Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Moderator: luk4s7

Juras131
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2014, 15:42

Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: Juras131 »

Witam. Jestem przed zakupem Toyoty Land Cruiser J90 Prado . Po jeździe próbnej okazuje się że Silnik igiełka jednak to ma być moja pierwsza terenówka i pare rzeczy mnie niepokoi a mianowicie:

-Okropne walenie podczas zmiany biegów bądź gdy odpuścimy gaz i momentalnie dodamy powiedzmy 5 bieg (100km/h)
-hamulce miękkie ale hamują dobrze (przypuszczam lekkie zapowietrzenie)
-"latanie" lewarka zmiany biegów na boki na wolnych obrotach nie za duże ale wyczuwalne w dłoni, bardzo duże podczas odpalania.

kolejna sprawa to Opony do ilu wy dojeżdżacie na oponach w takim wozie ? ile mm bieżnik? nie mówie o terenowych tylko o normalnych seryjnych oponkach.

Narazie by było tyle narazie ;) te 3 problemy głownie mnie zaniepokoiły. Jeżeli w złym temacie zamieściłem post to przepraszam. Jestem nowy nawet opcji szukaj nie zabardzo jeszcze ogarniam ;) Pozdrawiam.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: MaxLux »

Opony to pikus - i tak sa zwykle do wymiany bo na szosowkach kazda terenowka wyglada jak kundel ;)

Co do latania lewarka od skrzyni i halasu to moze wrozyc duuuze wydatki - sprawdz jeszcze jak zachowuje sie skrzynia i halasy jak na reduktorze wlaczysz N i zaczniesz przelaczac biegi po kolei wciskajac i puszczajsc sprzeglo na jalowych obrotach i dodajac gazu - jak sie pojawiaja jakies piski halasy i orkiestra symfoniczna polskiego radia to odpusc ...
BTW takie auta maja jeszcze kupe niespodzianek gdzie indziej - pogrzeb po forum i zrob sobie sam check liste. Przede wszystkim nie kupuj auta ze stojacym praciem i drzeniem rak bo ci tak zostanie

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: Addams »

Jakbys w profilu napisał skąd jesteś to byśmy cię w okolicy do jakiegoś ogarniającego pułapki fachmana skierowali. A tak to wróżenie z fusów...

Juras131
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2014, 15:42

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: Juras131 »

A no bo profil na szybko zrobiłem zmienie to. A pochodzę ze śląska z Katowic dokładnie i mam zamiar oddać samochód do Serwisu ASO Toyoty . Tak właściwie to nie napisałem co to za silnik a mianowicie 3.0 D4D i z opini wiem że podobno bardzo bardzo udany motor. Pozatym jestem fanem Marki Toyota i uważam ze robili swietne silniki. Ogolnie samochodem jeździ się dobrze, jeżeli puszczam sprzegło naprawde delikatnie i powoli bardzo uważając, stuku nie ma. Do tego czuć lekkie wibracje i na początku wytypowalem podporę walu bo to rzecz wymienna w takich autach . Ogólnie auto jest w posiadaniu Starszego goscia 80 lat ok ;) i mówił że auto ma od 6 lat i to było już odkąd sprowadził go z Niemiec . Auto nie bite i konserwowane łacznie z rama .

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: MaxLux »

Do Aso mozesz pojechac z jakims nowym autem a najlepiej Aurisem. Takie stukanie to moze byc "efekt wagonowy" - suma wszystkich luzow albo padniete sprzeglo, wywalone krzyzaki i kupe innych rzeczy.
Jest tu masa ludkow z Katowic i okolicy to ci szybko auto sprawdza i ocenia - i oczywiscie miej sie na bacznosci bo autko od dziadka z kosciala co niemiec plakal moze byc mega mina :)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: seburaj »

Juras131 pisze:
-Okropne walenie podczas zmiany biegów bądź gdy odpuścimy gaz i momentalnie dodamy powiedzmy 5 bieg (100km/h)
znaczy masz bardzo duży efekt wagonowy i bardzo duże wydatki Cię czekają jeżeli chciałbyć się go pozbyć (o ile kupisz to auto, a ten ruch radziłbym mocno przemyśleć)

auto zapewne ma też spory przebieg i/lub na pewno ciągało na haku sporo

a jak jesteś z Katowic to nie jedź do żadnego aso tylko odezwij się do mnie

edit
-------------------------
PS w tym aucie nie ma żadnej podpory wału :lol:

Juras131
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2014, 15:42

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: Juras131 »

Poszło PW. ;)

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: aaawaldi »

Walenie lewarkiem przy odpalaniu, to normalne zjawisko w LC, ponieważ lewarek wychodzi bezpośrednio ze skrzyni, aczkolwiek - ponadprzeciętna amplituda może świadczyć o wyrobionych poduszkach silnika lub skrzyni. U mnie "efekt wagonowy" ustąpił po wymianie jednego krzyżaka, ale lepiej nastawić się na bardziej pesymistyczną opcję ... Hamulce - to standardowo zapieczone tłoczki .Sprawdź blokadę tylnego mostu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: kylon »

Podporę wału powiadasz :shock:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: seburaj »

auto obejrzane, wcale nie jest takie złe :wink:

wagonówka nie wykracza poza standard w tym modelu, po prostu kandydat na nowego kierownika musi się nauczyć trochę innego operowania sprzęgłem przy zmianie biegow :mrgreen:

blokada tylnego dyfra oczywiście nie żyje, pocieszającej jest to, że nie ma sperforowanej obudowy - powinno się ją dać zreanimować... martwi mnie jedna rzecz - bardzo niechętnie rozpinała sią blokada centralnego dyfra - musiałem naprawdę sporo "powężykować" aby się rozpięła :roll:

jekieś podpowiedzi ? u mnie blokada centralnego zapina się i rozpina płynnie, praktycznie bez zwłoki...

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: proto »

seburaj pisze:Martwi mnie jedna rzecz - bardzo niechętnie rozpinała sią blokada centralnego dyfra - musiałem naprawdę sporo "powężykować" aby się rozpięła :roll: -jakieś podpowiedzi ?
Częściej używać w terenie :!:
:mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: seburaj »

no dobra - ale poważnie ?
fakt, że ze sześć ostatnich lat jedził tym autem dziadziuś - i jak sam zeznał aż raz "załączył biegi terenowe", ale jest szansa że blokada miedzyosiówki się "rozrusza" ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: Heres »

jakas tam jest nadzieja, u mnie po kupnie tez zauwazylem ze trzeba bylo poczekac az sie zepnie i rozepnie tak kolo 30-50m trzeba bylo przejechac, obecnie praktycznie spina i rozpina sie w miejscu chociaz czasem mam takie wrazenie ze jest juz dawno rozpieta a kontrolka jeszcze sie pali.

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: Heres »

a i jeszcze jedno, ja bym jeszcze raz przemyslal zakup d4d bo ja nie nazwalbym tego motoru bardzo bardzo udanym

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Problemy techniczne przed zakupem. Warto inwestowac?

Post autor: MaxLux »

seburaj pisze:no dobra - ale poważnie ?
fakt, że ze sześć ostatnich lat jedził tym autem dziadziuś - i jak sam zeznał aż raz "załączył biegi terenowe", ale jest szansa że blokada miedzyosiówki się "rozrusza" ? :mrgreen:
Powinna sie rozlaczac "od szczala" - jak teraz sa klopoty to bedzie juz tylko gorzej. Fajnie ze pomogles koledze - nastepny kawalek tego swiata troche wyprostowany :)

ODPOWIEDZ