Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Moderator: luk4s7

DariuszSadek
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:02
Auto: W trakcie...
Kontakt:

Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: DariuszSadek »

Witam,
zgodnie z tytułem proszę o informację na temat poziomu spalanie w J100 z silnikiem 4,7 litra V8 benzyna w automacie z lat ok. 2000.
Mój styl jazdy:
- ok. 10% kierowców daje radę mnie wyprzedzić podczas jazdy,
- średnie spalanie w moim samochodzie oscyluje poniżej 7 litrów - jest to 2 litrowy diesel zamontowany do samochodzie o wadze 1,7 tony ze skrzynią manualną,
- na klockach robię ok. 50 - 60 tysięcy kilometrów.
Generalnie wiem kiedy mój silnik ma odpowiedni moment obrotowy do przyspieszenia i nie jeżdżę jak posrana i rozegzaltowana siksa (lub po prostu przedstawiciel handlowy).
Forum przewertowałem od dech do dech i nie znalazłem nic po za przypowieściami w stylu: "zależy od nogi... i mózgu" - to ja wiem (pracuję w dużych serwisach samochodów osobowych od kilkunastu lat, więc już mi się flaki przewracają jak to słyszę), dlatego też zakładam nowy temat i liczę na ynteligentnom odpowiedź.
Pozdrawiam
Darek.

DariuszSadek
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:02
Auto: W trakcie...
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: DariuszSadek »

Acha i jeszcze dodam przeznaczenie:
Interesuje mnie spalanie na normalnej czarnej drodze. Wiem, że jak zacznę wykonywać wykopki kartofli i innych dobrodziejstw natury to trza będzie tam lać dużo więcej.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: seburaj »

DariuszSadek pisze: Generalnie wiem kiedy mój silnik ma odpowiedni moment obrotowy do przyspieszenia i nie jeżdżę jak posrana i rozegzaltowana siksa (lub po prostu przedstawiciel handlowy).
ryzykowne stwierdzienie i śmiałe zarazem :mrgreen:
o ilość litrów gazu oczywiście Szanowny Pan nie pyta ?

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: Jerzy23 »

DariuszSadek pisze: Generalnie wiem kiedy mój silnik ma odpowiedni moment obrotowy do przyspieszenia i nie jeżdżę jak posrana i rozegzaltowana siksa (lub po prostu przedstawiciel handlowy).
Kup Land Rovera Discovery LR3

... o ile jeszcze nie stales sie posiadaczem UZJ100 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: Cobra »

100 tka z 2002 roku paliła u nas 18-21 litrów benzyny... przy normalnej jeździe..

w Polsce po trasie dało radę zejść do 16 litrów..

W Poza granicami naszego pięknego kraju było trochę gorzej... gdyż w trasie palił 18,5 litra... ale to z innych powodów jaka jest prędkość znacznie większa...

100 tka z 2005 roku tylko że w gazie sekwencja zamontowana w ASO w toyocie spalanie oscylowało między 25 litrami w mieście a od 18 do 20 w trasie...

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: seburaj »

:mrgreen:
Cobra pisze:100 tka z 2002 roku paliła u nas 18-21 litrów benzyny... przy normalnej jeździe.
ale Tato dawał sie wyprzedzac większej ilosci niz 10% użytkowników ruchu :lol:
tak btw mnie 1HD-FTE spalil ostanio (zimą) 18,5 litra (wliczając webasto)
:mrgreen:

DariuszSadek
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:02
Auto: W trakcie...
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: DariuszSadek »

seburaj pisze:
DariuszSadek pisze: Generalnie wiem kiedy mój silnik ma odpowiedni moment obrotowy do przyspieszenia i nie jeżdżę jak posrana i rozegzaltowana siksa (lub po prostu przedstawiciel handlowy).
ryzykowne stwierdzienie i śmiałe zarazem :mrgreen:
o ilość litrów gazu oczywiście Szanowny Pan nie pyta ?
Nie pytałem o gaz /LPG/ bo nie jestem zainteresowany. Może i nie napisałem, ale chciałem mniej więcej poznać zasięg tego auta na zbiorniku i upewnić się na jakie ilości paliwa zużywanego trzeba liczyć.
A co jest ryzykownego w stwierdzeniu, że czuć kiedy silnik może przyspieszać i nie zaczyna się mordować? Diesel ogłupia kierowcę...
Panie Szanowny a ku czemu miała służyć Waści odpowiedź?

DariuszSadek
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:02
Auto: W trakcie...
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: DariuszSadek »

Jerzy23 pisze:
DariuszSadek pisze: Generalnie wiem kiedy mój silnik ma odpowiedni moment obrotowy do przyspieszenia i nie jeżdżę jak posrana i rozegzaltowana siksa (lub po prostu przedstawiciel handlowy).
Kup Land Rovera Discovery LR3

... o ile jeszcze nie stales sie posiadaczem UZJ100 :mrgreen:
Jak już napisałem, auto które chcę zakupić już wybrałem. Dylemat mam tylko czy benzyna czy diesel. Większą wagę przykładam do stanu technicznego, więc zapewne będzie to benzyna.
Dzięki za taką odpowiedź - dała odpowiedź (co prawda nie na moje pytanie, ale pewnie na jakieś pytanie to i owszem).

DariuszSadek
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:02
Auto: W trakcie...
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: DariuszSadek »

Dziękuje Panom Cobra i seburaj za info. Wiem, że oba silniki potrafią przybliżone ilości paliwa pochłonąć. Benzyny zwykle maj niższe przebiegi, więc łatwiej chyba... będzie o przyzwoity stan techniczny.
Ale jak zacznę przeglądać je to życie pokaże co koniec końców kupię.
Jeszcze raz dziękuję za rozsądne odpowiedzi.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: Patry »

Diesel jest całkiem przyjemny, ale czasami brakuje mu jadu, szczególnie jak przesiadasz się z mocniejszego auta/plaskacza.

Na Twoim miejscu brałbym benzynę, jest tańsza w zakupie i to dużo, fajnie jedzie, swoje spalić musi... z lawetą nawet 25-27 litrów.
Diesel łyka wtedy około 17.

Benzynę kupisz taniej, z mniejszym przebiegiem/w lepszym stanie


V8 bardzo nie lubi gazowania, co innego 4,5 litra z serii 80 :wink:

Geralt
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2010, 10:47
Auto: LC V8
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: Geralt »

Moja (2003) spalała przy takiej średniej jeździe około 15 - 17 l/100 km, ale dane podaję według wskazań komputera. Nigdy nie liczyłem z kalkulatorkiem. Raz jeden udało mi się zejść ze spalaniem do 11,8 l/100 km, ale było to celowe testowanie w trasie (Polska) około 400 km i styl jazdy emeryta w kapeluszu. Dane również z komputerka. Średnio od tankowania do tankowania pokonywałem 550 - 620 km na pełnym baku. Tankowanie najczęściej robiłem dopiero gdy komputerek wskazał 'Range 0 km'. Dwa razy test, czyli jazda do zatrzymania: za pierwszym razem przejechał 66 km od momentu gdy wskazał 'Range 0', za drugim 61km. Po tych testach do baku wchodziło około 92 lub 97 litrów - nie pamiętam na 100%.

Pzdr.

DariuszSadek
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:02
Auto: W trakcie...
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: DariuszSadek »

Patry pisze:Diesel jest całkiem przyjemny, ale czasami brakuje mu jadu, szczególnie jak przesiadasz się z mocniejszego auta/plaskacza.

Na Twoim miejscu brałbym benzynę, jest tańsza w zakupie i to dużo, fajnie jedzie, swoje spalić musi... z lawetą nawet 25-27 litrów.
Diesel łyka wtedy około 17.

Benzynę kupisz taniej, z mniejszym przebiegiem/w lepszym stanie


V8 bardzo nie lubi gazowania, co innego 4,5 litra z serii 80 :wink:
Czemu piszesz, że V8 nie lubi gazowania? - masz na myśli LPG czy wysokie obroty?

A tak dla wszystkich dowcipnisiów ironicznie doradzajacych "se zamontowanie junkersa":
LPG to takie samo jak inne paliwa. Problemem nie jest sam fakt posiadania takowej instalacji w aucie tylko tkwi on w:
1. Na świecie prawdziwych fachowców od montażu instalacji LPG jest jak palców u ręki drwala na rencie... Ci co to montują posługują się tylko instrukcjami producenta, a nikt nie stara się tego dograć do auta. Piepszą tylko o emulatorach sond Lambda i innych g... co by się Bogu ducha winien kupujący odpier...lił i nie rzucał, że mu się świecą kontrolki (a nawet jak się nie świecą to układ pracuje na wartościach mieszanek granicznych, które elektronika jeszcze trawi).
2. Naprawdę dobrze zamontowana instalacja LPG wiąże się z kosztem powyżej 3 000 Euro - widzialem ten układ w BMW 530i E60 - czas montażu trwał kilka tygodni, części były wysyłane do fabryki tego producenta instalacji LPG. Takie koszty niestety nie nastrajają optymizmem jeśli liczyć na rentowność takiego doposażenia.

Po za tym LPG jest taką samą zmianą wyposażenia samochodu jak dołożenie innych akcesoriów... a jednak tak się wszyscy przypiepszają jakby co najmniej wiedzieli o czym mówią.

DariuszSadek
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:02
Auto: W trakcie...
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: DariuszSadek »

Geralt pisze:Moja (2003) spalała przy takiej średniej jeździe około 15 - 17 l/100 km, ale dane podaję według wskazań komputera. Nigdy nie liczyłem z kalkulatorkiem. Raz jeden udało mi się zejść ze spalaniem do 11,8 l/100 km, ale było to celowe testowanie w trasie (Polska) około 400 km i styl jazdy emeryta w kapeluszu. Dane również z komputerka. Średnio od tankowania do tankowania pokonywałem 550 - 620 km na pełnym baku. Tankowanie najczęściej robiłem dopiero gdy komputerek wskazał 'Range 0 km'. Dwa razy test, czyli jazda do zatrzymania: za pierwszym razem przejechał 66 km od momentu gdy wskazał 'Range 0', za drugim 61km. Po tych testach do baku wchodziło około 92 lub 97 litrów - nie pamiętam na 100%.

Pzdr.

Dzięki za informację - budująca :) Może przesadziłem trochę z tymi 10% bo faktem jest, że jak jeżdżę to nie rachuję ilu mnie wyprzediło :) - nie jestem mistrzem prostej, więc najwięcej wyprzedzam na zakrętach.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: Patry »

tak naprawdę nie rozeznawałem tego tematu dogłębnie gdyż mało mnie interesował

wiem tylko iż znajomy który ciągał na rajdy swoją zmotę miał właśnie J100 4.7 V8 zagazowane

nie wiem jaką miał instalację ani ile na niej jeździł

mówił że nigdy więcej nie będzie miał tego silnika w gazie bo występował jakiś duży problem z głowicami w tym modelu, wspominał iż bodajże 2 razy robił obie głowice w wyniku jazdy na gazie...

co było problemem, nie wiem. możliwe że dupna instalacja, uboga mieszanka, czy jakieś inne czynniki.

ktoś kiedyś jeszcze wspominał mi o gazowaniu V8, że miał problem z jej użytkowaniem. kto to był, zabij mnie, nie pamiętam.

tak mi się utarło w pamięci, że jednak ten silnik tego rodzaju paliw nie lubi.. :roll:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Poziom spalania J100 - tylko benzyna w automacie.

Post autor: Cobra »

Patry... ale wiesz użytkowanie użytkowaniu nie równe... Jak ktoś tego silnika używa do rajdów to wiadomo że jego żywotność skraca się kilka krotnie...

W rodzinnej setce z 2005 roku był zamontowany gaz który montowała ASO w Toyota Radość... Samochód przejechał na tym gazie 315 k.... więc całkiem sporo... często były wymieniane filtry od gazu i jakoś to chodziło...

Ja osobiście bym nie założył gazu do nowego samochodu, jednak gdy to jest na gwarancji to czemu nie :D

ODPOWIEDZ