J12 2005 przycisk blokady centralnego mech. różnicowego.

Moderator: luk4s7

hydrant78
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2012, 17:34
Auto: J120, 2005r. 3.0D-4D 122KW
Kontakt:

J12 2005 przycisk blokady centralnego mech. różnicowego.

Post autor: hydrant78 »

Mam mały kłopocik. Posiadam LC 120 3.0 D-4D A/T z 2005r. Na desce rozdzielczej bez przerwy ( z małymi wyjątkami) miga kontrolka od blokady centralnego mech. różnicowego. Zauważyłem jednak że ona gaśnie. Gaśnie podczas jazdy pod górę, lub podczas silnego wiatru wiejącego od przodu. Wtedy jest możliwość załączenia blokady i ona działa ( sprawdzone w górach). Po równym bez przerwy miga i nie daje się załączyć. Zakładam że jest gdzieś jakiś czujnik który uruchamia kontrolkę i prawdopodobnie nie ma styku. Czy ktoś wie gdzie tego czujnika/kabelka szukać. A może jest jeszcze coś innego?

hydrant78
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2012, 17:34
Auto: J120, 2005r. 3.0D-4D 122KW
Kontakt:

Re: J12 2005 przycisk blokady centralnego mech. różnicowego.

Post autor: hydrant78 »

Zda je się że nikt nie miał podobnego problemu. Zatem dla innych ( jak by co).
Wizyta w ASO Toyoty zakończyła się podłączeniem do kompa i stwierdzeniem mechaników: „Robocizna 1000 zł części 4000zł. Prawdopodobnie wytarły się zębatki przy silniczku sterującym.” Olałem więc ASO i udałem się do mojego mechanika. On popatrzył ale nie ruszał, wpiął się pod komp i stwierdził dość podobnie. Ponieważ jestem zielony w kwestii mechaniki w TLC nie zapamiętałem jak się nazywa ta cała część. Chodzi dokładnie o silnik i zębatki które załączają mechanizm centralnej blokady. Mechanik udał się do warsztatu znajomego który bawi się w auta 4x4. Ten się przejechał i stwierdził że blokada jest uszkodzona. Jak klient chce możemy to zrobić za 2500zł. Mój mechanik po dokładnym przeanalizowaniu planów budowy j12 ( nie wiem skąd miał) wycenił na 2000zł robotę. Skoro jednak już auto stało u niego kazałem wywalić wszystkie oleje i filtry i zalać nowymi. Po odebraniu samochodu okazało się że wszystko działa prawidłowo. Nie mam pojęcia czy tam się wymienia olej, jeśli tak to właśnie to pomogło. Pozdrawiam wszystkich i polecam po kupnie auta i w trakcie użytkowania wymieniać oleje. :D

ODPOWIEDZ