Radio i cb

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
pioti
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2009, 10:34
Auto: J95
Kontakt:

Radio i cb

Post autor: pioti »

Cześć,

Chłopaki, dwa pytania:

- jak rozebrać bez wyłamywania przedniego panelu i jak zamontować bezboleśnie dla auta radio? Czy pod radiem "muzycznym" jest szansa na upchnięcie cb?

- gdzie macie zamontowane cb? mi się nie mieści w mini półeczce przed biegami, z boku wolałbym nie mocować bo nie chcę aby kusiło amatorów cudzej własności... Ktoś ma jakieś dobre patenty na wygodne i w miarę bezpieczne miejsce na cb?

pozdr.
pioti

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: mlodyy »

Jak delikatnie pociągniesz za tą czarną konsolę środkową to całość wyjdzie z zaczepów. Musisz tylko uważać bo są w miare krótkie kable od przełączników więc będziesz je musiał wypiąć. Radio CB zależy jakie masz jest szansa że wejdzie w tą półkę pod radiem, ale po prostu musisz zmierzyć.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: fobos »

Nieskromnie się pochwalę, bo wydaje mi się, że dość fajnie udało mi się znaleźć miejsce na CD radio. Przerobienie konsoli zajmuje 30 minut. Wystarczy wyjąć popielniczkę i wyciąć kawałek jej mocowania w konsoli. Na szerokość i wysokość wszystko idealnie pasuje. Oczywiście pod warunkiem, że masz takie radio jak moje. Ja swojego nie wybierałem, ostatnio wygrałem na jednym z rajdów 8) :D więc mając już radio o konkretnych wymiarach, znalazłem dla niego miejsce.
IMG_5448.jpg
IMG_5449.jpg

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: mlodyy »

Fobos Pioti ma to samo miejsce już przygotowane ale widocznie mu się nie mieści :wink:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: fobos »

mlodyy pisze:Fobos Pioti ma to samo miejsce już przygotowane ale widocznie mu się nie mieści :wink:
No ale mini półeczka jest niżej. Ja swojej nie musiałem likwidować, a jak przymierzałem radio, to była za mała na wysokość. Dlatego zamontowałem w miejscu popielniczki, a z mini półeczki dalej mogę korzystać.

Awatar użytkownika
pioti
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2009, 10:34
Auto: J95
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: pioti »

Ok, Fobos a do czego zamontowałeś mocowanie cb?

Ja kombinowałem aby założyć w miejscu zapalniczki, ale radyjko musiałoby wisieć w powietrzu... Nie znalazłem miejsca, do którego można by zamocować "stelażyk" (kształt [ tylko że poziomo) do cb . Które podcinałeś plastiki?

pioti

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: fobos »

Radio siedzi na wcisk, bez żadnego stelażu czy mocowania. W każdej chwili mogę je wysunąć ( tak podciąłem konsolę, by ciasno wchodziło, więc samo nie wypada, nie trzęsie się i nie zmienia pozycji ).
Wnęka po wyjęciu popielniczki ( w konsoli ) jest z tyłu zaślepiona tylną ścianką. Wystarczy odciąć tą ściankę i później dopasować ( dociąć ) tak, by radio wchodziło na wcisk. Jak zdemontujesz konsolę, wszystko będzie jasne.
Ważne że w tym miejscu, za konsolą jest odpowiednio dużo miejsca na głębokość i radio wchodzi bez problemu.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: mlodyy »

Na górze masz dwa otwory pod blachowkręty do których w standardzie mocowany jest uchwyt popielniczki, ja tam miałem umocowany uchwyt do CB.

Awatar użytkownika
pioti
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2009, 10:34
Auto: J95
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: pioti »

Póki co - rozbiórka konsoli i montaż radia okazały się banalnie proste. Kwadrans i po kłopocie. W szoku jestem ile tam jest miejsca :o Można by zamontować nie wiem jeszcze co a miejsca by zostało 8)

Jutro pokombinuję sobie z cb po popielnice. To chyba najlepsze z możliwych miejsc.

pozdr.

pioti

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: aaawaldi »

Można też tak :
http://www.allegro.pl/item953305886_cb_ ... ratis.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
pioti
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2009, 10:34
Auto: J95
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: pioti »

Mnie się te elektroniczne wynalazki nie bardzo podobają.

Wolę starsze, klasyczne radyjka bez wodotrysków. Wkrótce pewnie pokaże się najnowszy model President Barrack ;-)

pioti

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: jjb »

Ja w 120 przykręciłem CB do oslony nad nogami. Wygodnie się kręci gałkami, przez kierownicę widać wyświetlacz, nie widac z zewnątrz. Warunek jeden - trzeba mieć długie nogi i daleko odsunięty fotel. Ale to akurat spełniam :-)

pozdrawiam

jjb

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Radio i cb

Post autor: realBiker »

Mam Herberta, tego jedynie słusznego, siedzi u mnie pod radjem zamiast tej małej półki. Wymiary ma takie że idealnie na wcisk pasuje, no może jak by gało się go głębiej o centymetr wepchnąć to by było lepiej ale nie chce mi się na krutką wtyczkę kabla od anteny przerabiać.

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: polmilano »

pioti pisze:
-gdzie macie zamontowane cb? mi się nie mieści w mini półeczce przed biegami
Pioti jakie wymiary ma twoje cb ewentualnie jaki masz model?
Ja właśnie kombinowałem wpasować johnnego presidenta w dolną półkę na dole przed biegami (trzeba wyciąc kawałek tyłu). Tylko zastanawiam jaka będzie słyszalność i czy nie będę musiał kombinować z dodatkowym głośnikiem.
Z miejscówką po popielniczce to niezły patent tylko nie wiem czy johny wejdzie w to miejsce. Może ktoś ćwiczył ten temat?

Awatar użytkownika
pioti
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2009, 10:34
Auto: J95
Kontakt:

Re: Radio i cb

Post autor: pioti »


Pioti jakie wymiary ma twoje cb ewentualnie jaki masz model?
Ja właśnie kombinowałem wpasować johnnego presidenta w dolną półkę na dole przed biegami (trzeba wyciąc kawałek tyłu). Tylko zastanawiam jaka będzie słyszalność i czy nie będę musiał kombinować z dodatkowym głośnikiem.
Z miejscówką po popielniczce to niezły patent tylko nie wiem czy johny wejdzie w to miejsce. Może ktoś ćwiczył ten temat?
No widzisz, mamy te same cb :)

W popielniczkę johnny wchodzi bez problemu, nawet jest luźno. Ja na szybko podpiłowałem kawałek tylnej ścianki, trzeba będzie ją wyciąć całą aby radyjko całe schowało się w panelu (tak jak u Fobosa). Kombinuję teraz nad mocowaniem bo bez niego to radio ma u mnie zbyt wiele luzu. Mam już plan, muszę znaleźć wolną godzinkę i myślę, że będzie dobrze. Przykręcę wkrętami mocowanie radia do małego stelaża nad popielniczką, powinno wystarczyć.

W tej małej półeczce nie chcę, bo po pierwsze głośniczek będzie cały stłumiony, po drugie daleko trzeba by sięgać do gałek.

Myślę, że johnny zmieściłby się tuż pod panelem radia, ale tam nie mam pomysłu na mocowanie, poza tym radio byłoby dość dobrze widoczne z zewnątrz.

pozdr.
pioti

ODPOWIEDZ