Wymiana oleju w skrzyni biegów automat

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
bixu
Posty: 45
Rejestracja: 14 paź 2012, 13:18
Auto: TOYOTA J10
Kontakt:

Wymiana oleju w skrzyni biegów automat

Post autor: bixu »

Witam, posiadam toyotke 100 4,2 z 1999r. od tygodnia, jestem zielony , mam kilka pytan, przy przebiegu 166 tyś .km. co i le wymieniać olej w skrzyni i czy są potrzebne jakies urządzenia by wymieniać ten olej, chciałbym robić to sam, z góry diekuję za info i wyrozumiałośc dla zielonego w temacie.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów automat

Post autor: LEX »

Najprostszy sposób to wymiana oleju w skrzyni wraz z wymianą oleju w silniku nie rzadziej niż raz w roku. Przy takiej wymianie i tak zlewasz jakieś 30-40% oleju ze skrzyni i reszta Ci zostaje, ale już nawet taka ilość nowego oleju jest dobra. Po paru takich zmianach rozrzedzisz stary olej na tyle, że praktycznie możesz mówić o całkowitej wymianie. Tak się to z reguły robi j tak jest to zalecane.

Drugi sposób to wylanie 'całego' oleju za jednym razem (de facto jakieś 10% zostaje) i potem normalne zlewanie z korka raz do roku albo nawet z lekka rzadziej.

Tu masz opisik:

http://tlc80.com/wymiana-oleju-atf-w-skrzyni-biegow/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
bixu
Posty: 45
Rejestracja: 14 paź 2012, 13:18
Auto: TOYOTA J10
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów automat

Post autor: bixu »

W opisie z fotkami ani słowa o filtrze , nie wymieniać za każdym razem.

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów automat

Post autor: nixon »

w setce nie masz filtra w skrzyni.

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów automat

Post autor: misiekG »

nixon, u mnie jest filtr w skrzyni. Ja raz wymieniałem, przy drugiej wymianie oleju nie, a przy kolejnej wymienię ponownie.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów automat

Post autor: LEX »

W skrzyni A343F nie ma filtra, czyli w sumie jest, ale jest to metalowa siateczka niewymienna z zewnatrz. Trzebaby rozkrecać skrzynię, wiec uznaje sie go za niewymienny i w sprawnej skrzyni niewiele on wylapuje. Wymienia sie go gdyby skrzynia sie popsula i cała miska byłaby pełna opiłków, ale wtedy to i tak kupuje się nową skrzynię. Na dnie miski są też magnesy, które wyłapują opiłki.

Skrzynia to nie silnik i w oleju nie zbierają się w niej produkty uboczne spalania: sadza, kwasy itd. A wiec filtr w skrzyni nie jest aż tak istotnym elementem.

ODPOWIEDZ