Amortyzatory do HDJ100

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Amortyzatory do HDJ100

Post autor: Adam »

Strzelił mi amor z tyłu i chcę przy okazji sprawdzić czy nie zmienić wszystkich.
Teraz mam komplet OME, sprężyny z tyłu + 400kg, jakie nr nie wiem, montował to Kylon poprzedniemu właścicielowi.
Mam metalowe zderzaki, dodatkowy bak 160l, bagażnik dachowy, markizy, etc.
Nawet full załadowane auto jest bardzo twarde, na szutrówkach muszę redukować ciśnienie do 1.3 BARA, żeby móc pogonić 30-40 km/h, inaczej się nie da.
Może przy tej okazji udałoby się go trochę „zmiękczyć”.
Mam do wyboru:
OME nitrocharger 100/101
OME sport nitrocharger [nie mam pojęcia czym się różnią w użytkowaniu od 100/101] 60001/60003 lub 4
Koni Raid olejowo-gazowe
Koni Havy Truck olejowe
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, jakie macie doświadczenia, z których amorów jesteście zadowoleni?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: Kames »

Adam pisze:Strzelił mi amor z tyłu i chcę przy okazji sprawdzić czy nie zmienić wszystkich.
Teraz mam komplet OME, sprężyny z tyłu + 400kg, jakie nr nie wiem, montował to Kylon poprzedniemu właścicielowi.
Mam metalowe zderzaki, dodatkowy bak 160l, bagażnik dachowy, markizy, etc.
Nawet full załadowane auto jest bardzo twarde, na szutrówkach muszę redukować ciśnienie do 1.3 BARA, żeby móc pogonić 30-40 km/h, inaczej się nie da.
Może przy tej okazji udałoby się go trochę „zmiękczyć”.
Mam do wyboru:
OME nitrocharger 100/101
OME sport nitrocharger [nie mam pojęcia czym się różnią w użytkowaniu od 100/101] 60001/60003 lub 4
Koni Raid olejowo-gazowe
Koni Havy Truck olejowe
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, jakie macie doświadczenia, z których amorów jesteście zadowoleni?
Adas na/ Koni Raid olejowo-gazowe / zapinkalaja Arctic Trucki widziałem na Top Gear :wink:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: Kwieczor »

kames76 pisze:
Adam pisze:Strzelił mi amor z tyłu i chcę przy okazji sprawdzić czy nie zmienić wszystkich.
...
Może przy tej okazji udałoby się go trochę „zmiękczyć”.
Mam do wyboru:
OME nitrocharger 100/101
OME sport nitrocharger [nie mam pojęcia czym się różnią w użytkowaniu od 100/101] 60001/60003 lub 4
Koni Raid olejowo-gazowe
Koni Havy Truck olejowe
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, jakie macie doświadczenia, z których amorów jesteście zadowoleni?
Adas na/ Koni Raid olejowo-gazowe / zapinkalaja Arctic Trucki widziałem na Top Gear :wink:
- a widziałeś, jak się połamały od bryły lodu?
;)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: Kames »

No po takim szczale to cos musiało ,ale nie o to chodzi- dosc dobre jest o nich zdanie , natomiast jak bym miał zmieniac zawias atakował bym hamerykancki rynek i to z wyzszej pólki jak ktos ma mozliwosc załatwic bez kolegi po drodze -to wcale nie taka straszna kasa :!:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: kylon »

Jeśli auto jest obciążone a z tego co czytam to jeszcze parę kilo mu doszło to bym zapodał coś wytrzymałego. Raid ma możliwość 4 stopniowej regulacji. Przy autach wyprawowych tych ciężki jest istotna wymiana ciepła. Czyli albo gruby amorek albo z dodatkowym zbiornikiem.

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: Adam »

Dzięki Chopy, poczytałem i faktycznie opinie o Koni na różnych forach są bardzo dobre, aż dziwne bo nie znalazłem złych :shock: Nawet Toyota do okolicznościowych wersji Xtreme stosuje Koni.
Dostępne w PL Raidy i Heavy T. są na +50cm, ja mam sprężyny +10cm - czy można zamówić te amory na większy lift :?:
Czy tym się nie przejmować.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: kylon »

A jakie Ty masz sprężyny +10 cm :shock: Chyba, że coś się później zmieniło. Raidy możesz zastosować do standardu jak i +50 mm spokojnie. Posiadają w środku dodatkowy odbój więc będzie ok.

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: Adam »

Domniemuję, że mam te http://www.wyprawa4x4.pl/info/sprezyny_ ... -1531.html" onclick="window.open(this.href);return false;
bo innych +400kg nie znalazłem.
Na oko też mi się wydaje, że są +10cm, ale jak pamiętasz, że dawałeś +5 to może tak jest.
Jutro wrzucę Wam zamówionko.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: kylon »

+ 10 cm to one nie mają a +10 mm :wink:. Liczone to jest od samochodu ze standardowymi sprężynami bez AHC. Nie mniej jednak Raidy wymiarami będą pasowały.

Kameleon

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: Kameleon »

Koni HT Raid- gruby amorek z regulacją- świetna propozycja.
Jest jeszcze zestaw KING SHOCKS OEM do HDJ100 -2,5 cala z zewnętrznym zbiorniczkiem gazu , np : http://www.trasek.com.pl/king-oem-toyot ... przod.html" onclick="window.open(this.href);return false; 8)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: kylon »

Propozycja też zacna tylko goła sztyca skierowana w dół jest mocno narażona na długie wyprawy po szutrach i tarkach. Wartało by jakieś osłony sobie zrobić. W Raidach też jest sztyca goła ale z przodu i u góry. Tak sobie myślę iż większość amorków typu Kings czy Fox jest nastawionych na sport czyli częsty serwis rajdowy. Nawet nie chodzi o awaryjność bo tej klasy amorek jest świetny. Chodzi bardziej o to że auto jest na przeglądzie po każdym odcinku a nie po 10 tys km. Wczoraj sprzedawałem poważne Foxy do rajdówki i też fajnie to wyglądało. Amorek był połowy jak moja noga :shock:

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: Adam »

Podsumowanie dla potomności.
Wczoraj odebrałem HDJta z nowymi amorami - Koni Raid HT - jeździ super.
LC100 na OME i Koni to dwie różne bryki. Różnica zaczyna się już na asfalcie, lepiej trzyma się drogi i bardzo komfortowo amortyzuje małe nierówności, ale prawdziwe cacko jest na szutrowych drogach zawiecha świetnie wybiera zarówno pralkę jak i duże dziury, tam gdzie wcześniej 20km/h było problemem bo wylatywały plomby teraz 50/60 nie jest, przy tym auto jest stabilne i w pełni sterowne.
Słowem, polecam :!: :mrgreen:

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: misiekG »

Adam, teraz juz nie ma rady, robimy test porównawczy :wink: , tylko potrzebujemy panią z jędrnym biustem jak to było w pewnej reklamie :mrgreen:
tej co chciałem nie znalazlem ale coś w tym stylu

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Amortyzatory do HDJ100

Post autor: Adam »

Staję w szranki :twisted:
Choć do porównania w testach szybkościowych będę musiał dołożyć sobie drugą sprężarkę i chipa, żeby Ci dorównać :mrgreen:
Zamiast biustu będziemy kręcić galaretkę owocową :lol:

ODPOWIEDZ