Diff drop j100 4.7 99r

Moderator: luk4s7

Pavulon
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2015, 17:52

Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: Pavulon »

Witam,
Chciałbym obniżyć dyferencjał, po lifcie zawieszenia, ale mam problem z odnalezieniem odpowiedniego zestawu. Na forum wyczytałem o zestawie od SLEE, widziałem tez instruktaż montażu na YT i zastanawiałem się czy jest jakiś polski dystrybutor, ewentualnie jakieś alternatywne zestawy
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.


Pavulon
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2015, 17:52

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: Pavulon »

Nie wiem jak to zrobiłeś ale dziękuję. Wpisywałem chyba już wszystkie chasla na allegro, ale to mi nie wyskoczylo :oops:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: luk4s7 »

Pavulon pisze:Wpisywałem chyba już wszystkie chasla
Może trzeba było wpisać „hasła” to by wyskoczyło? Obrazek (samo h i litera ł)

A poważnie to polecam szukanie Googlem np. taki artykuł pomoże https://www.eactive.pl/blog-o-seo/jak-s ... ch-trikow/

I/lub ten

https://widoczni.com/blog/jak-wyszukiwac-w-google/

Pavulon
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2015, 17:52

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: Pavulon »

Bardzo przepraszam za błędy, które popełniłem, dziękuję również moderatorowi za tak bystre ich wyłowienie, jestem niezmiernie wdzięczny za udzielone mi wskazówki dotyczącej obsługi przeglądarki. Bardzo też proszę o usunięcie mojego zapytania i odpowiedzi by nie raziła w oczy innych forumowiczów. Następnym razem postaram się nie zawracać głowy innym i będę szukał sam aż do upadłego.

A tak na poważnie, dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: Jake »

750,00 zł za 8 śrubek, 8 gumek i zmodyfikowana belke wahaczy? Nie wystarczy przerobic istniejaca belke wycianajac i wspawujac kawalek? Koszt zamknąłbym się w ~150zł...

Pavulon
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2015, 17:52

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: Pavulon »


Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: Jake »

Wow. Wiem, ze jezdzimy Toyota, a to dobra i droga marka, ale naprawde to juz troche przeginka. Tam jest z 300% narzutu.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: sebastian44 »

Jake wyobraź sobie że niektórzy, pracują zawodowo, mieszkają w bloku i nie maja ani garażu ani spawarki ani czasu i dużo łatwiej jest im zapłacić za gotowy, pasujący produkt niż samemu coś rzeźbić (gdzie, na stole w kuchni?) czy też tłumaczyć panu Kaziowi o co Ci chodzi ;)

Tym bardziej że jak zleciłbyś wykonanie takiego elementu to przy zamówieniu jednostkowym też być usłyszał 500 zł jak nic, o ile w ogóle komuś by się chciało w co wątpię.

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: Giszter »

Strasznie bawią mnie komentarze w stylu przegięcie 300% narzutu.
Policz to inaczej :
1. Ktoś to musiał zaprojektować
2. wykonać
3. sprawdzić
4. zapłacić pracownikom
5. zarobić , przecież Ty też lubisz zarabiać nie?
Dodatkowo jak ja bym to miał sam zrobić to:
1. Nauka, ale dobrze powiedzmy, że umiem
2. Czas, biorąc pod uwagę stosunek czasu jaki potrzebowałbym na zrobienie tego do mojej stawki godzinowej to ten zakup wychodzi dość tanio :)
Zresztą jak ktoś za tyle sprzedaje to znaczy, że są osoby które tyle zapłacą

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: Jake »

Wiesz, tez nie kazdy zarabia dziesiatki tysiecy, a nawet jesli bym tyle zarabial zal byloby mi wydac na cos X zlotowek, jesli wiem, ze jest do zrobienia rownie dobrze za 1/10 X zlotowek. Jestem amatorem jesli chodzi o projektowanie przestrzenne, pracuje w innej branzy, ale narysowanie dla mnie takiej belki w CADzie zajeloby mi max godzine. Narysowanie tulejki - moze minute.
Mnie bawia komentarze - po co placic tanio jak mozna zaplacic drogo.
Ale okej, zakladajmy ze nie mamy warsztatu ani garazu - wystarczy wziac miarke, olowek, kartke z zeszytu, narysowac o co chodzi i pojechac do spawacza. Ktory nie wezmie 500zl, tylko raczej max 200zl. Wiem, bo sam czesto zlecam spawanie innym (bo np. nie mam TIGa i nie umiem spawac aluminum)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: sebastian44 »

Jake pisze:
10 lis 2021, 13:46
Wiesz, tez nie kazdy zarabia dziesiatki tysiecy, a nawet jesli bym tyle zarabial zal byloby mi wydac na cos X zlotowek, jesli wiem, ze jest do zrobienia rownie dobrze za 1/10 X zlotowek. Jestem amatorem jesli chodzi o projektowanie przestrzenne, pracuje w innej branzy, ale narysowanie dla mnie takiej belki w CADzie zajeloby mi max godzine. Narysowanie tulejki - moze minute.
Mnie bawia komentarze - po co placic tanio jak mozna zaplacic drogo.
Ale okej, zakladajmy ze nie mamy warsztatu ani garazu - wystarczy wziac miarke, olowek, kartke z zeszytu, narysowac o co chodzi i pojechac do spawacza. Ktory nie wezmie 500zl, tylko raczej max 200zl. Wiem, bo sam czesto zlecam spawanie innym (bo np. nie mam TIGa i nie umiem spawac aluminum)
To wygląda jak genialny pomysł na biznes. Zrób, sprzedawaj 10X taniej i zarób miliony ;)

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: Jake »

Wtedy nie bylo by milionow bo nie byloby 300x narzutu.
Ale robilem juz takie male serie np. niedostepnych uszczelek, koszy pompy paliwa do baku z nierdzewki itp. Po kosztach, dla kolegow z forum.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: kylon »

Dyskusja chyba akademicka i zbędna. Jak coś potrzebuję z innej niż moja branża to po prostu kupuję. Wspieram inne firmy. Wolę czas poświęcić na rodzinę, hobby i kumpli niż się ciągle zagrzebywać w kolejnych oszczędnościach. Wolę ten czas też poświęcić na zarobienie na ową potrzebę. Nie stać mnie to nie stękam w internecie.

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Diff drop j100 4.7 99r

Post autor: oradek »


kylon pisze:Dyskusja chyba akademicka i zbędna. (...) Nie stać mnie to nie stękam w internecie.
Kylonie drogi, co robisz z nadmiarem czasu i pieniędzy? ;)

To jest "forum dyskusyjne", więc nie rozumiem, jak dyskusja może być zbędna? :-) :-p

U nas roboczogodziny są wciąż jeszcze tanie, więc opłaca się "dorobić" u szwagra czy przysłowiowego Pana Kasia, bo oni jeszcze jakimś cudem robią "za flaszkę".

Na zachodzie, gdzie fachowiec chce 100 $/€\£ za godzinę plus materiał, to już się nie opłaca dorabiać. Spokojnie, przy tej inflacji u nas zaraz też się przestanie opłacać, flaszka też ma już kosztować 50 zł po najnowszych zmianach akcyzy, więc... ;)

Każdy wydaje pieniądze, jak uważa za słuszne.
Narzekanie to nasza narodowa tradycja.

Chore jest wydawanie NASZYCH pieniędzy przez rządy na różne idiotyczne rzeczy przy równoczesnym nie wydawaniu/braku pieniędzy na rzeczy niezbędne.
Jak inaczej nazywać niż zbędnymi jakieś euro stadiony za miliardy, do których potem co roku trzeba dokładać kolejne setki milionów, ale dzięki którym ktoś miał ładne zegarki, jakieś orliki, żeby na wsi zdobyć głosy, chociaż i tak nikt nie korzysta bo nie ma kasy na oświetlenie i obsługę, respiratory, których nie ma, wybory które się nie odbyły, fundacje narodowe i inne fundusze sprawiedliwości dla znajomych królika).
Chore są zarobki w niektórych korporacjach.
Chore są ceny niektórych leków i leczenia.
Chore są ceny dzieł sztuki, nie bardzo rozumiem np sprzedaż niewidzialnego dzieła sztuki za 15 tys euro :)

https://noizz.pl/kultura/wloski-artysta ... ow/4knnl72

oRadek LJ73 polift 1991r.


ODPOWIEDZ