Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Moderator: luk4s7

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Grzegora »

Witam

Przy zakupie auta zostałem uprzedzony o ciężko działającym pedale sprzęgła na początku mi to nie przeszkadzało lecz teraz nóżka troszku boli :oops: zwłaszcza przy jeździe po mieście. Samo sprzęgło szybko "łapie" biegi, podpowiedzcie czy w moim przypadku w chodzi w rachubę wymiana sprzęgła ( z którym się liczyłem ) czy też przed tym powinienem na coś zwrócić uwagę ?

Pozdrawiam Grzesiek

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: p_ozim »

Może zatarła ci się linka .A nie skrzypi Ci czasem???Pod sopodem w skrzyni masz taką gumkę osłonową zdejmij ją i popsikaj WD-40 - tylko uważaj żeby nie napsikać na tarczę.Przesmarją ją od czsu do czasu a jeżeli to nic nie da to poprostu ja wymień...

jezus
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: jezus »

słoneczko moze padac..znaczy docisk...i za jakiś czas pedał wpadnie w podłogę..... :evil: ...aczkolwiek kiedyś w peugeocie wstawiłem nowe sprzegło ( firmy nie pamietam) gdzie pedał strasznie ciężko chodził i przelatałem na nim około 300 tysia km......ale noga lewa była bardziej umięsniona od prawej..... :mrgreen: ...po tym zmieniłem na sprzegło Valeo...chodziło super jak masełko....ale wytrzymało tylko lipne 40 tysia km..... :(

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Grzegora »

Witam

Wstępnie już umówiłem się na wymianę sprzęgła i rozrządu, auto wczoraj przeszło wymianę wszystkich płynów ustrojowych, później jeszcze tylko konserwacja podwozia i autem można będzie śmigać.

Pozdro Grzesiek

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Grzegora »

Zapomniałbym jakie sprzęgło najlepiej kupić do 120tki ? Macie faworytów?

Grzesiek

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Rafi »

Tylko i wyłącznie Aisin, czyli to co idzie na pierwszy montaż. Cena oryginalnego Aisina do J12 to 1200 zł z fakturą, a może nawet 1150. Za tyle kupowałem tydzień temu rodzicom do ich klekota.

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Grzegora »

Witam

Rafi gdzie najlepiej kupić sprzęgło aisin do 120tki?

W necie znalazłem jedynie sprzęgła dla wersji z silnikiem 164 konnym czy jest jakaś różnica pomiędzy 173km.

http://www.autoczesci.autosowa.pl/index ... 1&ar=75656" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
http://www.sklep-moto.eu/sprzeglo-toyot ... 75656.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem też czy w moim aucie występuje koło dwumasowe ?
Dodam że w tym temacie jestem laikiem stąd i może głupie pytanie :wink:

Pozdrawiam Grzesiek

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Rafi »

Nie wiem czy jest różnica, w sklepie w którym kupuję sprawdzają mi po numerach jak w ASO, więc... ;) Ale pewnie ktoś Ci odpowie- zaczekaj ;) Pewnie jest to samo, ale jak się nie pali to warto być pewnym. Przy skrzyni pięciobiegowej nie ma dwumasu, zresztą przy 6-ce pewnie też, ale tutaj też lepiej żeby się wypowiedział ktoś kto wie na 100%.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Rafi »

A kupić najlepiej tam gdzie będzie tanio ;) W jakiejś dużej hurtowni, w sklepie z częściami do japońców. Mogę Ci powiedzieć gdzie w Warszawie, ale to Cię pewnie nie urządza :wink:

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Grzegora »

Dzięki za podpowiedź jutro popytam w hurtowniach motoryzacyjnych.

Pozdrawiam Grzesiek

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: KLOSZ »

Grzesiek, i jak sie skonczyla potyczka ze sprzeglem? Jakie wnioski? Rzeczywiscie bylo do wymiany, czy cos bylo zatarte? Mam podobny problem i zastanawiam sie co z tym zrobic.

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Grzegora »

Cześć

Skończyło się tak że teraz lewa noga mniej boli. Pedał sprzęgła chodzi o około 30-40% lżej przez co jazda jest przyjemniejsza. W sumie po zakupie wymieniłem sprzęgło, rozrząd i wszystkie płyny, żeby nie zapeszać auto "hula jak ta lala" jestem zadowolony z tego zakupu.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: KLOSZ »

No to decyzja zapadla - tez wymieniam sprzeglo u siebie. Dzieki za odpowiedz.

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: Husky »

Grzegora pisze:Cześć

Pedał sprzęgła chodzi o około 30-40% lżej przez co jazda jest przyjemniejsza. .

Przyjemna jazda zaczyna się w automacie :D

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Pedał sprzęgła - ciężko pracuje

Post autor: KLOSZ »

Pewnie Husky masz racje, ale poki co powiem, ze po wymianie sprzegla jest zmiana niebo - a Ziemia. Wreszcie jest normalnie. Najsmutniejsze jest to, ze problemem bylo tylko lozysko wyciskowe i generalnie przesmarowanie lapy sprzegla, a tarcza jest w calkiem dobrym stanie, ale... coz teraz moze tylko robic za podstawe pod kwiatek u mnie pokoju ;), bo wszystko zmienione mam na nowe. Ale i tak banan sie na twarzy pojawil po pierwszym wcisnieciu sprzegla :)

ODPOWIEDZ