Dobór odpowiednich opon lift 2"

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: Heres »

Witam,

Mam zalozonego lifta 2" do j90 i mam maly problem poniewaz na niektorych rondach piszcza mi opony nawet przy bardzo wolnej jezdzie prawdopodobnie wynika to z innego rozlozenia masy, jezdze na starych oponach 265/75/16 wiec jest to najwiekszy rozmiar jaki zaleca producent do tego modelu wczesniej nie bylo takiego problemu.

Czy jesli zaloze nieco wieksze opony np. kolo 32" lub 33" problem zniknie?

Czy 32 lub 33 podejda na standardowe felgi od LC 90 czy bedzie trzeba kombinowac z ET?

W auci zamontowany jest automat szlyszalem ze jest dosc czoly na zakladanie wiekszego ogumienia niz zaleca producent, czy jest to prawda? Wkoncu zwiekszenie srednicy o 1 cal bo przymiezam sie raczej do 32" nie powinno stanowic problemu.

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Dobor odpowiednich opon lift 2"

Post autor: proto »

Geometrię zawieszenia sobie ustaw po lifcie a nie opony zmieniaj bo piszczą :lol:
Automat zostaw w spokoju bo jest ok i oponki 32" nie robią na nim wrażenia.
Zainwestuj w 235/85r16 i będzie git 8)

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Dobor odpowiednich opon lift 2"

Post autor: Heres »

geometria byla robiona

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Dobor odpowiednich opon lift 2"

Post autor: seburaj »

proto pisze:Geometrię zawieszenia sobie ustaw po lifcie a nie opony zmieniaj bo piszczą :lol:
jak ma zrobić geometrię skoro zapewne mimośrody ma wrdzewiałe w tuleję na amen :wink:

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Dobor odpowiednich opon lift 2"

Post autor: proto »

Dlatego mówię o geometrii a nie zbieżności :mrgreen:
Ale skoro mówi że geometria jest ustawiona to może wystarczy wolniej jeździć przez te ronda :roll:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Dobor odpowiednich opon lift 2"

Post autor: seburaj »

on mówi, że "geometria", a pewno miał zrobioną tylko zbieżność :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: Heres »

dzieki za uwage pojade zrobie geometrie, a co powiecie odnosnie wytrzymalosci skrzyni automatycznej co do wiekszych kol niz 265/75/16 ?

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: proto »

Heres pisze:dzieki za uwage pojade zrobie geometrie, a co powiecie odnosnie wytrzymalosci skrzyni automatycznej co do wiekszych kol niz 265/75/16 ?
Coś ściemniasz z tą geometrią :twisted:
Zrobiłeś ją czy tylko zbieżność :?:
Już raz napisałem" skrzyni się nie obawiaj jest OK" czego chcesz więcej :?: Wytrzymuje 400Nm a po lekkim tuningu 600Nm
Reduktora się obawiaj, przekładni kierowniczej i przedniego mostu przy dużych kołach a nie skrzyni :mrgreen:
Napisz jeszcze gdzie są ci potrzebne te wielkie koła ? Jakie ? 33' czy może 35"....

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: kylon »

Też stawiam na geometrię. Warsztatom nie chce się walczyć z mimośrodami to ustawiają na oko byle by prosto jechał i w drogę. Przy zmianie zawieszenia zmieniają się wszystkie kąty. Albo też się chce tylko klient wymięka na komplet tulei i śrub :wink:

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: Heres »

tak jak pisalem wyzej byla ustawiana tylko zbieznosc czyli kola z przodu, do tego doszlo przekrecenie kierownicy o jeden "zabek" po tak jak kylon powiedzial zmienily sie wszystkie katy... auto ogolnie jedzie prosto problem polega na piskach na radach ale nie wszystkich nie wiem czy to winna asfaltu ? po waszych sugestiach i lekturze jeszcze zrobilem pare prob faktycznie auto wydaje sie wyc dosy "agresywne" na drodze dodatkowo podczas dodawania mocno gazu lub hamowania trzeba walczyc z kierownica wyglada na to ze faktycznie moze byc to geometria kol jutro pojade moze zrobia mi to od reki albo sie umowie... dzieki za sugestie

co do opon to tak jak pisalem celuje w 32" nie potrzebne mi wieksze chce tylko wypelnic troche przestrzen bo 265/75/16 wygladaly ladnie ale bez lifta, tylko tak jak pisalem slyszalem ze automaty sa czole na to ale widocznie to tylko .... 265/75/16 to odpowiednik 31"? wiec 1" wiecej nie bedzie robil roznicy

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: proto »

Ale już masz 265/75r16 a to są właśnie 32" :idea:
Ciut mniejsze 265/70r16 to 31" :mrgreen:
Następny nieostrożny krok to 33" czyli 285/75r16 :wink:

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: proto »

I na przyszłość- geometria zawieszenia w J9 to ustawienie kąta pochylenia kół, kąta wyprzedzenia zwrotnicy i zbieżność :idea:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: kylon »

I nie ma potrzeby przestawiania kierownicy na ząbkach :mrgreen: . Musisz zmienić warsztat od geometrii :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: seburaj »

i niech rozbija dziecku skarbonkę - tuleje trzeba będzie palić niechybnie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Dobór odpowiednich opon lift 2"

Post autor: Heres »

ups wiec pewnie bedzie trzeba przelozyc kierke z powrotem :) dziecko ma swoja skarbonke a ja swoja :idea:

ODPOWIEDZ