Zawieszenie hydro - co i jak

Moderator: luk4s7

Mateuszex37
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2021, 11:58

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Mateuszex37 »

Dzięki Rokfor za informację. Zauważyłem to samo co Kylon. Wystawiają 4 takie same.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Rokfor32 »

Ja zdejmowałem niedawno zestaw z UZJ100 - i na 100% przednie były mniejsze. Mam je zresztą nadal.

Może to być zresztą właśnie różnica - czyli masa silnika (względem klekota).

Mateuszex37
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2021, 11:58

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Mateuszex37 »

Dotarły dziś dwa zestawy gruszek. I faktycznie jest tak, że jedne są bardziej kuliste od drugich. Zamontuje dla zabawy i zobaczę co będzie :-)

Mateuszex37
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2021, 11:58

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Mateuszex37 »

Panowie jeszcze proste pytanie. Czy jak po jeździe wyłączymy i pozostawimy auto na miękkim zawieszeniu to będzie ono bardziej się kołysać podczas np. wsiadania niż jak zostawimy na twardym ustawieniu?

Mateuszex37
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2021, 11:58

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Mateuszex37 »

Naprawione.
Auto jest mięciutkie jak aksamit. Zawieszenie za dotknięciem guzika podnosi się, opada, staje się twarde i miękkie. Wymieniłem wszystkie gruszki. Z przodu mniejsze z tyłu bardziej okrągłe. Dostało też nowiutki płyn AHC prosto z salonu Toyoty. Spodziewam, że któraś gruszka może kiedyś strzelić ale będę już wiedział co i jak. Wymienię jeszcze 2 cięgła od czujników gdyż jedno ma luz a drugie się zaciera.

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Maciek »

Witam, mam taki problem: Po uruchomieniu auta przez chwilę próbuje się podnieść ( z pozycji LO) po czym, po kilku sekundach włącza się AHC-OFF, czyli tak jak przy awarii.
Zauważyłem, że gdzieś z boku, po prawej stronie przez chwilę słychać takie dziwne skrzypienie. Wymieniłem czujniki zawieszenia na nowe ( kupiłem kiedyś okazyjnie "na zapas" ) i nic się nie zmieniło. Miałem co prawda takie obawy, bo auto usiadło stojąc nieruszane przez tydzień, co przy uszkodzonym czujniku raczej by się nie stało, ale mówię sobie - sprawdzę, z doświadczenia wiem, że czujniki padają jako pierwsze. Macie pomysł co dalej robić?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: kylon »

Komputer i będzie wszystko wiadomo. Na oko to chłop w szpitalu.

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Maciek »

Chłop w szpitalu to na pewno, natomiast u mnie okazało się, że jest wyciek płynu z amortyzatora. Patrząc z zewnątrz na zbiorniczek wydawało się że poziom jest OK, natomiast po otwarciu korka było prawie sucho :-( .Komputer tego nie widzi a człowiek może przegapić...jak jest gapa.
Dolałem płynu i działa... aż wyleci. Tylko niepotrzebnie pół dnia stracone na zabawę z czujnikami.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: kylon »

No to takiej gafy nie przewidywałem ;-)

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Maciek »

Ważne żeby się przyznać...
Ale nauczka, żeby zajrzeć do środka lub szarpnąć autem i zobaczyć poruszający się płyn. :oops:

mchmielu
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2022, 15:35

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: mchmielu »

Witam wszystkich
Chcę zostawić hydro w LX470 z 99, niestety ma wyciek z tylnego amortyzatora ( siłownika), czy poza oryginałem są jakieś sprawdzone zamienniki? Nie mam jeszcze doświadczenia z hydro. Z góry dzięki za opinie

Hornet
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2022, 23:35

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Hornet »

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem tu Nowy, więc jeśli coś nie tak z mojej strony to proszę o zwrócenie uwagi.
Oczywiście problem jest z AHC.
Na moją bolonczkę nic w postach nie mogłem znaleźć.
Mianowicie Tojka opadła na same dno.
Nie podnosi. Czasem po odpaleniu świeci off, a czasem nie. Przy próbie podniesienia, z zewnątrz szczególnie z lewej strony słychać stukanie, jakby płynu w przewodach, jakby z pecherzykami powietrza szedł.
Dodam, że wycieķów brak. Płyn w zbiorniczku aktualnie znajduje się na pierwszej kresce poniżej minimum(Długiej dolnej kreski).
Czy ktoś może domniemywać, albo wiedzieć o co chodzi ?
Z góry dziękuję wszystkim.

Hornet
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2022, 23:35

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Hornet »

Zapomnialem zapytac jeszcze, czy jakieś uszkodzenie wiązki, czy ogólnie elektryki może mieć z tym jakiś związek, czy to raczej sam układ hydrauliczny?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: kylon »

Zacznij od sprawdzenia czujników czy nie są urwane i czy prawidłowo działają. Serwisowy komp od razu Ci pokazuje gdzie szukać. Na oko to musisz szukać krok po kroku analogicznymi metodami.

Hornet
Posty: 12
Rejestracja: 14 lip 2022, 23:35

Re: Zawieszenie hydro - co i jak

Post autor: Hornet »

Dziękuję za przeczytanie mojego posta.
Dwa tygodnie temu byłem w ASO i zdążyli sprawdzić całą elektryke i czujniki i wszystko ok łącznie z aku i sferami, poza jedna tylną wiązką (tą od lewej do prawej strony koła co idzie). Parę kilometrów Tak zrobiłem, aż wczorajszego dnia zaczęły się te stuki w przewodach hydraulicznych. I Czy to może się dziać przez tą ewentualnie uszkodzoną wiązkę ?

ODPOWIEDZ