J9 - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
PIKE
Posty: 58
Rejestracja: 12 kwie 2012, 10:38
Auto: LC 95 Prado
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: PIKE »

Mnie pokonała korozja ramy, nie opłacało się już nic z nią robić i auto lata już po Afryce :)
Z rzeczy które bolą finansowo właściciel warto jeszcze wspomnieć pękającą głowicę .

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Tomek92 »

U mnie akurat rama jest super, bo auto całe życie było garażowane i nie jeździło w typowym terenie. A pękające głowice to chyba 1KZ-TE, a ja mam D-4D. Także u mnie tylko wrażliwe wtryski :D

Saperus8
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2019, 07:12

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Saperus8 »

Jak się koła urywają???
Stoję przed decyzją zamiany

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: kylon »

Szukaj na forum. Ta cudowna wyszukiwarka odpowiada na ciągle te same zadawane pytania ;-)

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Darek_LC_J95 »

Cześć !!!
Moja J95 to 2001 3,0 D4D w manualu. Srebrny metalik, 5 Drzwi, 8 miejsc siedzących (dwa w bagażniku na boki).
Jeździ się bosko. Samochód przyjechał na kołach i jest z Francji. Wymieniłam pompkę spryskiwacza szyby przedniej. Wymieniłem przełamany czujnik ABS. Wycieraczki na hybrydowe.
Założyłem nowe Bridgestony Dueler AT001 265/70R16, naprawdę fajne i dość ciche na asfalcie, wielosezony, mają śnieżynkę więc zimowe .
Wymieniłem wkład do połamanej anteny elektrycznej i już działa, kosmiczny bajer bo nawet można zapamiętać wysokość wysunięcia anteny, co by się znów nie połamała, jak by się za wysoko wysunęła. Antena chowa się ,jak przełączam radio na 6 zmieniarkę CD lub !!!!Kasetę!!!. Tak, magnetofon wciąż działa i moje leciwe kasety wróciły do łask. Kaseta, autorewers i masz dwie godziny na kasecie :).

Składane lusterka boczne wielkości uszu słonia afrykańskiego, pozwalają na manewrowanie w naprawdę trudnych miejscach, a na postuju chowam uszy.
Aluminiowe podesty chronią boki auta przed obiciem przez sąsiadów drzwiami ich samochodów.

Kupiłem na ebayu uszczelki plastików bocznych i już część wymieniłem są w kolorze srebrnym dopasowanym do kolorystyki samochodu !?!.
Ostatnio do wymiany poszły olej silnikowy (7,5 l), oleje w napędach i skrzyni. Wymieniłem filtry powierza, oleju, paliwa. O zgrozo Filtron twierdzi, że ma do tego modelu filtr kabinowy K1083, ale nie znalazłem go w moim samochodzie nie ma i już.
Skrzynia chodzi poprawnie 5 biegów i ręczny, jednak drążek drga, więc pewnie będzie do roboty. Gałkę wymieniłem na gumową z Corolli E10, ale widziałem na australijskim ebayu są wciąż dostępne oryginalne skórzane i dużo zabawek do tego modelu.

Efekt wagonowy bardzo wyraźny, ale czymże on jest po fiacie 126p, tam był luz na półosiach, kołach i w ogóle luz:).

Ostatnio powalczyłem z zamiennikiem czujnika ABS i w końcu ABS działa.

Bajer na swój sposób wyjątkowy to stacja pogodowa na kokpicie, w końcu wiem kiedy spadnie deszcz,dlaczego znowu boli głowa. Podczas jazdy można zaobserwować spadek temperatury otoczenia itd. Gadżet już kilka razy się przydał, kompasu jeszcze nie musiałem używać.

Zaskakuje duża ilość gniazdek elektrycznych, z przodu dwa w bagażniku jeszcze jeden + zapalniczka. Można dodać nawigację itd.

Pakowność auta kosmiczna, no może nie taka jak w starym plastikowym Renault Espace IV, ale to naprawdę fajne podjechać ciężarówką na grząski trawnik i potem wyjechać bez problemu samochodem załadowanym po brzegi.
W terenie nie do zatrzymania, właściwie droga jest zbędnym dodatkiem, szczególnie jak włączysz tryb pełzania. Jak już land przejedzie to droga gotowa :).

Szykuję się na pierwszy wjazd od Koliby Studenckiej Politechniki Warszawskiej w Bieszczadach (http://koliba.bieszczady.pl/) 777 m n.p.m., moja staruszka RAV4 II z 2004 dała radę , więc Land powinien bez problemu. Generalnie mam zamiar poszaleć w Bieszczadach.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: PblO »

Znam to uczucie szczęścia, jak uda się naprawić coś co nie działa... ale żeby aż tyle miłości ;)
Dawno nie było tu tak optymistycznego posta.
Uśmiechnąłeś mnie :)

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Darek_LC_J95 »

Moja RAV4 II 5D ma już wszystko łącznie z toyojowymi hlapakami, podestami aluminiowymi, spojlerem na tylnej klapie, fabrycznymi dywanikami, tylko na taką "terenówkę" było mnie dotąd stać.
No, ale nie ma kasety, gniazdek mniej, antenka na dachu, 1 płytka CD, napęd tylko stały 4x4 bez blokad, redukcji.
Silnik 2.0 D4D też zrobiony na tip top, ale to tylko 116kM.
Co ciekawe 3.0 D4D w LC wcale nie pali dużo więcej niż 2.0 D4D w RAV4, a auto dużooo cięższe.
Więc czas całą miłość przekierować na Land Cruisera :)

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Darek_LC_J95 »

Dzisiaj kolejne badania techniczne i Land przeszedł bez problemu. Nic tylko wsiadać i jeździć.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Tomek92 »

U mnie tak samo. Co roku przegląd bez żadnych problemów. J95 to świetna fura jest do turystyki offroadowej, jeśli wykazuje się minimum dbałości, wbrew obiegowej opinii internetowych specjalistów :)

Awatar użytkownika
Radzik071
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2020, 15:39
Auto: 97' 4Runner 3Gen 3.4
95' T100 3.4
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Radzik071 »

Jedynie te przekładnie kierownicze mogłyby tak nie padać :/
Ktoś ma jakiś patent na to ?

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Tomek92 »

A padają Ci regularnie? Oddaj do dobrej regeneracji albo kup używkę w dobrym stanie i tyle. Nie wiem jak użytkujesz samochód, ale moja przekładnia ma się bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Radzik071
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2020, 15:39
Auto: 97' 4Runner 3Gen 3.4
95' T100 3.4
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Radzik071 »

U mnie zużywanie się przekładni jest przyspieszone ponieważ:
Mam sporo liftu
Opony 33x12.5
dużo jeżdżę w terenie (i szybko :)

Także dobra używka wytrzymuje tylko rok i trochę to wkurza.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Tomek92 »

No chyba, że tak ;) A jak sworznie przy takich modyfikacjach i takiej jeździe?

Jacek66
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2020, 13:58

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: Jacek66 »

Mam od 2 lat J95 z 1998r KZ-TE - używana na polowanie w dosyć ciężkim terenie. Postanowiłem, że zostanie ze mną dłużej w związku z czym samochód rozebrano, wypiaskowana i częściowo odrestaurowana rama, pospawane ubytki w nadwoziu, malowanie całości raptorem, piaskowane i malowane proszkowo wszystkie elementy zawieszenia, wymiana wszystkich tulei i sworzni, wymiana wszystkich węży i przewodów hydraulicznych i paliwowych, wymiana tarcz hamulcowych z regeneracją zacisków, wymiana wydechu i zbiornika paliwa,wymiana wszystkich lamp przy okazji zamontowane blokady mostów, wyciągarka, osłony spodu, bagażnik dachowy, a jak już wszystko wyło rozebrane to i kapitalny remont silnika. Teraz naprawiam błędy montażowe popełnione w czasie remontu ale wciąż jestem z samochodu zadowolony, no może mogła by trochę mniej palić bo na oponach 31,5 cala AT pali około 14-15l/100

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: kylon »

Super. Pochwal się autkiem.

ODPOWIEDZ