aku do 90tki

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

aku do 90tki

Post autor: realBiker »

Jakiej pojemności są fabryczne akumulatory do KZJ90? Ja mam dwie bateryjki, szukam nowych. Te co przyszły z autem to są 95 Ah. Dzwoniłem do ASO i się upierają że powinny być 80 Ah, nie to żebym chciał tam akumulator kupić za 1200 zeta :D Jakąś varte albo bosza pewnie kupie be tańsze chinole to mi się średnio widzą. Mam też zjarane dwie świece (dziś wykręciłem i dwa trupy na 4 obecne). Tylko DENSO czy jest jakaś trochę tańsza alternatywa? Denso na necie znalazłem po 87 złych za dg-305. Świeczki chcę wszystkie wymienić. Także mam już przyczynę dlaczego zeszłej zimy, na mrozach, coś nie chciał palić od pierwszego strzału ;) Nabrałem szacunku do auta że i tak odpalało na 2 świecach i dobitych bateriach :)

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: aaawaldi »

Temat jest na forum:
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=215" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: aku do 90tki

Post autor: realBiker »

czytałem ale nadal nie jest dla mnie jasne jaką pojemność dedykuje firma... jedni piszą że 74, inni że 95, ASO mi podało 80.
Patrzyłem po bateriach 74 Ah i żaden gabarytowo nie podchodzi pod mocowanie w tojce, wszystkie są za niskie. A w japońskim standardzie to już nie ma specjalnego wyboru.

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: aaawaldi »

Po co kombinować i rozwodzić się nad kilkoma Ah w jedną czy w drugą. Jeśli weźmiesz mniejsze, to do normalnego użytku w zupełności wystarczą. Jeśli zaś planujesz wyprawy , to kup największe jakie wejdą lub zainwestuj w żelowe. Problem mocowań rozwiązuje się wkładając pod nie podkładkę odpowiedniej grubości ( np. deseczkę lub kawał grubej gumy ) i po sprawie.

Nicolas1
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2010, 14:49
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: Nicolas1 »

ja zakupiłem 3 miesiące temu akumulatory Varta BLUE 95 Ah, 830 A, wersja z lewym i prawym "+" więc nie było problemów z długością kabli, wymiary też tak jak oryginał i jest git, płaciłem po 517 zł za sztukę;
długo szukałem w necie, czytałem komentarze i Boscha sobie odpuściłem bo ma bardzo kiepskie notowania od jakiegoś czasu, generalnie nie ma teraz dobrego producenta akumulatorów wg Użytkowników, inne firmy rzadko robią w tych wymiarach i ogolnie te Varty wyszły OK jesli chodzi o cenę i opinie :)

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: aku do 90tki

Post autor: realBiker »

Też myślę o varcie. Znalazłem jeszcze baterie Yuasa, wapniowe. Trochę droższe ale niby japańskie :D

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: Kojot »

a ja kupiłem 2 x centra plus 74 Ah po 350 PLN sztuka i na razie jest ok . co do wytrzymałości to się okaże :mrgreen:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: aku do 90tki

Post autor: realBiker »

Padło na boscha, dobrą cenę trafiłem i od razu świeczki mieli też w dobrej cenie, 3x taniej niż w ASO :roll:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: Kwieczor »

realBiker pisze:Padło na boscha, dobrą cenę trafiłem i od razu świeczki mieli też w dobrej cenie, 3x taniej niż w ASO :roll:
- ja też Miśka wspomogłem nowym Boshem Silver S4 - 95Ah i coś ponad 800 prądu rozruchowego, cena w IC - 520 PLN
i był to jedyny aku, który mi pasował wymiarem (puszka ma 32cm długości, większość 95 ma 35 cm...)

Aku OK - tyle, że okazało się, że jak jest minus 20 to by się jeszcze świeczki żarowe sprawne przydały ;)

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: aku do 90tki

Post autor: realBiker »

Świeczki też kupiłem, znalazłem po 87 co i tak jest niezłą ceną biorąc pod uwagę ofertę ASO (ponad 3 stówy za to samo). Jak zwykle mnie ubawili swoją powagą i profesjonalizmem przy doborze oryginalnych części Toyota.

Awatar użytkownika
xjar
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2010, 14:19
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: xjar »

2 lata temu kupiłem centra futura CF1000 po 470/sztuka (100Ah)
2 tygodnie stania na -20 i bryka odpala od pierwszego dotknięcia

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: HunterR32 »

ja mam 2 x 72Ah Centra futura, odpala beznajmniejszego problemu a auto stoi na mrozie caly czas

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: Grzmocik »

Nie wiem czy odgrzewam dobry wątek ale szukałem trochę i nie znalazłem info jakie mnie interesuje.
Myślę nad zmianą aku co by uprzedzić problem.
Moja KZJ95 na dziś ma 2x Daewoo DF100GL czyli 100ah 900a i dziś przy -10 C miały sprawność ~30%.
W "jednym" dziwnym sklepie, gdzie akurat mają ten model i go bardzo chwalą krzyczą sobie za niego 750zł za sztukę ale na moich oczach wcisnęli kolesiowi do Octwii 1,6B aku Boscha za 450zł co wydało mi się delikatnym rozbojem.

Moje Aku są ładnie dopasowane i nie ma tam za dużo miejsca.
Długość Daewoo to 317mm, na forum ktoś polecał Centre Future 100ah ale ona ma 353mm długości nie wspominając o tym, że jest o 30mm niższa i nie bardzo wiem jak to upchnąć.

Czy ktoś może polecić jakiś aku, który dobrze się wpasuje w fabryczne tacki?

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: tomas »

Ja mam Baren-y 100 Ah, wykonane jako Heavy Duty

http://www.baren.com.pl/index.php?optio ... &Itemid=11

Przyjechaly w aucie z Islandii, u mnie jezdza 3 lata, a w momencie sprowadzania auta nie wygladaly na nowe, maja stare etykiety wiec podejzewam ze maja ok 5 lat. Jeden wykazuje juz slabsza moc i samorozladowanie po ok 3 tygodniach postoju. drugi po takim samym postoju utrzymuje pelna moc (taki eksperyment jesienia zrobilem).
Cena przyzwoita, polecam z czystym sumieniem, sam niedlugo bede wymienial na takie wlasnie.

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: aku do 90tki

Post autor: tomas »

A, i pamietaj ze jeden jest prawy +, a drugi lewy +

ODPOWIEDZ