Białe dymy przy zapalaniu...

Moderator: luk4s7

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: GDLC120 »

KLOSZ, jest to 2005 rocznik.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: KLOSZ »

O!, To tak jak i moj... musze sie przygadac w tej sprawie w serwisie jak bede robil przeglad i zmienial sprzeglo..... moze polacza i te usluge w ramach akcji... Drukne sobie to Twoje pisemko i zapytam ich co oni na to.

macmal2
Posty: 41
Rejestracja: 08 lip 2010, 23:15
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: macmal2 »

GDLC120 pisze: Wczoraj do skrzynki wrzucili coś takiego :
http://imageshack.us/f/534/img0429ov.jpg/
też własnie to dostałem.
zastanawia mnie tylko fakt,że jak byłem na przegladzie w maju to pytali mnie czy juz "robiłem smoka" , bo jezeli nie to warto to zrobić.Ale chcieli wykonac to jako normalną czynność serwisową,a nie naprawę spieprzonej fabrycznie cześci.
Ciekawe ilu zdążyli skroić :?: :evil:

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Husky »

Listu co prawda jeszcze nie dostałem ale zadzwoniłem sobie do ASO z pytaniem czy moja toyka się łapie na tę akcję, i okazło się, że tak. Rocznik 2006.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: KLOSZ »

Wszyscy maja pismo, mam i ja... dzis dotarlo. Dokladnie takie jak wrzucone powyzej, tylko z moim VINem. Akurat sie wybieram na przeglad po 75.000 km i wymiane psrzegla, wiec pewnie i smoka , i uszczelki sie zrobi przy okazji.

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Husky »

No panowie sprawa wydaje sie ..... poważna, raczej nie bagatelizować sprawy. Mi właśnie auto jeb.... w Hiszpanii w drodze do Maroka. Objawy wydają się związane z akcją Toyoty i wadą aut opisaną w listach.

Auto padło w piatek wieczorem 300 km przed Almerią. / po przejechaniu 2300km /

Muszę czekać do poniedziałku aż łaskowcy otworzą serwis Toyoty i zobaczymy co powiedzą.

:(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: kylon »

Rozumiem Twoje zdenerwowanie ale pozwoliłem sobie wykropkować przekleństwa bo młodzież też czyta to forum ;-)

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: GDLC120 »

Próbowałem się dowiedzieć w 3 ASO, co obejmuje dana akcja. Konkretne co będą sprawdzać, wymieniać, rozkręcać itp. Odpowiedzi były zróżnicowane... 1) tylko podkładki, 2) podkładki, może olej jak się będzie kwalifikował do wymiany, 3) podkładki, może olej, może filtr - a tak w zasadzie to zależy od skomplikowania sytuacji, mamy szablon i wg. niego działamy;|

Ręce mi opadły. Zna ktoś szczegóły tej akcji, 'szablon' działania... a przede wszystkim kumaty oddział ASO, który nie zapomni wymienić podkładek a wymieni tylko olej i wyciągnie żarówkę od kontrolki ciśnienia oleju ?

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: KLOSZ »

Wlasnie dzis odstawilem swoja Toyke na "akcje" serwisowa. W Zdunskiej Woli (Aves) dowiedzialem sie, ze olej jest objety akcja, takze koszty przegladu bede mial nieco nizsze, bo olej dostaje w gratisie przy okazji wymiany uszczelniaczy przy wtryskach. Niestety nie udalo mi sie dowiedziec czy jest to schemat obligatoryjny, czy tylko w wybranych sytuacjach. Postaram sie dopytac jak bede odbieral auto.
Juz nie moge sie doczekac... najwazniejsze, ze bede mial nowe sprzeglo :mrgreen: i skoncza sie zakwasy w lewej nodze po jezdzie w korku ;)

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Zyzol »

Husky jedziesz dalej?

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Husky »

jestem w PL

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: KLOSZ »

Ale opowiedz cos wiecej.... wrociles na kolach czy na skrzydlach? Jak sie sprawa zakonczyla? A moze jeszcze sie toczy?

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: Husky »

wróciłem samolotem, auto stoi w Alikante, robią, sprawa w toku, jak będzie auto w PL napiszę więcej

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: KLOSZ »

Ciekaw jestem czy zrobia Ci porzadek z silnikiem w ramach "wady fabrycznej" czy nie.

Co do akcji serwisowej, udalo mi sie dowiedziec, ze schemat jest +- taki: sprawdzaja czy uszczelki wtryskow sa w dobrym czy w zlym stanie. Jesli w dobrym, to akcja konczy sie na wymianie uszczelek, jesli sa w zlym stanie, dochodzi czyszczenie smoka. Aha, i jedna istotna uwaga do tych, ktorzy dostali zaproszenie do akcji serwisowej. Warto zrobic to przy okazji przegladu auta, bo w takim ukladzie olej z filtrem i uszczelka mozna wciagnac pod "akcje serwisowa" i zostaje pare $$ w kieszeni. Olej w takim przypadku jest obowiazkowo 5W30 Toyota, a nie Castrol.

No to sie wyprodukowalem, co wiedzialem ;)

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Białe dymy przy zapalaniu...

Post autor: GDLC120 »

Klosz, czy po zmianie podkładek zauważyłeś różnice w pracy silnika ?

ODPOWIEDZ