Blokada szkrzyni biegow VZJ 95

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Blokada szkrzyni biegow VZJ 95

Post autor: speedy »

Sobotnio-Niedzielne popoludnia zmotywowaly mnie do wymiany zarowki od podswietlania pozycji lewarka biegow a ze mialem kiedys pomysl zrobienia blokady skrzyni biegow wiec to polaczylem. Poniewaz mam blokady tylko do modelu Transit connect wiec musialem ja przerobic.( przy okazji mam jeszcze dwie zawsze moge odsprzedac jesli ktos chetny sie pobawic ) Tak wyglada zestaw startowy
Obrazek
Pierwsza przerobka wymaga szlifierki katowej.
Obrazek
Kolejny krok to demontaz plastikow jest on dosc prosty.
Obrazek
Pierwsze przymiarki plyty i co trzeba wyciac i gdzie wywiercic otwory pod sruby montazowe. Przepraszam za brak wskaznika next time pozycze od Fobosa. :mrgreen:
Obrazek
Teraz sprawdzamy czy da sie przykrecic a po przykreceniu czy da sie zmienic bieg :mrgreen:
Obrazek
A teraz pasowanie glownego elementu blokujacego tak zeby nie mial zbednych luzow przy wlozonej blokadzie
Obrazek
No i trzeba pospawac po wczesniejszym oszlifowaniu miejsc gdzie beda spawy.
Obrazek
Sprawdzanie czy wszystko dziala
Obrazek
I w plastiku trzeba jeszcze machnac dziurke i wyglada to tak
Obrazek
Koszty poniesione 3H wartosc niewymierna
Szlifierka katowa 350
Migo Mat 2800
Wiertarka 330
Wiertlo 20
Komplet srubokretow 30
Materialy pomocnicze 70
Blokada 100
Wartosc calkowita 3700 zł!!! Koszt montazu w profesonalnym zakladzie wynosi jakies 800 zł wiec jak Sami widzicie nie ma to wiekszego sensu :mrgreen: pozdrawiam

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Blokada szkrzyni biegow VZJ 95

Post autor: speedy »

ps. oczywiscie sruby mocujace zostaly wymienione na sruby ze zrywalnym lbem wiec odkrecenie tego jest dosc problematyczne w przyszlosci.

ODPOWIEDZ