BioEster do diesla

Moderator: luk4s7

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

BioEster do diesla

Post autor: Szymek »

witam!
Na stacjach Bliska mozna znalezc paliwo robione z rzepaku (Bioester). Lal ktos z was to do Landa?? Co o tym myslicie?

pozdr. .
Szymek.

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: mopar »

ja skorzystalem jeden raz ......i teraz mam wstret do wszystkiego , co smazone :mrgreen:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: drako »

ja na rajdzie kiedys jechalemw parze za 70 tka , ktora jechala na tym paliwie.
posrodku lasu mialem odruchy wymiotne, i musielismy sie zamienic kolejnoscia.
ktos mi kiedys tlumaczyl , ze jak sie to podliczy to praktycznie nie ma roznicy ( podobno auto troche wiecej na tym spala)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: Krzysztof »

Zatankowałem pare razy do Toyoty i Nissna obydwa paliły więcej tego bio niż zwykłej ropy. Po przeliczeniu nie miałem żadnych oszczędności wozi się tylko balast. Znajomi w swoich autach stwierdzili to samo

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: Boryś »

ja widziałem kiedyś taxówkarza pod makro co ojel kujawski - bańkę 5 litrów kupił i nalał do baku :) to dopiero jest biodiesel :)

ale nie miałem nigdy odwagi takiego eksperymentu przeprowadzić :)

Marcus
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: Marcus »

http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=664

Auto pali więcej biopaliwa niż ON, tak więc jeżeli jest oszczędność to mała i specjalnie się nie kalkuluje.
Podobno D4D tyż na tym pojedzie... do czasu.

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: BioEster do diesla

Post autor: Szymek »

witam
Sprawdzilem sobie w necie na jakiejs niemieckiej stronie, producenci jakich aut zezwalaja na tankowanie tego czegos, no i okazalo sie, ze toyota do zadnego samochodu nie pozwala tego lac. A jak jeszcze uwzglednic to co napisaliscie, czyli ze autko wiecej spala tego Bio niz ON, to w ogole sie nie oplaca. Dzieki za odpowiedzi :) .

Pozdrawiam,
Szymek.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: Krzysztof »

Boryś pisze:ja widziałem kiedyś taxówkarza pod makro co ojel kujawski - bańkę 5 litrów kupił i nalał do baku :) to dopiero jest biodiesel :)

ale nie miałem nigdy odwagi takiego eksperymentu przeprowadzić :)
A ja w moim nisanie 2.7 td. daw lata temu po oglądnięciu programu Ziętarskich o jezdzie na oleju wlałem i jezdiłem od wiosny do jesieni silnik pracował ok. Nawet był mocniejszy musiłem obniżyc wolne obroty bo podniosły się o 200 obr. Gdy na jesień zrobiło się zimniej sinik trochę gorzej zapala ale gdy jest ciepło jest ok. I nie było większego spalania tak jak na tej bio kupie ze stacji.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: MaxLux »

A ja wlewam najlepsza gnojowke Shell'a albo BP :twisted:
Jak dziadka bylo stac na konia to i owies kupowal :mrgreen:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: fobos »

MaxLux pisze:Jak dziadka bylo stac na konia to i owies kupowal :mrgreen:
Święte słowa. Ja mam w piwnicy 3000 l oleju opałowego, ale nigdy mi nie przyszło do głowy by na tym jeździć.

Menel
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2009, 20:08
Auto: HDJ100+Chip
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: Menel »

Hmm nie wiem panowie czy chcecie lobbowac diesla czy jak? Ja swego czasu 3 miechy temu lalem caly czas bio do swojej HDJki i do koparek i lalem je przez 2 miesiace az sie skonczylo :) Ani razu nie odculem utraty mocy, ani razu nie szarpnelo autem czy tez inne chore objawy po prostu nic. Jedeyny efekt uboczny to smrod plackow ziemniaczanych a tak zupelnie nic. Zaznaczam iz lalem te paliwo do 4 maszyn i zadnej nic sie nie stalo i dzialaj elegancko do dzis. Wiec warto sie zastanowic nad tym paliwem i nie sluchac opini czesto wymyslonych i nie przetestowanych :) Spalanie takze sie nie zwiekszylo. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: Boryś »

Menel - Pyrka już Ci szykuje nagrode którą otrzymasz na Campie za najstarszego odgrzanego kotleta :lol:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: LEX »

O oświećcie mnie o ile tańszy jest taki biocośtam od diesla? Bo jeśli różnica sięga paru procent to się nie opłaca. Ja myślę, że jednak najlepiej jest lać olej do smażenia zmieszany 50\50 z ropą, bo wtedy faktycznie oszczędność ma sens. Stare, proste diesle sobie spokojnie dadzą z tym radę i nawet nie zauważą różnicy, bo nie mają żadnych czujników :-). Przy nowych silnikach diesla bym się bał nawet kichnąć, bo nawet takie 'zanieczyszczenie' może zabić silnik :-)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: Kwieczor »

LEX pisze:O oświećcie mnie o ile tańszy jest taki biocośtam od diesla? Bo jeśli różnica sięga paru procent to się nie opłaca. Ja myślę, że jednak najlepiej jest lać olej do smażenia zmieszany 50\50 z ropą, bo wtedy faktycznie oszczędność ma sens. Stare, proste diesle sobie spokojnie dadzą z tym radę i nawet nie zauważą różnicy, bo nie mają żadnych czujników :-). Przy nowych silnikach diesla bym się bał nawet kichnąć, bo nawet takie 'zanieczyszczenie' może zabić silnik :-)
ostatnio widziałem ten wynalazek po 4,60 - w biedronce vel Lidlu bywa taniej

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: BioEster do diesla

Post autor: Kames »

zona nalała i pojawiała mi sie od czasu do czasu kontrolka check w kzk-te

ODPOWIEDZ