.
Naprawę wtryskiwaczy sprężynowych – Regenerujemy wtryskiwacze jedno-sprężynowe wielo-otworkowe, jedno-sprężynowe czopikowe oraz dwu-sprężynowe. Wszystko to w cenie znacznie niższej niż w przypadku wymiany całego podzespołu.
Regenerację pompowtryskiwaczy – W trakcie naprawy wtryskiwaczy tego typu opieramy się na wysokich wymogach i standardach producentów (DENSO, BOSCH, DELPHI i SIEMENS).
Wszystkie regenerowane wtryskiwacze zostają poddane drobiazgowym testom jakościowym.
Liczyłem na to, że Rmaster poda cenę w jakiej zakupił nowe wtryskiwacze, ale jakoś pewnie umknęło mu moje pytanie. Pozostanę więc przy własnym zdaniu, że warto regenerować, bo taniej i z gwarancją.

Wojtek

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: rmaster »

Kolego nie mam fa przed sobą ale gdzieś 950 netto za sztukę z gwarancją folią i pudełkiem.
Wymieniłem swoje zapobiegawczo bo kolega w Toyocie powiedział że by nie ruszał ale jak już kupiłem to prosiłem o wymianę. Nic nie kopciło nie klekotało, korekcja prawidłowa. Tak chciałem i teraz kierownik zadowolony. Chętnie sprzedam po 350 za sztukę. Mogę je oddać do serwisu na terenie Katowic, Kobiura i poprosić o sprawdzenie ale to już za opłatą. Będzie wtedy sprawa oczywista w jakim są stanie, i uniknie się niepotrzebnych przesyłek. Posiadam też 4 sztuki z wydrukiem i opisem "złom" i po 100zł. Wiem na alledrogo by pisało z rozbitka bez gwarancji i po 500 a potem te niepotrzebne koszta i telefony.
Poza denso Polska nie ma regeneracji tylko mycie, czyli rzeźba (brak części).
Koledzy co napiszecie na temat dolewania oleju z 2-suwa do paliwa? Ja to stosuje w kilku samochodach i mam duże przebiegi i brak problemów. I tak z tego nie zrezygnuje ale chętnie przeczytam wszystkie za i przeciw.

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: górol »

Ponoć niemieccy taksówkarze uprawiają ten proceder notorycznie,sam to robię jak se przypomnę 270 tyś.i jeździ dalej.

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: rmaster »

Używam Monzol 5 specjalnie przygotowana receptura do On. Wujek Google podpowie. W toyocie nie mam tyle i chyba się wychyliłem z tą wymianą wtrysków, ale brat łamie prawa fizyki w swoim 1,5 dci. A ma model znany dobrze przez wtryskarzy.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: MaxLux »

o dolewaniu miksolow i inego syfu jest juz osobny temat z konkluzja ze pomaga podobnie kadzidlo i woda swiecona - wiara czyni cuda.

Zamiast wydawac kase na ten szajs to zmieniajcie raz do roku filtr paliwa i nie tankujcie na stacjach widmoto pewnie to bardziej wtryskom pomoze

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: rmaster »

Filtr ON to 35zł i 15 minut roboty. I to jest ta recepta?
Jeśli chodzi o stacje to po Orlenie ładnie pojechali. No chyba że to jest stacja widmo. (widmoto)

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: górol »

MaxLux pisze:o dolewaniu miksolow i inego syfu jest juz osobny temat z konkluzja ze pomaga podobnie kadzidlo i woda swiecona - wiara czyni cuda.

Zamiast wydawac kase na ten szajs to zmieniajcie raz do roku filtr paliwa i nie tankujcie na stacjach widmoto pewnie to bardziej wtryskom pomoze
Ja zmieniam filtr co drugi przegląd,czyli co 30tyś.co u mnie średnio warzone wychodzi co pół roku,tankuje na kartę DKV i nie jest ona honorowana na stacjach widmo,co do wiary się nie wypowiadam,a w cuda wierzę bo uj nie ma nóg,a stoi.Zakupiłem pralkę pewnej renomowanej firmy w pewnym renomowanym sklepie i po 4 miesiącach kaput,mama moja ma ruską Wiatkę zakupioną w renomowanej sieci sklepów GS :mrgreen: i chodzi do dziś,także renoma nie jest wyznacznikiem spokojnego snu,ale jak napisałeś wiara czyni cuda,a jak już ktoś tankuje wipałery, ultimate,werwy czy inne wynalazki,to auto ma 100% mocy więcej,a pali 3xmniej :mrgreen: :mrgreen: ale żeby nie było dostaje kartę zdrapkę gdzie może se wydrapać 10 gr. zniżki na litrze za który płaci 30gr. więcej. :mrgreen: :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: wtryski nowe gdzie dostać 095000-7781

Post autor: MaxLux »

Ten temat jest o wtryskach - o czarach rozwodza sie w innym ...

przeniescie mody w ten inny gdzie byla dyskusja o miksolu

ODPOWIEDZ