Zderzak do HDJ 100

Moderator: luk4s7

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: Jerzy23 »

A w jakich warunkach sie te AFN tak gna i psuja? Nie przypadkiem upalajac po lesie czy blocie ? Emsi znalazlem zdjecie AFN-a z Emiratow...
UZJ100.jpg

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: ems! »

Jutro zrobię fotkę tego AFNa u Tatki. Jego chyba ma miejsce na oryginalne halogeny.

Pozdrawiam emsi

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: hashid »

Jerzy23 pisze:A w jakich warunkach się te AFN tak gna i psuja? Nie przypadkiem upalajac po lesie czy blocie ?
ugrzęzło w hilu jedno przednie koło, trakcji zabrakło, żaden megateren, wyciąganie odbywało się w bok pod kątem 45stopni, lekko do góry, nacisk jaki wytworzyła lina na ślizgu, przemieszczała cały zderzak w bok i ku górze, pracowało to w zakresie 4-5 cm, serio. Stąd wstrzemięźliwość i dzielenie się nią.To spostrzeżenia dotyczące hila i rzeczonego producenta AFN. :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18037
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: kylon »

W drugim czarnym Hilu zderzak pogiął się od wyciągania - wyciągarką zamontowaną w aucie.
W Nissanie przy lekkiej obcierce na parkingu pod hipermarketem powyginał się w śmigło.
Do HZJ-otów jest zupełnie inaczej zrobiony. Montowaliśmy też do D22 i pasowanie wołało o pomstę do nieba.
Na Terrano z tyłu widziałem też bardzo pogięty. Wiele produktów tej firmy jest bardzo fajnych ale niestety wybiórczo.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: Jerzy23 »

a to faktycznie dramat.. Ja w j100 mialem najtanszy, nalzejszy plastikowy oryginal cena za nowy u dilera 60 E

moj w terenie robil :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: Pyrka »

Zerknąłem sobie dziś z ciekawości ogłoszenia dotyczące sprzedaży 100-ek w japońskim Flex-ie - większość, chyba podobnie jak to jest w Europie, posiada standardowe zderzaki czy jest wręcz jakoś tam ospoilerowana, a te ze zdarzakami "wyczynowymi" to jakieś jednostki. Widać, że to auto częściej chyba wykorzystywane jest jak komfortowa limuzyna niż samochód do upalania w terenie, choć potrafi przecież wiele. http://www.flexnet.co.jp/search/cn/land ... er100/p/1/

Masa żelastwa z przodu u Ciebie w piochu tylko niepotrzebny balast robiła. Kontekst miejsca i szerokość geograficzna ma znaczenie.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: Zibi »

A ja założyłem u siebie aluminiowy z płytą pod wyciągarkę. Wygląda jak ARB ale produkcja malezyjska.

Awatar użytkownika
tomwar
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2013, 09:47
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: tomwar »

Zibi - wklej zdjęcie i daj znać ile za taki " prawie jak "

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: Zibi »

Takie coś

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

w orginale jest srebrny ale ja pomalowałem na czarny mat zgodnie z kolorem auta.

W 80-tce mam ten więcej zabudowany - też aluminium.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest dośc mocny - 80-tka miałą rolkę tydzień temu przez zderzak na dach. Oczywiście na małej prędkości ale auto praktycznie jest bez sladu - delikatnie z jednej strony zderzak przybliżył się do koła. W aucie zagiąłem błotnik i drzwi ale w 2 dni wyklepane.

Zderzaki były w u mnie po 2200 z płytą.

Awatar użytkownika
tomwar
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2013, 09:47
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: tomwar »

Dzięki bardzo. Tą setuchnę w Czersku kupiłeś ??

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: Zibi »

W jakiejś wiosce pod Gdynią ale nie Czersk. Była granatowa, jest oklejona na czarny mat.
Po założeniu zderzaka który prawie nic nie wazy i wyciągarki z syntetykiem nic z zawiasem nie robiłem. Stoi normalnie, hydraulika działa.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: rembacz »

Zibi, będziesz miał takie jeszcze w sprzedaży?

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: Zibi »

Powiem tak - generalnie z zderzakami to cięzki logistycznie temat. Nie dośc, że ciężko się składuje i przewozi, kurierzy nie chcą odbierać to jeszcze jak dotrze do klienta i ma jedną ryskę to mimo, ze auto idzie do off-roadu to klienci mają z tym problem. Do tego jeszcze opowieści dziwnej treści o wyższości innych zderzaków nad świętami bożego narodzenia ( niby przystosowane do poduszek powietrznych :shock: czy też homologowane :shock: ) i rzekomym zgonaniu się podczas winczowania ( :shock: ) To wszystko skutecznie zniechęca do sprowadzania.
Ale na wiosnę gdy już będziemy na nowej większej siedzibie prawdopodobnie sprowadzę.

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: ems! »

Ja się coraz bardziej skłaniam do TJM. W Buschtaxi mają taki. Ale jeszcze pomyślę.

Pozdrawiam emsi

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zderzak do HDJ 100

Post autor: lucjan »

Gdybym zmieniał u siebie, to ściągałbym SLEE. Dla mnie wygląda super!

ODPOWIEDZ