j95 - prośba o pomoc w identyfikacji części skrzyni AT

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

j95 - prośba o pomoc w identyfikacji części skrzyni AT

Post autor: zombi »

Chyba za dużo ostatnio grzebię i się doigrałem.
Chciałem wyciągnąć element na zdjęciu zaznaczony czerwoną strzałką i wymienić gumowy oring - szczerze powiem spodziewałem się czujnika prędkości, ale chyba coś źle popatrzyłem. ten element był dodatkowo trzymany blaszką przykręconą na klucz 10mm

Element jest dość krótki, max cm niżej niż widać na zdjęciu, a nie mogę go wyciągnąć, gdyż coś elastycznego go trzyma, jak by przewód lub gumka. zostawić tego tak też nie chcę bo cholera wie czy czegoś nei urwałem i nie wpadło do miski olejowej.

Prośba o info co to jest i ewentualnie nr części to popatrzę jak to jest zbudowane.
Załączniki
2sa.jpeg
2sa.jpeg (36,6 KiB) Przejrzano 1086 razy

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: j95 - prośba o pomoc w identyfikacji części skrzyni AT

Post autor: zombi »

PS. nie mogę już edytować posta powyżej
Prawdopodobnie to jest "solenoid wiring connector" - pozostaje pytanie jak to jest zbudowane, bo nie mogę zdjęcia części odszukać

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8348
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: j95 - prośba o pomoc w identyfikacji części skrzyni AT

Post autor: Rokfor32 »

Zwyczajnie - tulejka z oringiem. Tylem ze od tego złącza masz kilka kabli powpinanych do elektrozaworów - najpierw trzeba je porozpinać (czyli zdjąć miskę olejowa), żeby złącze dało się wyjąć :wink:

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: j95 - prośba o pomoc w identyfikacji części skrzyni AT

Post autor: zombi »

thx, za odpowiedź. Ulżyło mi bo już oczami wyobraźni widziałem rozpołowiony elektrozawór wiszący na rozciągniętej sprężynce :evil:
A tak mogę to skręcić i udać się w miejsce bardziej odpowiednie do odsłonięcia bebechów skrzyni AT.

ODPOWIEDZ