Zapytanie o LSD w J9

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Zapytanie o LSD w J9

Post autor: speedy »

Witam
Szanowne grono co moze oznaczac naklejka na tylnim moscie LSD napis w pionie w kolorze czerwonym.
Z tego co rozumiem jest to blokada. Jednak ja nie ma jej w mojej J9 :(

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Zapytanie o LSD w J9

Post autor: MariuszS »

No bo to jest taka blokada, co to jej prawie nie ma :cry:
Tzn, dopóki jest sprawna, to trochę pomaga, ale nie jest pełna blokada.
Na zwykłą jazdę turystyczną - wystarcza. Problem w tym, że trzeba do takiego mostu zawsze lać inny olej - przeznaczony do LSD. W większości aut o nieznanym przebiegu, a tym bardziej nieznanej historii, zwykle jest już "po ptokach" :mrgreen:

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Zapytanie o LSD w J9

Post autor: speedy »

Ale czy ta blokada jest jakos zalaczana osobno czy razem wraz z blokada miedzyosiowa. Bo takowego przycisku co w innych wersjach sluzy do wlaczania blokady pod kierownica ja nie posiadam?

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Zapytanie o LSD w J9

Post autor: fobos »

Blokady LSD się nie załącza. Jest ona cały czas "włączona". LSD to coś w rodzaju sprzęgła ( jeśli chodzi o zasadę działania ). Jak jest mały opór ( śliska lub sypka nawierzchnia ) "sprzęgło" trzyma i ciągną oba koła, jak jest duży opór ( asfalt ) "sprzęgło" zaczyna się ślizgać i każde z kół może kręcić się z inną prędkością.

A tak LSD wygląda ( tu akurat z 70-tki ):
P267.GIF

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Zapytanie o LSD w J9

Post autor: speedy »

Serdeczne dzieki za wyjasnienia.
Jednak liczylem na to ze moze poprzedni wlasciciel wymienil deske rozdzielcza i zapomnial dac przycisku od blokady.A juz myslalem ze mam tajna blokade tylniego mostu a tu taka lipa :mrgreen: :D

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Zapytanie o LSD w J9

Post autor: MariuszS »

Ona jest samoczynna. Zresztą, nazwa "blokada" jest tu nieco myląca - to jest po prostu "mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym". Jak jedno koło zacznie mocno buksować, to wzrasta tarcie pomiędzy tarczkami ciernymi, (o ile most był zalewany olejem o klasie 85W-90) i w ten sposób, nieco poprawia przeniesienie momentu napędowego na koła tej osi.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zapytanie o LSD w J9

Post autor: Heniu »

Doczytaj jeszcze w tym wątku http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... &hilit=lsd jest sporo informacji o LSD

ODPOWIEDZ