Zamykanie drzwi jak w Wartburgu

Moderator: luk4s7

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Zamykanie drzwi jak w Wartburgu

Post autor: Rolin »

Szukam przyczyny dziwnego odgłosu przy zamykaniu drzwi. Odgłos trochę jakby zamykać drzwi w Wartburgu, dźwięk blachy bez wygłuszenia. Nie ma znaczenia, które drzwi zamykam jednak te dziwne dźwięki nie występują za każdym razem. Ktoś szczęśliwy też tak ma?

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Zamykanie drzwi jak w Wartburgu

Post autor: Jake »

Rolin pisze:
18 maja 2022, 11:29
Ktoś szczęśliwy też tak ma?
Szczesliwi wlasciciele Wartburgow oczywiscie.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Zamykanie drzwi jak w Wartburgu

Post autor: Rolin »

To są tacy w ogóle? :D

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Zamykanie drzwi jak w Wartburgu

Post autor: Jake »

Tez w to watpie, ale jednak ktos tymi wartburgami na zloty zabytkow PRL przyjezdza XD

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Zamykanie drzwi jak w Wartburgu

Post autor: plum76 »

Ja bym zaczął od mechanizmów ruchomych, zawiasy i zamek. Nawet jak jest smar to mógł się zlasować, rozebrać , czyścić i powinno pomóc.
W Wartburgach to był właśnie dzwięk zamka, a nie rezonujących blach czy coś podobnego.
W mojej 40 mam wrażenie że jest trochę podobnie, ale ja z założenia pierdołami się nie przejmuje. Załóż za małe buty, to ten czas poświecisz na narzekanie że cię palce bolą ;).
paweł

MaryMurphy1971
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2022, 09:37
Kontakt:

Re: Zamykanie drzwi jak w Wartburgu

Post autor: MaryMurphy1971 »

Wydaje mi się, że możesz zastosować materiał tłumiący dźwięki. Materiał ten ma zapobiegać pogłosowi, tłumiąc drgania w panelu, zazwyczaj wokół środka płaskich elementów karoserii.

Pomyśl o dzwonie muzycznym. Jeśli dotkniesz palcem niewielkiej części dzwonu, przestanie on prawidłowo brzmieć. Nie trzeba owijać całej dłoni wokół dzwonu, aby ten nie dzwonił. Twój palec nie pochłania dźwięku, a jedynie zapobiega biciu dzwonu.

Awatar użytkownika
dmuchawiec
Posty: 82
Rejestracja: 22 gru 2008, 20:27
Auto: 93 Hilux Surf KZ-TE
Kontakt:

Re: Zamykanie drzwi jak w Wartburgu

Post autor: dmuchawiec »

Rolin pisze:
18 maja 2022, 11:29
Szukam przyczyny dziwnego odgłosu przy zamykaniu drzwi. Odgłos trochę jakby zamykać drzwi w Wartburgu, dźwięk blachy bez wygłuszenia. Nie ma znaczenia, które drzwi zamykam jednak te dziwne dźwięki nie występują za każdym razem. Ktoś szczęśliwy też tak ma?
nie miałem wartburga, ale czy ten dźwięk występuje przy uchylonych szybach?
ja tak mam - szyba podskakuje i pewnie prowadnice tak rezonują

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Zamykanie drzwi jak w Wartburgu

Post autor: Rolin »

plum76 pisze:
19 maja 2022, 08:43
Ja bym zaczął od mechanizmów ruchomych, zawiasy i zamek. Nawet jak jest smar to mógł się zlasować, rozebrać , czyścić i powinno pomóc.
W Wartburgach to był właśnie dzwięk zamka, a nie rezonujących blach czy coś podobnego.
W mojej 40 mam wrażenie że jest trochę podobnie, ale ja z założenia pierdołami się nie przejmuje. Załóż za małe buty, to ten czas poświecisz na narzekanie że cię palce bolą ;).
paweł
Aż tak mi to nie przeszkadza żebym jeździł w za małych butach :lol: Zawsze mogę wsiadać przez okno dachowe :D

ODPOWIEDZ