Procedura po odłączeniu akumulatora

Moderator: luk4s7

AdamS
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2010, 23:39
Auto: UZJ100 (2001)
Kontakt:

Procedura po odłączeniu akumulatora

Post autor: AdamS »

Witam czy ktoś spotkał się z takowych problemem. Oraz po odlaczeniu i wymianie akumulatora powstał problem z ustabilizowaniem sie wolnych obrotów. W trybie P oraz N obroty spadają do 400 w trybie D także jest za nisko czasami do zgasniecia auta.
Dziwne jest to ze problem nie występuje ciągle i w sumie cały czas mam nadzieje ze w końcu problem całkowicie zniknie.
Znajomy podpowiedzial ze w niektórych autach jest procedura która trzeba przeprowadzić wlasnie po odlaczeniu akumulatora aby komputer postawiła parametry.
Czy ktoś wie coś wiecej na ten temat w tym konkretnym modelu (UZJ100) czy może problem ten wcale nie jest związany z akumulatorem i trzeba szukać zupełnie innej przyczyny
Dodam ze aku który został wystawiony posiada parametry dobrane zgodnie z zaleceniami producenta auta.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Procedura po odłączeniu akumulatora

Post autor: kylon »

Nie ma procedury odpalania tego samochodu.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Procedura po odłączeniu akumulatora

Post autor: jezus »

Mam cos podobnego w benzynie 4.5l....ale tylko do czasu pełnego rozgrzania silnika sa właśnie obroty około 400/min...zauwazyłem to niedawno bo padł prawdopodobnie termostat i dłuzej sie nagrzewa :mrgreen: ... ale by zaraz przez aku..........

AdamS
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2010, 23:39
Auto: UZJ100 (2001)
Kontakt:

Re: Procedura po odłączeniu akumulatora

Post autor: AdamS »

Dzięki kylon za info, a jakiś pomysł czego powodem może by takowe działanie

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Procedura po odłączeniu akumulatora

Post autor: kylon »

A może coś poruszyłeś z elektryki przy wymianie akumulatora np. przewody albo wtyczkę od przepływomierza. Jedno z drugim nie powinno mieć związku poza przypadkiem uszkodzenia czegoś albo pojawienia się problemu przy okazji wymiany aku.

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Procedura po odłączeniu akumulatora

Post autor: Art »

Przeważnie po ponownym podłaczeniu aku komputer przywraca ustawiania seryjne, którę są modyfikowane po dłuższym jeźdzeniu.
Co do obrotów to sugrstię Kylona wzbogaciłbym o złapanie nieszczelności na linii przepływomierz-kolektor. Mnie to kiedyś złapało w błocie, jak od drgań się obluzowała cała rura prowadzaca do kolektora.

ODPOWIEDZ