HDJ pompa wtryskowa

Moderator: luk4s7

Hornet
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2022, 23:35

Re: HDJ pompa wtryskowa

Post autor: Hornet »

Witam serdecznie.
Czy ktoś ogarnął może temat z pompą i jest w stanie polecić pompiarza który to ogarnie?
Mam ten sam problem, na rozgrzanym nie odpala, gdy ostygnie pali dobrze.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: HDJ pompa wtryskowa

Post autor: aadamuss »

W Polsce raczej nie ogarniesz. W zeszłym roku przerabiałem temat i z firmy na firmę było tylko gorzej. Skończyło się zakupem pompy.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: HDJ pompa wtryskowa

Post autor: Darek_LC_J95 »

Czy wylanie butelki wody na gorącą pompę nie zaszkodzi silnikowi?
Mam podobny problem z odpalaniem na gorącym silniku w D4D 3.0. i nie bardzo umiałem to zdiagnozować.
Chyba spróbuje takiego lokalnego chłodzenia :). A jakby przyłożyć jakiś aluminiowy radiator i pociągnąć ciepło z pompy?

Hornet
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2022, 23:35

Re: HDJ pompa wtryskowa

Post autor: Hornet »

Dzięki aadamuss.
Przyczyną na 99.9 % jest pompa, prawdopodobnie któraś z sekcji się rozszerzyła.
Znalazłem zakład pod poznaniem. Podałem im numery pompy i stwierdzili że robią takie elektroniczne. Muszę tylko wysłać do nich pompę i wtryskiwacze.
Zobaczymy...

Stefek
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: HDJ pompa wtryskowa

Post autor: Stefek »

Darek_LC_J95 pisze:
18 lip 2023, 09:28
Czy wylanie butelki wody na gorącą pompę nie zaszkodzi silnikowi?
Mam podobny problem z odpalaniem na gorącym silniku w D4D 3.0. i nie bardzo umiałem to zdiagnozować.
Chyba spróbuje takiego lokalnego chłodzenia :). A jakby przyłożyć jakiś aluminiowy radiator i pociągnąć ciepło z pompy?
Prosty sposób to mrożonka z lodówki. Wkładasz w jakiś dodatkowy worek na śmieci, zawijasz, żeby nie ciekło.
Bardziej brutalnie to spray że sprężonym powietrzem, który ustawiasz zaworem do dołu i naciskasz.
W ten sposób spray rzyga zawartością w stanie ciekłym, która, rozpreżając się błyskawicznie odbiera ciepło.
Na powierzchni tak potraktowanego przedmiotu pirometr pokazał mi -42C więc czujnie. Nie wszystko naraz:-)

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: HDJ pompa wtryskowa

Post autor: Darek_LC_J95 »

Jasne :). Muszę w końcu ustalić co sprawia że nagrzany LC kręci ale nie odpala, a jak ostygnie to już spokojnie odpala. Strach jechać gdzieś dalej.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: HDJ pompa wtryskowa

Post autor: aadamuss »

Hornet wyślij im najpierw same zdjęcia pompy. Kilka razy jechałem z pompą i jak zobaczyli to stwierdzali, że jednak takich nie robią.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ