Zakup LC J10

Moderator: luk4s7

sclPL
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:50

Zakup LC J10

Post autor: sclPL »

Szanowni,
temat wałkowany pewnie wielokrotnie - ale rozbity mocno na wątki.

Planuję zakup LC - pewnie 105 i potrzebuję porady dotyczącej zakupu. Samochód nie będzie używany w mocnym terenie - głównie wyprawy na działkę do lasu. Zależy mi na bezproblemowej eksploatacji, mniej na spalaniu czy ogólnych osiągach.

1. Jakie silniki polecacie? W sprzedaży widzę głównie 3.0D, 4.2D i 4.7V8. Wiem, że 3 i V8 są raczej bezawaryjne a jak z 4.2? Mówimy o przebiegach powyżej 300k a nawet 400k.

2. Czy w V8 gaz się sprawdza? Jeżeli tak to jakich instalacji szukać/unikać?

3. Czy jest coś na co zwracać szczególnie uwagę?

Aktualnie będę próbował oglądać:

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... DnKFB.html

https://m.olx.pl/oferta/land-cruiser-10 ... HijXe.html

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... Dw9aJ.html

Czy ktoś zna powyższe? Jestem Ciekawy Waszych opinii.

Dzięki z góry za pomoc i do zobaczenia na drogach!

Ikarand
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:37

Re: Zakup LC J10

Post autor: Ikarand »

Cześć,
Od czterech lat jestem w posiadaniu hzj 105 z 2004, bez przeróbek i modyfikacji, myślę że to bardzo solidny samochód. Mało się psuje, jest wytrzymały. Używalem go jako platformę do wyjazdów podróżniczych. Od 6 miesięcy jest również samochodem, który używam codzienne. Mocne strony tej konstrukcji bywają jednocześnie wadami. Na przykład prosty nieskomplikowany silnik ma jak dla mnie zbyt mała moc. Plusy to bezproblemowosc, podwójny fabryczny bak paliwa z zasięgiem ok 1200 km, super wydajna klimatyzacja, prostota konstrukcji, ekonomia. Minusy to brak automatycznej skrzyni biegów, mała moc silnika, brak stałego napędu na cztery koła, brak ABS. Wcześniej przez kilka lat używałem j200 z silnikami V6 i V8, oba w wersjach benzynowych. Same pozytywne wspomnienia. Ostatnio myśle właśnie o powrocie do j200 w wersji V6.
Pozdrawiam

sclPL
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:50

Re: Zakup LC J10

Post autor: sclPL »

Dzięki za informację!
Nie wiesz jak z dostępnością części? Widziałem opinie, że czasem trudno jest coś dostać i trzeba ściągać np. z USA. W Późniejszych chyba ten problem jest mniejszy bo były do kupienia w polskich salonach bez problemu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zakup LC J10

Post autor: kylon »

A od kiedy w Stanach są części do HZJ105 ;-). Nie ma żadnych problemów z częściami.

can
Posty: 49
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:58
Auto: HZJ105
Kontakt:

Re: Zakup LC J10

Post autor: can »

Czolem, nie wiem skad wytrzasnales ta 105, bo z linkow i opisu wnioskuje szukasz j100, ktore wystepowaly z silnikami 4.2TD i 4.7v8 oraz rzadko z 4.5r6 benzyna. Nie ma silnika 3.0 w setce.
105 to wersja ‚wol roboczy’ ze sztywnym mostem i wolnossacym dieslem 4.2 lub benzyna 4.5, obie wersje w troche innym budzecie i dosc rzadkie.
Daj znac co chcesz wiedziec, pomozemy :)

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Zakup LC J10

Post autor: rembacz »

W 4,7 v8 trza tylko pilnować luzów zaworowych. Przed zakupem dobrze sprawdzić szczelność cylindrów.

ODPOWIEDZ