Lusterka zewnętrzne

Moderator: luk4s7

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Lusterka zewnętrzne

Post autor: maras »

Czy ktoś się orientuje, czy lusterka zewnętrzne różnią się czymś w wersjach Europa / UK i 90 / 95 :?: Czy różnice były tylko w "wyposażeniu", tj. mechaniczne; elektrycznie regulowane i grzane lub full wypas składane elektrycznie :?:

Muszę sobie zmotać podgrzewanie, bo jest lekka masakra i zastanawiam się nad opcją zakupu oryginału (w nadziei, że mam instalację plug&play) i sprzedania swoich lub w przypadku totalnej nieopłacalności przedsięwzięcia jakiejś maty grzewczej.

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: Kojot »

UK odpada są inne i nie wyregulujesz szkła tak żeby dobrze widzieć co się dzieje za Tobą :?

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: maras »

Kojot - wygląda na to, że masz rację. Wpadłem na pomysł porównania numerów katalogowych części na TOYODIY (prawda, że błyskotliwie :wink: ) i numery dla aut RHD i LHD są różne. Natomiast dla 90 i 95 LHD takie same. Teraz tylko poczekam na ocieplenie (tak do 0-1oC) i zdejmę tapicerkę celem sprawdzenia instalacji.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: maras »

Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia, że to jest wtyczka od lusterek:
Obrazek Obrazek

I drugi temacik - czy kostka wiązki do sterowania ustawieniem lusterek to taka niebieska podłużna wtyczka (schowana po lewej stronie deski) :?:

A ostatnie pytanko dotyczy wersji lusterek - czy jestem w stanie jakoś poznać, pod jaką wersję lusterek jest instalacja :?: Bo jak rozumiem, jeśli zamontuję elektr. składane lusterka a wiązka jest "tylko" pod sterowane, to po prostu składanie nie będzie działać :?:

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: Kojot »

U mnie jest tak
Prawe lusterko mam składane elektrycznie, lewe natoniat niestety z anglika założone "na sztuke" :( - bez opcji składania, :( wtyczki są dokładnie takie same - więc nie powinno mieć znaczenia jakie lusterko założysz jeżeli nie masz opcji składania lusterek - ale oczywiście pewności nie mam

w tym z anglika - działa normalnie sterowanie szkła i podgrzewanie tyle że się nie składa bo nie ma takiej opcji - poza tym musiałem zrobić mały tuning żeby móc dobrze widzieć przy jego pomocy


kojot

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: maras »

Panowie, czy kojarzycie może, czy da się jakoś szybko sprawdzić, czy lustro jest z anglika czy europejczyka :?: Na allegro wszyscy sprzedają z wersji europejskiej - tak twierdzą :| A ja nie chcę się przejechać, że kupię, założę i d..a.

Na obudowie nie kojarzę numerów katalogowych, układ mocowania też będzie identyczny. Czy w takim razie będzie widać coś jeśli przyłożę "nowe" lusterko do starego i zobaczę, czy o tyle samo da się je (w sensie szkło) przestawić w lewo i prawo :?: Czy niestety, pozostaje tylko montaż i wtedy obczajka :?:

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: Kojot »

Najlepiej podjechać Toyką z prawidłowymi zwierciadłami wtedy po przyłożeniu rozpoznasz od razu.
Jeżeli nie masz takiej możliwości można bawić się w mierzenie kątów, jeżeli chcesz to zrobie Ci foty jak jest różnica :wink:
Co do numerów katalogowych itp to nie wiem czy da rade sprawdzić.

Natomiast zastanawiałem się nad tym czy nie poasują przypadkiem lustra od pagero lub huydaya..... może ktoś rozpracowywał temat??
kojot

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: maras »

Z podjechaniem jest problem, bo nikt w okolicach Wro nie sprzedaje. Wszystko gdzieś rozrzucone po PL.

Jeśli mógłbyś zrobić fote, może to coś pomoże - przyjrzę się tym zdjęciom z allegro (zakładając, że fota nie jest uniwersalna, albo z europejczyka, a towar z UK :wink: ).

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: Kojot »

Nie kupuje na aledrogo ale są chyba jakieś możliwości zabezpieczeń

tak wygląda lusterko z anglika
Obrazek

a taki patent trzeba zastosować żeby coś widzieć z tyłu, z góry wszystkich przepraszam za partyzantkę :oops:
Obrazek

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: maras »

Dzięki Kojot - już teraz wiem o co kaman. Zrobię zdjęcia porównawcze luster na krowie i będę próbował rozpracować foty z alledrogo :!:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: maras »

Mam pytanko tjuningowe ;)

Jak u Was działa podgrzewanie lusterka :?: Wciskacie guzik grzania i grzeje dopóki nie wyłączycie, czy też włącza się, grzeje chwilkę i samo się wyłącza :?:

Pytanko może i banalne, ale właśnie podłączyłem sobie wypasione lusterko (na razie tylko prawe, bo lewych niet na rynku) z elektryką w miejsce "manuala" i o ile sterowanie działa ok, to grzanie włącza się na b. krótko. Fakt, że na dworze jest lekko na plusie.

Nicolas1
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2010, 14:49
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: Nicolas1 »

Ja mam oryginalnie podgrzewane obydwa zwierciadła i działa ono czasowo przez około 5 minut - jakiś przekaźnik zapewne tym steruje.

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: HunterR32 »

ja tez mam ori obydwa sa grzane, powiem szczerze ze nigdy nie czekalem 5 minut zeby rozmarzlo mniej wiecej minute, dwie moze trzy jak jest spory mrozik i wszystko jest przejzyste, a jak jest szadz to doslownie pol minuty i po sprawie nawet w audi tak szybko mi nie grzeje :D

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: maras »

Znaczy się, nie wyłącza się samo :roll: Nic to, poczekam aż zamarznie, bo może jakieś zabezpieczenie tam jest, żeby na "sucho" nie grzało.

Dzięki za info :!:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Lusterka zewnętrzne

Post autor: maras »

No niestety, coś jest nie halo. Nawet z zamarzniętym lusterkiem włączenie guziczka powoduje tylko 1 - 2 sekundowe świecenie kontrolki. Muszę teraz dojść do tego, czy to wina tylko jednego grzanego lusterka w aucie, uszkodzonej maty grzewczej czy włącznika :roll:

ODPOWIEDZ