drgania

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: drgania

Post autor: realBiker »

i dalej telepie po wyważaniu? bo jak tak to chyba witamy w klubie niewyjaśnionych wibracji :D

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: drgania

Post autor: finger »

Wpisowe jakies sie placi? Skladki czlonkowskie? :P

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: drgania

Post autor: Michalkrk »

dostales w gratisie kupujac to "kochane" autko :) ,moze ktorys krzyzak walu jest zapieczony?

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: drgania

Post autor: finger »

Michal wpraszam sie do Ciebei to rzucimy okiem co?

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: drgania

Post autor: oskar »

:? Dołączam do klubu :mrgreen:
1. Na początku były tłoczki, nie odpuszczały do końca na prawym przednim kole, wina m.in. błota, okej zrobione wszystkie.
2. Później łożyska się zmęczyły, bo zaczęło wyć i drgać, okej wymienione. Znajomy mechanik powiedział że jak mu ktoś przyjedzie takim autem i z tym samym problemem to skasuje ze 3x więcej :? Łożyska były faktycznie w rozsypce.
3. Nic to jadziem na urlop przez stolicę, ale ten sam mechanik mówi, żebym podjechał jak wrócę bo wciąż coś wyje.
Po drodze zrobiło się smutno i jakoś niespokojnie, bo od ok 80 do magicznych 105kmh auto wpadało w niewąskie wibracje z kulminacją przy ok 95kmh :( Do tego przy odpuszczaniu gazu (szczególnie na jedynce) czuć kopniaka w plecy.
Jako, że Kylon w stolicy przesiaduje to pomny doświadczenia umówiłem się na osłuchanie. Potwierdził, że coś w moście walczy, ale trzeba sprawdzić i jeszcze coś stukać przy nim zaczęło przy prawym kole... Niestety nie mogłem zostawić auta (co chętnie bym na modlińskiej zrobił) bo już stało trochę za długo i chciałem w końcu zobaczyć góry :D
Postanowiliśmy ZARYZYKOWAĆ i pojechać, udało się (polecam bajeczne http://www.adrspach.cz/skaly/" onclick="window.open(this.href);return false; ), wczoraj wróciliśmy mając na zegarze ponad 2000km, staw skokowy zdrętwiały od utrzymywania specyficznych prędkości na szosach i żal za odjeżdżającymi autami na ekspresówkach i autostradzie przywrocławskiej.
Objawy nie ustąpiły..niestety :wink: , wibracje czuć wciąż na kierownicy, pedałach a przy odpowiedniej prędkości na całej budzie...i to jakie :?
Do tego przy zmianie z 4 na 5 po naciśnięciu sprzęgła o dziwo wibracje wzmagają się, ale tylko między tymi biegami. Zaś największe wibracje występują przy przyspieszaniu na 1ce i 2ce.
Poza tym po odpuszczeniu gazu zawibruje i się uspokaja sunąc jak powinien po szosie.
Wobec tego na dniach most idzie do przejrzenia, zapewne w rozdzielczą trzeba będzie zajrzeć i to stukanie przy prawym kole, które jak zaobserwowałem występuje jak wjeżdżam na podwyższenie typu krawężnik, a i to nie zawsze.

stilo
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: drgania

Post autor: stilo »

finger pisze:Ty a co ma do tego podwozie bo to juz zupelnie zgluplem :)
Może nie dokładnie podwozie, ale wszystkie elementy kręcące się (wał, półosie). Tak jak pisałem. U mnie pomogło. Mycie podwozia zrobione zupełnie przy innej okazji chyba nawet (z tego co pamiętam) przez samego Kylona :)

stilo
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: drgania

Post autor: stilo »

Jeszcze jedno. Może się komuś przyda.
Kolega w J9 miał także drżenie ale w trochę innych sytuacjach. Przy przyśpieszaniu z niskich obrotów lub przy jeździe np. w śniegu czy piasku. Samochód wpadał w wibracje z dziwnym huczeniem. Podejrzane były przeguby, krzyżaki jak i sam wał. Wszystko nasmarowane sprawdzone wał wyważony i nic. Dopiero Albańskie góry zweryfikowały że przegub wewnętrzny musiał być "miękki" i dawał takie objawy. Po wymianie problem zginął.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: drgania

Post autor: finger »

Stilo no tak, nadmiar materialu na walach moze powodowac wibacje, zgadzam sie. W next weekend robie konserwacje ramy to wymyje dokladnie podwozie:)

stilo
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: drgania

Post autor: stilo »

finger pisze:Stilo no tak, nadmiar materialu na walach moze powodowac wibacje, zgadzam sie. W next weekend robie konserwacje ramy to wymyje dokladnie podwozie:)
Do konserwacji będziesz zdejmował budę?

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: drgania

Post autor: finger »

Eeee nie bez jaj, nie mam zamiaru brac z tym autem slubu. wyczyszcze wszystkie ogniska korozji, podklad + jakis preparat barankopodobny.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: drgania

Post autor: realBiker »

gdzie ten przegub wewnętrzny? moja toja wibruje jak wchodzi z niskich obrotów pod 2k na wysokich biegach.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: drgania

Post autor: Tuco »

Nie widziałem w 90 przegubów wewnętrznych :shock:

stilo
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: drgania

Post autor: stilo »

Tuco pisze:Nie widziałem w 90 przegubów wewnętrznych :shock:
Może coś pokręciłem. Jeżeli nie wewnętrzny to po prostu przegub został wymieniony.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: drgania

Post autor: Michalkrk »

nic nie pokreciles ,jest przegub zewnetrzny i wewnetrzny :wink:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_T ... _4302.html

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: drgania

Post autor: Tuco »

Ale ten wewnętrzny to jak nie przegub :wink:

ODPOWIEDZ