Land Cruiser 100 dużo pali i dziwnie syczy

Moderator: luk4s7

michalmackowiak4
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2011, 20:07
Auto: HDJ100

Re: Land Cruiser 100 dużo pali i dziwnie syczy

Post autor: michalmackowiak4 »

[...] Minęło trochę czasu, trochę się zrobiło , ale może zacznę od początku.
Tak jak mi polecono odłączyłem EGR. Po wyjechaniu całego baku wyjazd na stację benzynową, tankowanie po kurek i niespodzianka 14l/100 - banan od ucha do uch.
Szybko telefon do chłopaków od części . "potrzebuje EGR do 100'tki" i po kilku godzinach zawór EGR leżał już w garażu.
Dzisiaj się zabrałem za wymianę. Rozkręciłem wszystko . W środku masakra, wszędzie pełno smoły, i sadzy. Benzyna ekstrakcyjna , szczoteczka do zębów i czyścimy . 3 godziny później, wszystko czyste . Nowy EGR na miejscu. Silnik chodzi, nie dymi na jowych obrotach( sukces przedtem kopcił) , skończyły się świsty i jestem mega zadowolony.
Zalany po kurek i zobaczymy ile teraz pali...
C.D.N

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Land Cruiser 100 dużo pali i dziwnie syczy

Post autor: seburaj »

dalej nie rozumiem, po co Ci egr, tzn po co zamawiales i zakladales nowy - zeby miec nowa smołę w dolocie ? :lol:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Land Cruiser 100 dużo pali i dziwnie syczy

Post autor: kylon »

Skoro w EGR-e jest taka smoła to cały układ dolotowy tak wygląda. Szkoda że nie rozebrałeś od razu kolektorów i klapek przy głowicy.

michalmackowiak4
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2011, 20:07
Auto: HDJ100

Re: Land Cruiser 100 dużo pali i dziwnie syczy

Post autor: michalmackowiak4 »

kylon pisze:Skoro w EGR-e jest taka smoła to cały układ dolotowy tak wygląda. Szkoda że nie rozebrałeś od razu kolektorów i klapek przy głowicy.
Właśnie wyczyszczenie całego dolotu i klapek zajęła tak dużo czasu. Wszystko jest wyczyszczone na błysk.
Co do EGR-u to wyszedłem z założenia ,że jeśli ktoś to tam włożył to po coś to tam jest.
Na samą część nie wydałem dużo.
Jak się znowu popsuje to już nie będę z tym już nic robił.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Land Cruiser 100 dużo pali i dziwnie syczy

Post autor: MariuszS »

michalmackowiak4 pisze: Co do EGR-u to wyszedłem z założenia ,że jeśli ktoś to tam włożył to po coś to tam jest.
Unia EU tam to wsadziła, po to, aby ogórki miały właściwy promień krzywizny... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Land Cruiser 100 dużo pali i dziwnie syczy

Post autor: seburaj »

dokladnie - kazdy egr to jest usankcjonowana prawnie zbrodnia na silniku spalinowym 8)

ODPOWIEDZ