brak reakcji na dodanie gazu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

brak reakcji na dodanie gazu

Post autor: Michalkrk »

witam ,wlasnie mialem problem ze swoja niezajebliwa tojką :D ,a mianowicie po jakichs 2minutach jazdy pojawil sie dziwny objaw ,po dodaniu gazu powyzej 20% wcisniecia pedalu ,nastepowal calkowity zanik czyli auto kompletnie nie reaguje na dalsze wciskanie pedalu ,poszperalem w necie i znalazlem ze dosc czesto sie to pojawia w lc z elektronicznym sterowaniem otwarcia przepustnicy ,rozwiazanie to zdjac wtyczke czujnika predkosci pojazdu (czyli to koromyslo w skrzyni a raczej reduktorze) zapsikac np.elektrosolem ,ja dodatkowo napakowalem wazeliny technicznej ,nastepnie zlozyc do kupy zdjac kleme z aku ,czyli krotki resecik ,i u mnie to rozwiazalo problem :D ,wiec jakby kogos to spotkalo to juz wie co i jak pozdr. :wink:

xrv750
Posty: 13
Rejestracja: 26 lis 2009, 18:40
Auto: J95 D4D 2002

Re: brak reakcji na dodanie gazu

Post autor: xrv750 »

gratulacje ! dobry hint dla innych userow.

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: brak reakcji na dodanie gazu

Post autor: Art »

Czy ten temat dotyczy tez wersji benzynowych (5VZFE)? Mam wrazenie ,ze u mnie też to się zdarza. :( Jeżdze na LPG, wiec może to coś innego.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: brak reakcji na dodanie gazu

Post autor: Michalkrk »

co moge jeszcze powiedziec to to ze znacznie poprawila sie reakcja na dodanie gazu ,znalazlem jeszcze ze dodatkowe puszczenie kabla masowego na kilka elementow silnika ,rowniez poprawia reakcje na dodanie gazu w naszym przypadku czyli kiedy sterowanie przepustnica jest elektryczne ,ale to musze jeszcze dokladnie odkopac w necie

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: brak reakcji na dodanie gazu

Post autor: Cobra »

no w sumie z tym gazem to coś w tym jest... tylko wiesz, jak zatankowałem na innej stacji to duuużo lepiej...

Ale mam czasami taką opcje. Że gdy włączę PWR i stoję na światłach i dam pełen palnik to potrafi mi zgasnąć ;/ i jestem umówiony u gazowników na przyszły poniedziałek... ciekawe co to ;/

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: brak reakcji na dodanie gazu

Post autor: kozi »

Michalkrk pisze:co moge jeszcze powiedziec to to ze znacznie poprawila sie reakcja na dodanie gazu ,znalazlem jeszcze ze dodatkowe puszczenie kabla masowego na kilka elementow silnika ,rowniez poprawia reakcje na dodanie gazu w naszym przypadku czyli kiedy sterowanie przepustnica jest elektryczne ,ale to musze jeszcze dokladnie odkopac w necie

to żeby nie było niejasności - to dotyczy modeli ze skrzynią automatyczną, manualna czy wszystkich ?

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: brak reakcji na dodanie gazu

Post autor: Michalkrk »

tak bylo u mnie czyli KDJ90 3.0 D4D 2001r skrzynia manualna ,sprawdzilem w toyodiy.com
i w automacie rowniez jest czujnik predkosci poj.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_T ... _3505.html

ODPOWIEDZ