tarcze hamulcowe DBA do j9

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

tarcze hamulcowe DBA do j9

Post autor: emilio »

Witam !

Zamierzam wymienić tarcze hamulcowe , przymierzam sie do firmy DBA , na początek przód .
Co sądzicie ??
Podzielcie sie proszę Waszym doświadczeniem

pozdro
emilio

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe DBA do j9

Post autor: kylon »

Ja mam w swoim samochodzie cywilnym typu SUV już drugi rok. Hamowanie się poprawiło ale warto zastosować dobre klocki hamulcowe. Do KZJ-ota mam kupione od roku lecz nie ma czasu na wymianę. Nasze wojo jeździ też na DBA 8) w Toykach. Lada dzień mam mieć jakieś nowe prezentacje multimedialne. Sprzedaje się ich sporo i klienci są zadowoleni. To jest moja opinia jako sprzedawcy - musisz teraz poczekać na opinie użytkowników.

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe DBA do j9

Post autor: emilio »

Dzięki Kylon , :D

a dobre klocki to np. jakie?? bo oryginalne toyki to chyba nie...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe DBA do j9

Post autor: kylon »

Ferrodo, Akebono lub oryginał.

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe DBA do j9

Post autor: emilio »

Cześć !

Tarcze założyłem + klocki ferrodo (zdodnie z rekomendacją Kylona ) na razie tylko przód.Po przejechaniu ok 1000km mogę śmiało powiedzieć że jestem zadowolony :lol: . Siła hamowania zdecydowanie się poprawiła ; i wreszczie przód się ni buja od skrzywionych tarcz :mrgreen: .
Polecam !

Pozdro
Emilio

Awatar użytkownika
uboot
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:13
Auto: KZJ-95
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe DBA do j9

Post autor: uboot »

Podłączę się pod temat coby nie śmiecić.
Znalazłem w necie rysunki części zamiennych do J95-konkretnie chodzi mi o klocki hamulcowe do przednich kół.Oprócz samych klocków widać ,że pomiedzy klockami a tloczkami są jeszcze jakieś blaszki.
Ostatnio w servisie wymieniali mi tarcze i klocki ale po wymianie miałem usterkę ;musiałem kilkakrotnie zahamować by przestać słyszeć uderzenie jakby mlotkiem w stalowa blache.Stwierdzilem że tloczki sa lekko zapieczone i nie wysuwaja sie rownomiernie.Kupilem reperaturke,wyczyscielem zaciski ,tloczki(nawet wzerow nie było) zalożyłem nowe uszczelniacze,nowe gumki-przestało klekotać-ale zdarzy się jeszcze czasem.
Chcialbym wobec tego zapytać czy dalej należy razem z klockami wymieniać te "blaszki" pomiedzy klockiem a tłoczkami-czy jest to element niezbędny?Obrazek

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe DBA do j9

Post autor: Tuco »

Jedna z tego co pamiętam, jest z nierdzewki (cienka błyszcząca), a druga zwykła stalowa. U mnie były w dobrym stanie i nie wymieniałem i z tego co pamiętam w manualu też nie kazali wymieniać.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe DBA do j9

Post autor: Kames »

No stary bez tych blaszek oczywista w odpowiednim stanie to nie jazda, stuka, puka poprostu klocki drgają ,natomiast jezeli to komus nie przeszkadza to -nic sie praktycznie od tego nie zepsuje

Awatar użytkownika
uboot
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:13
Auto: KZJ-95
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe DBA do j9

Post autor: uboot »

Dzieki koledzy -powiem tylko tyle ,że wymiana klocków hamulcowych była robiona w ASO Toyoty (sobie porozmawiam z nimi)
to już się powoli w pale nie mieści co zaczynają wyprawiać.
Przy okazji zapytam -czy klocek z dwoma blaszkami wskazującymi zużycie ma być od wewnętrznej strony tarczy ?(bliżej silnika) ?

ODPOWIEDZ