Webasto HDJ 100

Moderator: luk4s7

pitero
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:15
Auto: BJ40, HDJ100
Kontakt:

Webasto HDJ 100

Post autor: pitero »

Witam wszystkich na FORUM. Moze ktos z Was zakladal Webasto do HDJ 100 lub ma juz zalozone. Chodzi o Webasto mokre. W zwiazku z aura jaka zadomowila sie ostatnio na dobre w Europie postanowilem uzupelnic wyposazenie mojego pojazdu o ten wynalazek. Webasto mam. Usunalem pompe hydrauliki, wiec mam tez piekne miejsce pod maska. Jednak nie mam pojecia, gdzie powinienem sie wpiac w uklad chlodzenia tzn. w ktore rurki. Domyslam sie, ze zagadnienie nie jest skomplikowane i polega na standardowych rozwiazaniach. Mam tylko schemat elektryczny podlaczenia Webasto. Moze ktos podpowiedziec? Fotki takiego podlaczenia rurek bylyby rewelacja.

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Webasto HDJ 100

Post autor: Transporter »

a masz już kupione webasto? Czy dopiero zamierzasz kupic?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Webasto HDJ 100

Post autor: kylon »

Podjedź do Dobrego Warsztatu. Są autoryzowanym serwisem Webasto. Możesz tez podjechać do Petemara ale oni zamontują raczej według instrukcji czyli na ramie - dość nisko. Warto to dobrze zrobić żeby nie ciekło i nie kolidowało z elektroniką ogrzewania pojazdu. Warto zainwestować w bardziej skomplikowanego pilota bo wtedy ten system faktycznie sprawia przyjemność.
Użytkuję od kilku lat więc tak :wink:

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Webasto HDJ 100

Post autor: Transporter »

Ja u siebie a audiczce mam ori webasto, niestety nie mam pilota do niego, jedynie sterowanie w drzwiach.
Ale nastawiam sobie ogrzewanie na okresloną godzinę i rano mam auto rozgrzane do odpalenia i zagrzane w środeczku.
Jesli jest pilot to włączasz kiedy chcesz, nawet jak nie planowałes tego wcześniej. Ogólnie webasto to świetny wynalazek i chciałbym żeby moje koleje auto go miało.

DBlue
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2021, 00:12

Re: Webasto HDJ 100

Post autor: DBlue »

Witam
Czy któryś z kolegów posiada wiedzę na temat następujący:
Do którego pina wtyczki klimatronika trzeba się dopiąć ze sterowaniem nadmuchu gdy piec z Webasto będzie pracował by cieszyć się ciepłem w zimne noce?

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Webasto HDJ 100

Post autor: rmaster »

W 100 nie da się podpiąć tak jak piszesz.
Według schematu przychodzi rezystor. Można założyć regulator pwm i cieszyć się płynną regulacją.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8335
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Webasto HDJ 100

Post autor: Rokfor32 »

I jest to znacznie sensowniejsza opcja niż rezystor - regulatory PWM dają bardzo wysoką sprawność układu (regulator + odbiornik).

Przy rezystorze - tak obrazowo - "odparowanie" w postaci ciepła na rezystorze w układzie zasilania wentylatora - to 40W strat na rezystorze - przy zapotrzebowaniu mocy solo webasta również 40W - no jednak zmienia to jakość działania układu :wink: Regulatory PWM osiągaja sprawność rzędu 95% i wyżej. Tak że - różnica względem rezystora jest spora :wink: Wydłuża to możliwość działania układu (bez doładowania) nie o kilka - a o kilkadziesiąt procent.

ODPOWIEDZ