Owiewki

Moderator: luk4s7

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Owiewki

Post autor: maras »

Ponieważ robi się ciepło, pomyślałem o tańszej klimatyzacji, tj. owiewkach. Macie może doświadczenia w tym temacie :?: Tzn. co warto wziąć :?: Na alledrogo najczęściej pojawia się firma Heko.

I pytanko przy okazji - ponieważ bardziej podobają mi się węższe http://allegro.pl/owiewki-heko-toyota-l ... 19875.html - czy spełnią one swoją role równie dobrze, jak te paskudztwa na pół szyby http://tinyurl.com/3ulnnrn:?:

Awatar użytkownika
pioti
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2009, 10:34
Auto: J95
Kontakt:

Re: Owiewki

Post autor: pioti »

Jakiś czas temu też zastanawiałem się nad owiewkami. Ja wybrałbym Heko - firma znana od zawsze :wink: no i wyglądają estetyczniej niż te wielkie łopaty.

Myślę jednak, że owiewki nie zastąpią klimy w upałach. Ja prędzej czy później założę je z dwóch powodów - można zostawić na parkingu lekko uchylone okna nie martwiąc się, że w czasie deszczu zamoknie środek, a druga (nie sprawdzona) - liczę na to, że z owiewkami będzie mniej wiało przy otwartych oknach podczas jazdy.

Kup, potestuj i opisz 8) :wink: :wink: :wink:

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Owiewki

Post autor: wolf »

Ja mam Heko. Estetyczne, mozna uchylic szybe przy padajacym deszczu, a najwazniejsze, ze spokojnie mozna zajarac :mrgreen:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Owiewki

Post autor: maras »

@Pioti - tak też zrobiłem. Zamówiłem w Heko - przy okazji pisząc im o błędzie, że nie ma "90" w wersji 5 drzwiowej :mrgreen:

Może pod koniec tygodnia dotrze, to stuninguję optycznie furę i zobaczymy co i jak.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Owiewki

Post autor: maras »

Owiewki założone. Teraz będzie czas na testy.

Nie wiem, czy na Campie będzie konkurs na najbardziej zmotane auto - jeśli tak, to mogę już startować :mrgreen:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Owiewki

Post autor: maras »

Zestaw przyszedł w takim opakowaniu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Montaż zajmuje jakieś 15 min. Generalnie jest b.prosty, jedyny "problemik" to konieczność wygięcia owiewki przedniej tak, aby weszła na swoje miejsce (miałem obawy, czy coś nie pęknie). Po włożeniu plastiki kilka razy otworzyłem / zamknąłem okno, żeby zobaczyć, czy szyba się zamyka i żeby plastik się jakoś ułożył. Potem wciska się spinki, które wyglądają trochę średnio (jakby miały lada chwila wypaść) i gotowe.

Obrazek

Wrażenia :?: Szału nie ma. Ponieważ są dosyć wąskie, przy prędkościach > 80 km/h pęd powietrza ciągnie po uszach a przy mocniej przymkniętych szybach nadal dość głośno (nieco ciszej niż bez).

Przy składaniu lusterka plastik owiewki doginany jest do szyby, pomimo lekkiego sfazowania plastiku, szyba przy zamykaniu lekko haczy o krawędź. Po jakimś czasie zobaczę, jaki ma to na nią wpływ - tzn. czy spowoduje jakieś porysowanie czy coś w tym stylu.

Zalety :?: Owiewki są przyciemnione, więc można zostawić lekko uchylone szyby i z zewnątrz tego nie widać. Nie spałem po tuningu w aucie, więc nie wiem, czy wpłynie to na mikroklimat wnętrza :wink:

Generalnie, na razie nie żałuję wydanych całych 115 złotych brutto :mrgreen:

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Owiewki

Post autor: Rafi »

Te wielgachne, obrzydliwe JDM-owe owiewki, to mają tę cechę, że dobrze działają, można mieć mocno uchylone szyby i jest cicho, nie wieje. Jechałem kiedyś JDM-owym Padżerakiem z takimi. Zresztą, mimo że moja klima ma się dobrze to poluję na takie, bo lubię jeździć z otwartymi szybami jak nie ma mega upału.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Owiewki

Post autor: Beduin »

Chciałbym trochę odgrzać kotleta.

Szukam owiewek dla siebie i przyznam, że wolałbym wielgachne, obrzydliwe owiewki JDM-owe niż HEKO.
Niestety nijak nie mogę namierzyć tych JDM - możecie wskazać mi drogę?

Znalazłem coś takiego: http://www.chromowane.com/?2350,owiewki ... rado-90-4d" onclick="window.open(this.href);return false;

Na zdjęciu wyglądają na szerokie. Dodatkowe pytanie czy z 90tki będą pasowały do 95tki?

Pozdrawiam
Beduin

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Owiewki

Post autor: kylon »

Moim zdaniem to są do J95. Wystarczy przeczytać opis- 4 szt. J90 ma tylko dwoje drzwi. Podejrzewam że to jest brak znajomości modeli przez wystawiającego.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Owiewki

Post autor: Beduin »

W chromowane.com nie mają w ogóle owiewek EGR. Napisałem do rajdy4x4 (ponieważ są dystrybutorem) ale w odpowiedzi dostałem informację, że EGR już nic nie produkuje do tego modelu.
Jakieś inne pomysły?

ODPOWIEDZ