Navi Media

Moderator: luk4s7

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Navi Media

Post autor: Grzegora »

Witam

Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tym urządzeniem.

http://www.navi-media.com/sklep/landcru ... 7205g.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ostatnio zmieniony 08 kwie 2012, 13:08 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: jjb »

Zajrzyj do wątku http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=57&t=6238" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam

jjb

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: Jureq »

jeśli szukasz czegoś dobrej jakości to pomyśl raczej o ramce 2DIN + np. NY800: http://allegro.pl/listing/user.php?stri ... us_id=1787

jeśli szukasz taniej, nie musisz mieć 2 stref (z przodu gra radio z tyłu dzieci oglądają DVD) a zestaw HF nie musi być sygnowany przez Parrot'a to pomyśl o np. GMS6601 http://allegro.pl/listing/user.php?stri ... us_id=1787

gwarantuję 100% zadowolenia - produkuje to najlepsza fabryka w krainie ryżu robiąca zabawki również dla Pioneer'a, Clariona itd.

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: WojtekJ120 »

A czy ktoś się może orientuje jak wygląda sprawa z założeniem navi jak auto ori nie miało? Wystarczy ją kupić i podpiąć, czy jest jakaś zabawa z elektroniką?

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: Grzegora »

Dzięki za podpowiedzi nie wiedziałem że jest tyle alternatywnych produktów do wykorzystania.

Teraz mam jeszcze większą zagłostkę co wybrać :lol:

Bashu
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:43
Auto: KZJ125
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: Bashu »

Ja miałem podobną i zdecydowałem się właśnie na Blaupunkta. Zdecydowała możliwość wgrania Automapy - ale w sumie i tak najczęściej korzystam z navi w komórce :) Do ceny doszło koło 400 pln na jakiś gadżet, który umożliwiał podłączenie do oryginalnego wzmacniacza. Ładnie gra i jak dotąd zadowolony jestem.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: Kwieczor »

Grzegora pisze:Dzięki za podpowiedzi nie wiedziałem że jest tyle alternatywnych produktów do wykorzystania.

Teraz mam jeszcze większą zagłostkę co wybrać :lol:
to jeszcze przejrzyj sobie na aledrogo paletę naviheaven 2DIN - raczej dobre opinie o tym są a ceny całkiem całkiem

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: jjb »

Przy cenach urządzeń pojawiających się w tym wątku rozważyłbym jeszcze jeną opcję - iPada. Nie koniecznie najnowsza generacja, ja używam iPada 1 (musi być 3G bo wtedy jest w nim moduł GPS) i jest to po prostu rewelacja. Automapa w porównaniu z tym co jest na większości urządzeń z Windows po prostu śmiga, podobnie TomTom, Ozi ma być niedługo (przynajmniej developer tak twierdzi). Opcja skalowania dwoma palcami jest rewelacyjna, fakt, że zakupioną nawigację można używać i na iPadze i na iPhone też nie jest bez znaczenia. Musiałem jedynie dokupić dobry uchwyt (RamMount) - kosztował około 200 zł.

Pozdrawiam

jjb
120_iPad.jpg

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: MaxLux »

a dlaczego sekciarskiego iPada a nie jakiegos fajnego samsunga na androidzie ?
lepsze parametry a polowa ceny

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: Kwieczor »

MaxLux pisze:a dlaczego sekciarskiego iPada a nie jakiegos fajnego samsunga na androidzie ?
lepsze parametry a polowa ceny
no bo właśnie "sekciarski"
:)

a samsungi robią naprawdę spoko

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: jjb »

MaxLux pisze:a dlaczego sekciarskiego iPada a nie jakiegos fajnego samsunga na androidzie ?
lepsze parametry a polowa ceny
Tak się składa, że siedzę w tej branży sporo lat i miałem okazję testować wiele bardzo ciekawych urządzeń z Androidem. Rzeczywiście parametry są bardzo niezłe, rzeczywiście ceny też. Tylko jest jeden bardzo istotny drobiazg - wygoda użytkowania. Apple zawsze miało i nadal ma idee fix tworzenia urządzeń maksymalnie wygodnych w obsłudze. Zgadzam się, że w efekcie pewne funkcjonalności się traci - ale akurat w samochodzie łatwość uruchomienia i zmiany parametrów nawigacji bez konieczności skupiania się na tym, odrywania od tego co jest najważniejsze czyli od jazdy jest najbardziej istotną dla mnie wartością w iPadzie i w iPhonie. W końcu kupujesz nawigację która ma Ci ułatwić jazdę.

Inna sprawa to niezawodność działania. Trochę jeżdzę po Europie i kilka razy miałem sytuację kiedy rzeczywiście bardzo fajne urządzenie nawigacyjne nagle zaczęło myśleć i przeliczać trasę. Raz było to na autostradzie w Holandii - musiałem w efekcie nadłożyć z 40 km, bo zjechałem nie tam gdzie trzeba patrząc na napis - "przeliczam trasę", innym razem w centrum Pragi, stanąłem na zakazie czekając aż dowiem się gdzie mam jechać, jak już wytłumaczyłem lokalnemu policmajstrowi, że mam problem to nawigacja ruszyła. Z iPadem i iPhone nigdy czegoś takiego nie miałem, również nie miałem problemów z oryginalnym TomTom-em - tylko, że mapy w Polsce ma on cały czas marne.

Trochę z uśmiechem sformułuję Twoje pytanie inaczej - "dlaczego sekciarski LandCruiser a nie jakiś fajny Hyundai, Kia czy Ssangyong - wiele parametrów lepszych a połowa ceny" -:)

pozdrawiam

jjb

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: Grzegora »

Bashu pisze:Ja miałem podobną i zdecydowałem się właśnie na Blaupunkta. Zdecydowała możliwość wgrania Automapy - ale w sumie i tak najczęściej korzystam z navi w komórce :) Do ceny doszło koło 400 pln na jakiś gadżet, który umożliwiał podłączenie do oryginalnego wzmacniacza. Ładnie gra i jak dotąd zadowolony jestem.

Jeśli nie sprawi to Tobie kłopotu to mógłbyś wrzucić fotkę jak to wygląda u Ciebie po instalacji.

Pozdrawiam Grzesiek

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: MaxLux »

bez urazy ale nikt tak normalnie nie sprzedaje nery zeby sobie kupic srajpoda i nabijac kase nawiedzionym stygmatykom :twisted:
inna sprawa to stanie w kolejkach w nocy zeby "think different" :mrgreen:

ale era czarow sie konczy jak piwko EB bo juz nowego gadzeta japka nikt nie chce kupowac :mrgreen:
uzywanie iFona (jak nazwa wskazuje) do dzwonienia powoduje mega frustacje i ciagle dropy bo ma skopana antene
i przez to mniejsza czulosc ...

Z zawieszaniem nie ma az takiego klopotu - mam samsunga, htc i huaweia i nic nigdy mi sie nie zawiesza 8)
Jak sie kupi markowego androida na sprawdzonym sprzecie to smiga milo i szybciej niz na japkach

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: GDLC120 »

Max - piwo EB jest nadal rozlewane w Polsce tylko wędruje do Niemiec.

A Iphone'a użytkuje od 5 lat i jakoś nie odnotowałem większych problemów z działaniem mimo, że to japko. Prosty w użyciu, działa i nie trzeba tego konfigurować 2 tygodnie, żeby zatrybił. Mi wystarcza :)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Navi Media

Post autor: Kwieczor »

GDLC120 pisze:Max - piwo EB jest nadal rozlewane w Polsce tylko wędruje do Niemiec.

A Iphone'a użytkuje od 5 lat i jakoś nie odnotowałem większych problemów z działaniem mimo, że to japko. Prosty w użyciu, działa i nie trzeba tego konfigurować 2 tygodnie, żeby zatrybił. Mi wystarcza :)
no opinie są podzielone
my wife ma już trzeciego i-phone, bo lubi, ale tylko pierwszy jako tako przetrwał 2 lata.
drugi umarł w trzecim miesiącu, po podłączeniu do ładowarki samochodowej - usmażona płyta główna
trzeci - póki co jeszcze działa, ale ma rok i 2 miesiące a bateria jak kiedyś trzymała 3 dni, teraz nie starcza na jeden...

Nie bez powodu wszystkie telefony mają 2 lata gwarancji w obszarze B2C a I-phone tylko 12 m-cy, zresztą Jabłko przegrało w US duży proces zbiorowy z userami I-podów o baterie właśnie, ponieaż padały po 12 miesiącach i były niewymienne.

Dla mnie wyższość większości modeli na andku polega głównie na ich "serwisowalności", większej różnorodności i lepszej kompatybilności z resztą świata w stosunku do jabłek. Jedyne czego mi brakuje, to wersji MS Office na Andka - i w zasadzie do roboty nie brałbym laptopa tylko tablet :)

ODPOWIEDZ