AHC błąd C1733/33

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

AHC błąd C1733/33

Post autor: rembacz »

Potrzebna pomoc w lokalizacji "Rear Height Control Gate Solenoid Valve" Miga kontrolka OFF od czasu do czasu, zawieszenie robi się twarde. Po kilkukrotnym przekręceniu stacyjką on-of kontrolka gaśnie zawieszenie ok. O który zawór tu chodzi?

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: oradek »

CIRCUIT DESCRIPTION
The suspension control ECU opens the height control valve to lead the compressed air to the pneumatic
cylinder and raise the vehicle height.
When the vehicle height is lowered, the suspension control ECU opens the height control valve to store the
compressed air in the low pressure tank temporarily, and then operates the exhaust solenoid valve to release
the compressed air to the outside.
Further, the height control solenoid valve (gate solenoid valve) opens and closes the passage between the
right and left pneumatic cylinder.
The height control valve is on the low pressure tank and consists of 3 valves in total, leveling solenoid valve,
gate solenoid valve and tank solenoid valve.
The leveling solenoid valve opens and close the passage between the compressor and the pneumatic cylin-
der. The gate solenoid valve opens and close the passage between the right and left pneumatic cylinder.
The tank solenoid valve opens and closes the passage between pneumatic cylinder and the low pressure
tank. The exhaust solenoid valve is on the compressor unit and has only one valve

Gate solenoid valve
Gate solenoid valve circuit
Suspension control ECUObrazekObrazekObrazek

Oradek lj73 2LT-II


Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: oradek »

https://youtu.be/5d36Qo0dPqE

Oradek lj73 2LT-II


Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: rembacz »

Ta procedura tyczy się chyba pneumatyki nie hydrauliki. Film jest montażem zwykłego zawieszenia . Narazie walczę o AHC. Czy "Rear Height Control Gate Solenoid Valve" znajduje się w zespole zaworów na ramie pod siedzeniem kierowcy?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: kylon »

Tak

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: rembacz »

Dzięki zawory przemierzyłem. Czyli prawdopodobnie wiązka hmm.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: kylon »

A jak odczytałeś błąd? Często jest on błędem wynikowym uszkodzenia układu AHC czyli np któregoś z czujników włącznie z czujnikiem ciśnienia na pompie.
Zmierzam do tego że tylko dobre komputery ogarniające japończyki podają Ci więcej informacji. Wszelkie Bosche i inne apki na telefon to tylko takie wspomagacze we wróżeniu.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: rembacz »

Kupiłem Techstream chińską podróbkę. Ciśnienia spoczynkowe pokazuje. W formie testów wywołałem celowo bład głównego przekaźka ahc i pokazał prawidłowo. 1733 jest to błąd tylnej bramki. Kylon sugerujesz że może to być również np. czujnik wysokości przedniego zawieszenia, bo tylni profilaktycznie wymieniłem na nowy choć stary okazał się ok.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: rembacz »

Usterka usunięta. Zdzwoniłem instalację pomiędzy sterownikiem AHC a zespołem zaworów

Obrazek

Na jednym przewodzie brak przejścia. Teraz po kolei: wtyczka zespołu zaworów
Obrazek

i złączka przy prawym tylnym nadkolu i dalej złączka za prawym tylnym kołem i wreszcie złączka w lewym tylnym błotniku i zonk brak przejścia. No to mamy cię. Przed przepustem od ramy do karoserii ugnity kabelek
Obrazek
Naprawa i wszystko bangla. Jak by ktoś miał błąd związany z którymś z zaworów to to miejsce to słaby punkt. A jak ktoś by chciał zabezpieczyć się na przyszłość to polecam w tym miejscu przy samej karoserii dowinąć taśmy bo okazało się że tam była jedna warstwa.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: kylon »

Gratulacje

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: AHC błąd C1733/33

Post autor: rembacz »

Po wielu próbach udało mi się dopasować tylne sprężyny pod AHC. Stalowe zderzaki wyciągarka zabudowa i dwa zbiorniki lpg system nie wyrabiał. Teraz ciśnienia spoczynkowe książkowe. Chciałbym to teraz wszystko ze stroić. Kylon mam takie wartosci czujników wysokości:
FR - (-5mm)
FL- ( 8mm)
RR (tył) - ( 3mm)
Na jaką prawidłową wartość w mm te czujniki miały by chodzić.

ODPOWIEDZ