Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno chodzić

Moderator: luk4s7

zenek
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2011, 22:51
Auto: j12
Kontakt:

Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno chodzić

Post autor: zenek »

Witam, mam problem. Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka oleju i pojawiły się metaliczne stuki w silniku (3.0 d4d- przebieg 135 tys km, 2007r, serwisowany- jest 1000km po przeglądzie). Auto zostało zaprowadzone do serwisu na lawecie. Na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie wiadomo. Proszę o podpowiedź co to może być, bo nie wytrzymam do poniedziałku.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: Kwiatec »

chyba nie wytrzymasz w poniedziałek raczej. obstawiam coś mocnego. strzelam że kole 10000tysi trza szykować. oczywiście nie życzę tego daj znać co i jak w pn

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: Kames »

Panewka wwturas łoj tak smutne :cry:

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: Piotrek »

A mnie się wydaje, oby nie, że możemy mówić około 25K. znajomy, który pracuje w ASO, mówil że była jakaś seria aut po 2005 roku (inne wtryski), w których dochodziło do wypalenia dziury w tłoku i konczyło się to wymianą silnika.
Pewnie nie mam racji i wszystko skończy się dobrze.
P.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: Kames »

jak cos z silnikem powyzej 5klocków to szukaj nowego

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: Rafi »

czyli używanego :)

zenek
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2011, 22:51
Auto: j12
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: zenek »

zobaczymy co powiedzą w serwisie dalej czekam na diagnozę a jest to najlepszy serwis toyoty jaki tylko znam i polecam go wszystkim jest to TOYOTA Lubin

komarkutno
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2009, 20:49
Auto: lc120 d4d 2006

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: komarkutno »

zenek pisze:Witam, mam problem. Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka oleju i pojawiły się metaliczne stuki w silniku (3.0 d4d- przebieg 135 tys km, 2007r, serwisowany- jest 1000km po przeglądzie). Auto zostało zaprowadzone do serwisu na lawecie. Na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie wiadomo. Proszę o podpowiedź co to może być, bo nie wytrzymam do poniedziałku.
Właśnie dostałem zaproszenie do akcji serwisowej lan cruiserów z d4d podobno puszczają podkładki pod wtryskiem i spałiny dostają się do oleju i zakleja się smok oleju objawia sie to zaświeceniem kontrolki oleju i głośną pracą silnika . Akcja serwisowa jest na całym świecie nie tylko w polsce.

macmal2
Posty: 41
Rejestracja: 08 lip 2010, 23:15
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: macmal2 »

to poczytaj:
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=3896" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: lander »

komarkutno pisze:
zenek pisze:Witam, mam problem. Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka oleju i pojawiły się metaliczne stuki w silniku (3.0 d4d- przebieg 135 tys km, 2007r, serwisowany- jest 1000km po przeglądzie). Auto zostało zaprowadzone do serwisu na lawecie. Na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie wiadomo. Proszę o podpowiedź co to może być, bo nie wytrzymam do poniedziałku.
Właśnie dostałem zaproszenie do akcji serwisowej lan cruiserów z d4d podobno puszczają podkładki pod wtryskiem i spałiny dostają się do oleju i zakleja się smok oleju objawia sie to zaświeceniem kontrolki oleju i głośną pracą silnika . Akcja serwisowa jest na całym świecie nie tylko w polsce.
W Polsce też jest ta akcja, kilka dni temu dostałem zaproszenie.

macmal2
Posty: 41
Rejestracja: 08 lip 2010, 23:15
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: macmal2 »

lander pisze:
komarkutno pisze:
zenek pisze: Akcja serwisowa jest na całym świecie nie tylko w polsce.
W Polsce też jest ta akcja, kilka dni temu dostałem zaproszenie.

czytamy ze zrozumieniem :wink: :mrgreen:

XIDAN
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2011, 14:44
Auto: HILUX 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: XIDAN »

WITAM MAM PYTANIE MÓJ 3 LITROWY HILUX D4D CHYBA ZACZYNA WŁAŚNIE MIEĆ OBJAWY "AKCJI SERWISOWEJ" TZN RANO BIAŁO-SIWY DYM Z RURY I LEKKIE STUKI Z SILNIKA DO CZASU KIEDY SIĘ NIE ROZGRZEJE. Z POCZĄTKU STAWIAŁEM NA ZUŻYTY OLEJ W SILNIKU ALE AUTO OBECNIE JEST PO DUŻYM PRZEGLĄDZIE W SERWISIE 90 TYŚ KM W POLSCE. CO PRAWDA JEST TERAZ TROCHĘ LEPIEJ TZN CISZEJ ALE JEST. SAMOCHÓD SPROWADZIŁEM Z FRANCJI I POZA TĄ NIEDOGODNOŚCIĄ MOŻNA POWIEDZIEĆ ŻE LALKA. KOMPUTER W SERWISIE NIE WYKAZAŁ ŻADNYCH BŁĘDÓW CZY NIEPRAWIDŁOWOŚCI. AUTO Z 2007 ROKU OBJĘTĘ DODATKOWĄ 5-CIO LETNIĄ GWARANCJĄ. MAM PYTANIE CZY TAKA SYTUACJA NISZCZY W JAKIŚ SPOSÓB SILNIK I CZY MA DUŻY WPŁYW NA JEGO WIĘKSZE ZUŻYCIE. POPROSTU CZEKAM AŻ SIĘ ROZGRZEJE I DO TEGO CZASU JADĘ PO "EMERYCKU" ALE SYTUACJA JEST LEKKO MÓWIĄC NIE KOMFORTOWA.WCZEŚNIEJ JEŹDZIŁEM HILUXEM 2.5 D4D 102 KM Z 2006 ROKU I BYŁO BEZ NAJMNIEJSZYCH ZASTRZEŻEŃ. CHODZIŁ JAK ZEGAREK TYLKO MOC DUŻO ZA MAŁA. CHODZI MI O SYTUACJĘ CZY PCHAĆ SIĘ DALEJ W AKCJĘ SERWISOWĄ I WSZYSTKIE DODATKOWE ZWIĄZANE Z NIĄ PROBLEMY I RZECZY KTÓRE WYJDĄ EXTRA CZY POPROSTU SPRZEDAĆ AUTO I ROZEJRZEĆ SIĘ ZA CZYMŚ INNYM.
DZIĘKI I POZDRAWIAM.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: kylon »

A możemy prosić o wciśnięcie przycisku Caps Lock?

XIDAN
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2011, 14:44
Auto: HILUX 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: XIDAN »

Ok przepraszam dziwne przyzwyczajenie.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Zaświeciła się kontrolka oleju, silnik zaczął głośno cho

Post autor: qberus »

XIDAN poczytaj tutaj

ODPOWIEDZ