schematy elektryczne

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

schematy elektryczne

Post autor: tomas »

Pilnie poszukuje schematow oswietlenia (osw. wnetrza, kierunki, krancowki drzwi) i centralnego zamka - aby podlaczyc alarm.
Pojazd - kzj 95 `96-

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: speedy »

Witam mam jakies schematy do landka podeslij emila to posle nie wiem czy bedzie to czego szukasz ale moze cos trafisz

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: aaawaldi »

Witam,
Nie chcę zaśmiecać, więc pytam tutaj : czy w każdej 95-ce jest wyprowadzana instalacja pod elektryczne ławki i pod grzanie ? Mam w tej chwili "bujane" ręcznie a chcę zakupić elektryczne z grzaniem. czy wystarczy "wyszperać" wtyczki spod wykładziny, czy konieczna będzie wizyta u elektryka ?

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: Michalkrk »

sprawdzalem u siebie i jest cala instalacja ,podpinasz kostki i powinno dzialac no chyba ze przekaznikow nie ma :) ,bo tez przymierzalem sie do kupna skorzanych z elektryczna regulacja

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: Rafi »

O, to w 90 były stołki w grzałce? W takim razie muszę się w takie zaopatrzyć... A były tylko grzane w skórze, czy takie zwykłe też? Gdzie było umieszczane pokrętło czy przycisk od włączania grzania?

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: aaawaldi »

Włączniki mieszczą się na konsoli środkowej. Grzanie było chyba tylko w skórach.

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: emilio »

witam

dwustopniowe , tylko skóra

pozdr
emil

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: Michalkrk »

wszystko fajnie ale dostac skorzane fotele do 90tki to nie takie proste :?

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: Rafi »

Teraz sobie pośmigałem trochę w nocy przy minus 14-u i właśnie mi brakowało takiego grzania. Bo auto nagrzewa się szybko, ale powietrze z nawiewów jest strasznie suche i robi się szybko za gorąco. A jak lekko przykręciłem ogrzewanie to szybko robiło się za chłodno :| Do tego przy ustawieniu nawiewów na szybę i nogi leci ciepłe powietrze na szybę, na nogi, a tymi nawiewami po bokach deski leci chłodne, jak przestawiam tylko na szybę to leci nimi ciepłe. Nic nie rozumiem, działa to średnio i chcę stołki w grzałce :P

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: tomas »

mam takie grzanie w skorce, fajnie grzeje w pupe :D czasami za mocno i trzeba wylaczyc.
W zasadzie moje oryginalne sie przepalily-przerwaly w siedzisku w obu fotelach, wiec wymienilem na nowe ale nie oryginalne (oryginalne drogie a poza tym w aso nie mogli znalezc numeru czesci w katalogu, bo moja wersja LC wg nich nie powinna miec ogrzewania w siedzeniach), wiec zakupilem taki uniwersalny zestaw Waeco. Wymienilem w siedzisku i w oparciu, troche pozmienialem kabelki, bo ten zestaw jest razem z przekaznikami i wlacznikami, a ja chcialem go wlaczyc do istniejacej instalacji fabrycznej. Samo rozebranie fotela, wymiana mat grzejnych i ponowne zlozenie fotela zajelo mi ok 1 godz. na fotel plus kilkanascie minut na demontaz i montaz foteli w pojezdzie. Jestem mega zadowolony, polecam. Ja kupilem ten zestaw w Conrad Electronics przez internet, ale maja tez gdzies sklep w Wawie. Poza tym przewody w nich sa grubsze i w izolacji, nie jak w oryginalnych cieniutkie gole, druciki, a w siedzisku mata dociskana jest w dwoch miejscach przez taki pret naciagajacy tapicerke, wiec z czasem moga sie przerwac (tak sie zrobilo u mnie w oryginalnych).

... A, i tez sa z dwustopniowym grzaniem.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: Rafi »

O dzięki! A jakie koszty tego ustrojstwa?

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: tomas »

Latem bylo to cos ok 400 PLN, nazywa sie to "Magic Heat".

... http://www.conrad.pl/?art=853140&back=serch

nie jest to reklama, nie mam nic wspolnego z ta firma, jesli moderator uwaza inaczej prosze o skasowanie linka

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: schematy elektryczne

Post autor: aaawaldi »

Fotele kupione i zainstalowane. Elektryka działa. Okazało się, że w tunelu centralnym, nie mam wiązki do włączników grzania. Dowiadywałem się w ASO - jest wiązka, która leci od wlączników, gdzieś tam ... ( prawdopodobnie do jakiegoś sterownika lub skrzynki ). Czy zakup i wpięcie tej wiązki wystarczy ?

ODPOWIEDZ