Naprawa mocowań wahaczy tylnego mostu

Moderator: luk4s7

Kuban
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2021, 12:35

Naprawa mocowań wahaczy tylnego mostu

Post autor: Kuban »

Witam wszystkich, chciałem się podzielić swoim ostatnim projektem. Pacjent to mój land cruiser 95. Kupilem samochód już z standardowym problemem czyli skorodowane i urwane mocowanie górnego wahacza mostu. Kolega miał pochwe z lc120 w której te mocowania na oko są takie same i były w dobrym stanie. Wyciołem mocowanie przspawalem u siebie na samochodzie ale słaby dostęp i korozja spowodowała ze wytrzymało kilka miesięcy. Pewnego razu coś zaczęło się tłuc i zapaliła się lampka abs wyszedłem z samochodu i to mocowanie wisiało w powietrzu oderwane od mostu z urwanym kablem czujnika abs. Postanowiłem zrobić to raz i nie musieć wracać do tematu. Most wyjęty opiaskowany wszystkie elementy eksploatacyjne wymienione, mechanizmw bdb stanie luz 0.16 . Stare mocowania po pomiarach skanerem 3d usunięte, zastąpione moimi wyciołem na laserze z dobrej jakościowo stali 4mm oraz 6mm zintegrowanymi z wzmocnieniem mostu (bardziej bajer niż potrzeba rzadko upalam🙂) Dodana "klatka" z tyłu bo po rozebraniu zobaczyłem że ktoś zrobił tam dziurę i zaspawał ją. Wzmocnione mocowania dolnych wahaczy. Oraz nowe mocowań gum stabilizatora korozja je zniszczyła mocno. Na koniec podkład interplus 365 i farba interplus 990. Odpowietrzenie mostu zastąpione rurką gumową wyprowdzona na podszybie w komorze silnika. Świeży olej motul sae90. Dziś poskładałem wszystko weszło beż używania młota 👍

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Naprawa mocowań wahaczy tylnego mostu

Post autor: Mirekk »

Super. A pochwa mostu w jakim stanie? Bo wiesz, mocowanie jest z blachy 4 mm a pochwa z 6 mm. Więc jak mocowanie skorodowalo, pochwie też niewiele już zostało...

Kuban
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2021, 12:35

Re: Naprawa mocowań wahaczy tylnego mostu

Post autor: Kuban »

Chciałem wrzucić zdjecia ale jie chcą się załadować? :?:

Wrzucam link do fb ze zdjeciami

https://www.facebook.com/groups/1706557 ... 903516392/

Pochwa jest ok, małe zagłębiania zostały w miejscu mocowań wahaczy okolo 1mm od rdzy. Reszta pochwy w dobrym stanie.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Naprawa mocowań wahaczy tylnego mostu

Post autor: Jake »

Kuban pisze:
12 sty 2022, 10:43
Chciałem wrzucić zdjecia ale jie chcą się załadować? :?:

Wrzucam link do fb ze zdjeciami

https://www.facebook.com/groups/1706557 ... 903516392/

Pochwa jest ok, małe zagłębiania zostały w miejscu mocowań wahaczy okolo 1mm od rdzy. Reszta pochwy w dobrym stanie.
Nie da sie zobaczyc. Wyswietla sie:

Kod: Zaznacz cały

Private
Only members can see who's in the group and what they post.

Kuban
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2021, 12:35

Re: Naprawa mocowań wahaczy tylnego mostu

Post autor: Kuban »

https://drive.google.com/folderview?id= ... O3l_u7w5iE

Wrzuciłem zdjecia na dysk google link powyżej

ODPOWIEDZ