Białe dymy przy zapalaniu...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Kwieczor »

Rafi pisze:A dlaczego 10W-40, jeśli masz w zasadzie nowy silnik?? Produceny zaleca pełen syntetyk...
owszem - za wyjątkiem pierwszego zalania - fabryczny na 0 zalewany jest jakiś kombinowany - na pewno nie full syntetyk.
pewnie zgodnie z procedurą - po takim remoncie zalali jak nowy silnik ;)

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Rafi »

Fabrycznie jest pełen syntetyk, tak mówi TMP, w ASO potrafią mówić co innego. Dowiadywałem sie kiedyś o to, bo czytelnik do mojej redkacji przysłał zapytanie i TMP dowiadywała się u producenta i od niego pokazywali mi pismo. W ASO mówią inaczej, żeby zmieniać olej po 1-2 tys. km w nowych autach. Inna sprawa, że to jak najbardziej słuszny pomysł w nowym aucie, ale w momencie wysałania zapytania, jak liczę było to trzy lata temu, producent nie nakazywał tej wymiany i nie lał do nowego auta żadnego półsyntetyka.

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: GDLC120 »

górol pisze:
GDLC120 pisze:Ja u Siebie mam Webasto i rozgrzewa silnik - super sprawa, aczkolwiek wskazówka temp wody w układzie po 30 minutach grzania podnosi się może 1/8. Niemniej jednak, klekot wydaje się mniej siarczysty.
Jakiej mocy masz to webasto?
Nie wiem jakiej mocy ale jest to najprawdopodobniej model 'Webasto Thermo top C' z jajkiem i pilotem.

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: GDLC120 »

GDLC120 pisze:No i po akcji serwisowej. Auto oddane do serwisu na cały dzień. Wymieniono podkładki, olej, filtr oleju, wyczyszczono smoga. Przy oddaniu auta padło stwierdzenie, że to tak naprawde nie ma wpływu na białe dymy, kontrolkę ciśnienia oleju oraz hałas i nierówną pracę ;| to po kiego grzyba to było robione? hmm... i tu już pytanie nie znalazło odpowiedzi ze strony ASO.
No mało ważne.

Po własnych obserwacjach silnik jakby pracował równiej i na zimno i na ciepło. Klekot jest równomierny. (a może jest tak samo, tylko przeświadczenie wizyty w ASO powoduje iż auto pracuje 'lepiej':) ) Nie zapala się tak często kontrolka ciśnienia i jakby szybciej gasła (ułamek sek zaraz po odpaleniu)a jeśli chodzi o kopcenie to jeszcze nie miałem okazji ustawić j12'tki pochylonej więc nie wypowiem się.
Po kilku tygodniach jazdy, stwierdzam że dalej jest klekot, dalej jest dym przy odpalaniu, dalej kontrolka się świeci parę sek po odpaleniu. Czyli generalnie poza wymianą podkładek i oleju na szajsowny Toyoty, to nic się nie zmieniło :D

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Grzegora »

Obejrzyjcie jutro tj. 12.12 Turbo Kamerę na TVN TURBO o godz. 22.30 będzie poruszany ten temat na antenie.

Pozdrawiam Grzesiek

Andrews
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2011, 18:59
Auto: J12
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Andrews »

Witam
Czy akcja serwisowa dotyczy tylko modelu z mocą 166 km? Czy również 173km? Otrzymał ktoś wezwanie przy tym mocniejszym silniku 173km? Jeżeli tak, to z którego roku jest samochód?

Andrews
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2011, 18:59
Auto: J12
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Andrews »

Akcja serwisowa podobno tyczy się przede wszytkim modeli o przebiegu powyżej 100 000 km zwłaszcza w tych gdzie brany jest olej. Czy to może być prawda? Mój ma 85 000 km przebiegu i silnik 166 km,i tak właśnie się zastanawiam czy to sęs na teraz szukać jakiegoś dobrego mechanika do wymiany tych wadliwych uszczelek pod wtryskiwaczami ... Wiecie coś może na ten temat więcej ?

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: GDLC120 »

Andrews, zadzwoń do ASO i zapytaj o to czy Twoj nr VIN jest objęty akcją serwisową. Jeśli jest to przebieg nie ma tutaj znaczenia. Jeśli nie jest to są dwa wyjścia - albo na własny koszt wymienisz podkładki albo odpuścisz sobie.

Który to serwis ASO takie niestworzone historie wymyśla ?

Andrews
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2011, 18:59
Auto: J12
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Andrews »

Takie informacje otrzymałem od Aso Radom. Chyba jednak postaram się zrobić to na własną ręke tylko nie wiem gdzie, znacie może dobrego mechanika ?

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Rafi »

Stary, albo Twój samochód ma wadliwą część i jak podasz swój numer nadwozia w ASO to masz wymianę, albo nie podchodzi, bo wszystko z nim ok. Toyota samą akcję prowadzi fair, szkoda że tak późno. W każdym razie jak po wpisaniu do kompa VIN-u w ASO nie wyskakuje komunikat o tej akcji naprawczej to znaczy, że wszystko jest ok. W autach, w których z tymi podkładkami nie ma problemów wymienianie ich to robienie na siłę kosztów. Jak potzrebujesz kosztów (do firmy) to kup sobie lepiej cos fajnego do auta :wink:

macmal2
Posty: 41
Rejestracja: 08 lip 2010, 23:15
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: macmal2 »

Rafi pisze:Stary, Jak potzrebujesz kosztów (do firmy) to kup sobie lepiej cos fajnego do auta :wink:
albo Land Rovera :D np takie Disco 3 spokojnie utrzyma Cię w pierwszym progu podatkowym :mrgreen:

krzychlc120
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:50
Auto: lc120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: krzychlc120 »

czołem
czy możecie mi powiedzieć czy to ok czy nie jeżeli podczas uruchomienia samochodu (parkuję na płaskim i na zewnątrz ) przez 2 minuty jest ok, później zaczyna lecieć biały dymek z rury wydechowej przez 3 minuty a następnie wszystko wraca do normy.
podkreślam że auto jest już po akcji serwisowej z uszczelkami wtryskiwacza.

w serwisie panowie nie wiedzą...

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Rafi »

Widzisz- biały dymek to może być i paraw wodna. Nie bardzo umiem Ci powiedzieć jak to rozpoznać, ale jest różnica, może spróbuj poprosić o ocenę kogoś kto się na klekotach zna, tak oragnoleptycznie.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Emu »

Ja mam od roku ten sam problem w swojej benzynie - z tą różnicą że występuje on tylko w niskich temperaturach - takich poniżej +4-5 stopni. Gęsty biały dym jakby ktoś odpalił świece dymną, znika jak się rozgrzeje silnik, przejadę się kawałek. Jeśli auto odstawię na kilka godzin to będzie podobnie. Jak jest ciepło zachowuje się normalnie.
Silnik po remontach, nowa uszczelka głowicy.

W związku ewidentną zależnością od temperatury - czy to może być jakiś uszczelniacz/uszczelka ??

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Rafi »

Po pierwsze- czy parkujesz auto na płaskim czy nie?
Po drugie- starsze, duże benzyniaki z reguły kopcą parą wodną bardzo mocno po odpaleniu... Jakiś kataliator tam masz? Płynu chłodniczego ubywa? Oleju ubywa?

ODPOWIEDZ