Akumulator - jeden wystarczy?

Moderator: luk4s7

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Akumulator - jeden wystarczy?

Post autor: pablo200 »

Ok Panowie, a wracając do meritum??? :wink:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Akumulator - jeden wystarczy?

Post autor: MaxLux »

Wracajac do tematu to:

-> jak juz mamy instalacja na 2 AKU to lepiej zalozyc oba (nie musza byc wcale optimy, ani jakies Bosh silver itp) moga byc nawet popularne Jenoxy :)

-> w autach z instalacja na 24V (BJ70 HZJ itp) - MUSZA byc 2 AKU

-> w autach z rozrusznikiem na 24V (HDJ80) MUSZA byc 2 AKU

-> w 70'tkach z normalna instalacja na 12 V wszystko jedno czy 1 czy 2 aku ale jak juz napisalem wyzej jak ju instalacja jest to nie ma sensu sępic

-> gdy mamy wyciagarke to warto kupic duza Optime 75Ah lub jeszcze lepiej Banner'a Running Bull

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Akumulator - jeden wystarczy?

Post autor: Kames »

moja 90 jest z hiszpani i ma fabrycznie jeden aku. kolega ma ten sam rocznik tą samą wersje kupiony w polskim salonie i ma dwa ,wiec :?: wydaje mi sie ze w zaleznosci do miejsca sprzedazy na dany kraj były montowane jeden lub dwa akumulatory

Awatar użytkownika
Piotrusz
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2009, 00:11
Auto: by? kzj95
Kontakt:

Re: Akumulator - jeden wystarczy?

Post autor: Piotrusz »

kames76 pisze:moja 90 jest z hiszpani i ma fabrycznie jeden aku. kolega ma ten sam rocznik tą samą wersje kupiony w polskim salonie i ma dwa ,wiec :?: wydaje mi sie ze w zaleznosci do miejsca sprzedazy na dany kraj były montowane jeden lub dwa akumulatory
I tak robili w zależności od tego w jak zimny klimat szedł egzemplarz...

Co do dwóch aku to nie jestem specem od tego, ale ponieważ wymieniałem ostatnio to próbowałem troche sie dowiedzieć.
Dwa aku równolegle połączone bez żadnej dodatkowej 'inteligencji' sterującej nie jest idealnym rozwiązaniem. W takim układzie oba aku powinny być IDENTYCZNE nie tylko według opisu na opakowaniu, ale też fizyczne parametry. Różnice parametrów powodują że jeden jest niedoładowywany a drugi przeładowywany, co nie przedłuża ich żywotności.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Akumulator - jeden wystarczy?

Post autor: pablo200 »

kames76 pisze:moja 90 jest z hiszpani i ma fabrycznie jeden aku. kolega ma ten sam rocznik tą samą wersje kupiony w polskim salonie i ma dwa ,wiec :?: wydaje mi sie ze w zaleznosci do miejsca sprzedazy na dany kraj były montowane jeden lub dwa akumulatory
A jakie sa parametry twojego AKU?
Musze zmianic aku. Na ten moment nie potrzebuję mega wypasu ( brak wyciągarki etc.) Zastanawialem sie nad opcją założenia jednego Running bull-a 95Ah, a nastepnie w trakcie rozwoju projektu dołożeniu drugiego z separatorem.
Tak wiem, że skoro dwa były to dwa być powinny, bo rozkład masy etc. Ale jezeli na rynek zachodni wypuszczane były z jednym aku? A użytkowane są w naszych warunkach? Samochód w okresie zimowym, słuzył będzie jedynie do podróży w dżunglii miejskiej. Ma to sens?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Akumulator - jeden wystarczy?

Post autor: Kames »

ja mam optime 75, ale jak koledzy wspominali baner czy jak mu tam podobno sprawdzony :wink:

ODPOWIEDZ