J90 problem z alternatorem

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

J90 problem z alternatorem

Post autor: HunterR32 »

Witam, zakupilem J90 i mam nastepujacy obiaw pali mi sie lampka od absu i od czasu do czasu zapala sie lapmka od sterowania silnika dodatkowo od czasu do czasu poprzez naciskanie hamulca (skrzynia automatyczna) migaja tylnie swiatla pozycyjne i stopu a dokladniej raz pali sie sam stop a pozniej zamienia sie z swiatlami mijania nie raz jest tak ze pala sie oba.... Czy jest to moze problem z alternatorem a dokladniej z regulatorem napiecia?? :?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: J90 problem z alternatorem

Post autor: Kames »

SPIECIE -jedz do elektryka

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: J90 problem z alternatorem

Post autor: seburaj »

HunterR32 pisze: tylnie swiatla pozycyjne i stopu a dokladniej raz pali sie sam stop a pozniej zamienia sie z swiatlami mijania nie raz jest tak ze pala sie oba....
to z tyłu sa światła mijania ? :shock: :mrgreen:
jak robi sie choinka to problem z masą

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: J90 problem z alternatorem

Post autor: HunterR32 »

na czwartek jestem umowiony z elektrykiem, a w nastepnym tygodniu z mechanikiem wymienie oleje itd. jeszcze mam jakis dziwny dzwiek taki troche metaliczny z silnika nawet jak jest na wolnych obrotach odrazu po zapaleniu juz go slysze i mnie wku.... mysle ze moze to jakas rolka z rozrzadu taki jednostajny dzwiek delikatnie metaliczny "wuczenie"...a tak po za tym to jestem zadowolony z autka wczoraj wyprobowalem blokady w terenie ........

// Edit by fobos - usunąłem fragment tekstu z opisem dokonań którymi nie warto się chwalić i kilka postów nie związanych z tematem

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: J90 problem z alternatorem

Post autor: HunterR32 »

jednak nie byl to alternator tylko pognite wiazki kabli do tylnich lamp

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: J90 problem z alternatorem

Post autor: Kames »

czyli spiecie :wink: tak to bywa- jak rozebrałem tylne swoje lampy to byłem w szoku ze jeszcze działało poszły na góre z nową instalacją

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: J90 problem z alternatorem

Post autor: Michalkrk »

widze ze sporo osob ma problem z gnijacymi dolnymi lampami ,moja toyka jest z wloch wiec sucho idac dalej znaczy ze wszystko wyglada jak z fabryki :mrgreen: ,wiec mysle ze dobrym pomyslem bedzie zabyrdzianie ich jakims antykorozyjnym szpejem ...wiec powiedzcie co gnije i gdzie :D mocowania lamp czy co?

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: J90 problem z alternatorem

Post autor: HunterR32 »

u mnie wiazki przewodów

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: J90 problem z alternatorem

Post autor: Kames »

powiem ci ze ja naprawde kupiłem tojke w stanie idealnym jesli chodzi o rame i blache ,ale akuratnio w tym miejscu podgniły mi mocowania lamp do zderzaka - tak troche ,a kable to błoto z patolami powyrywało . Zapaliłem potem tyłem w bauma i :shock:
całkiem przestało swiecic ,jak sie zabrałem do reperowania to lepiej było wydupic całe kable i zrobic od nowa ,a z racji planowania tylnego zderzaka przerobiłem lampy i wsio swieci mi teraz na gorze .
temat lamp tylniego zderzaka nie jest tylko mankamenten tej ze toyoty ,mają je prawie wszystkie z seryjnymi lampami w zderzaku , a nawet niekoszerne /jak ktos to kiedys smiesznie stwierdził/ Patrole -uwaliłem tylny zderzak dzien po zakupie patrola w drobnu mak :mrgreen:

ODPOWIEDZ