Filtr kabinowy w kdj95?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: wizja »

hej, nabijałem dziś klimę, w sklepie kupiłem filtr kabinowy wg. modelu (wyszło, że dostałem od yariski.. ;)), chciałem wymienić i... w kdj95 nie ma takiego filtra? nie mam pod ręką książki, za schowkiem miejsca nie mam, na toyodiy nie widzę... czyżby czyżyk?

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: rico69 »

Ja też kiedyś kupiłem i nie mam go gdzie wsadzić. Zależy od rocznika i wersji - nie wiem jakie mają, a jakie nie.

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: speedy »

Moja Vzj 95 rok 98 tez nie posiada

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: Cobra »

Właśnie też sprawdziłem i u mnie też nie ma ;/ VZJ 95 z 99 r.

Może jak był facelifting to był ... ale u mnie nie ma...

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: Rafi »

W mojej VZJ90 (3d) '98 tyż ni ma. I nawiewy mam zasyfione. W Corolli EE111 '97 mam, przebieg ponad dwa razy większy i w nawiewach jest czyściutko, a filtr zmieniam raz na rok.

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: bigi »

troche odgrzeje kotleta, tez nie ma u mnie w roczniku 2002 kdj. Pytanie czy ktos kombinowal zeby cos zamontowac ?

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: Maru123 »

w j9 nie było filtrów kabinowych, dla mnie to jedna z bardziej irytujących rzeczy w tym aucie... można coś pokombinować przy wlotach powietrza na podszybiu i ta włożyć filtr, jednak po pierwszym deszczu byłby cały mokry więc dupa... :roll:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: MariuszS »

w temacie - przypadkiem natknąłem się na takie "cudo", ale nie mam czasu dokładniej tego rozpoznać:
filtr kabinowy

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: Rokfor32 »

Łatwo wymienialne filtry kabinowe - jak w yarisce - są dopiero w J12 i w hilach po '05. J9 - nigdy nie rozbierałem airboxa. Ale może być, że była opcja jak w corolce z tych roczników - filtr zaszyty w boxie nagrzewnicy. Kiedyś rozebrałem przypadkiem (ten z corolki), i się zdziwiłem ... :wink:

Filtr home made można zamontować w tunelu łączącym wiatrak z boxem nagrzewnicy. Bierze się kabinówkę z yarisa, docina na miarę, i wkleja silikonem czy inszym uszczelniaczem - tak mam zapodane w swoim 4R, robi perfekcyjnie. Niestety ta opcja odpada w przypadku montażu klimy - bo parownik wchodzi w miejsce tego tunelu. Można ewentualnie spróbować upchnąć na wejściu parownika - ale po primo jest ciasno, a po drugie primo - parownika nie da się ściągnąć ot tak do wyczyszczenia filtra, bo jest podpięty wężami do reszty układu A/C.

A akurat w przypadku klimy filt powinien być przed parownikiem - skroplona woda plus pył daje mało fajne błotko.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: Kwieczor »

Rokfor32 pisze:Łatwo wymienialne filtry kabinowe - jak w yarisce - są dopiero w J12 i w hilach po '05...
- haha - chciałbym
może w 3.0 w automacie tak, ale 2,5 nawet w wersji SR5 nie ma ani filtra, ani nawet ramki do jego montażu w specyfikacji na PL :(

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: Maru123 »

taki temacik znalazłem http://translate.google.com/translate?h ... %3D6621.90" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: Rokfor32 »

Kwieczor pisze:
Rokfor32 pisze:Łatwo wymienialne filtry kabinowe - jak w yarisce - są dopiero w J12 i w hilach po '05...
- haha - chciałbym
może w 3.0 w automacie tak, ale 2,5 nawet w wersji SR5 nie ma ani filtra, ani nawet ramki do jego montażu w specyfikacji na PL :(
Tak - ale różnica polega jedynie na tym, że box nie ma wyciętego otworu, no i za pierwszym razem trza tą ramkę dokupić. Ale generalnie miejsce jest przygotowane.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: luk4s7 »

Odgrzewam kotleta bo temat ważny. Po ostatniej wycieczce polnymi drogami za innym autem czuję ogromną potrzebę montażu filtra kabinowego w KZJ95. Guglowałem i guglowałem i nic sensownego nie znalazłem.

Macie jakiś pomysł gdzie można jakiś custom wcisnąć? Będzie to rzeźba, ale inaczej się chyba nie da. Mam auto z klimą, a to podobno trochę komplikuje. Radź(my/cie) więc!

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: Heres »

wydaje mi sie ze gdzies pod kratkami umieszczonymi pod wycieraczkami wypadalo by zainstalowac bo wydaje mi sie ze glownie z tamtad ciagnie powietrze do srodka, ogolnie mialem zawsze problemy z wiatraczkiem od czasu do czasu glownie na jesieni wpadal mi pewnie jakis kawalek listka do nawiewu i szumial po instalacji siatki w tych kratkach problem zniknal

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w kdj95?

Post autor: Rokfor32 »

Jak zapodasz tam filtr - to po pierwsze - będzie narażony na zamoknięcie, a po drugie, jak sie przytka - to powietrze będzie zaciągane od drugiego końca. Ten tunel, gdzie jest mechanizm wycieraczek ma tez wyloty dla wody - sztuk dwa, oba wielkości dłoni ... :wink:

Opcja na porządnie - to wycięcie otworu rewizyjnego w obszarze nad wlotem do wentylatora - i zainstalowanie filtra w tymże wlocie. Będzie skutecznie - ale dostęp zawsze będzie upierdliwy, bo żeby zdjąć maskownicę (podszybie) - trza się pozbyć ramion wycieraczek ...

ODPOWIEDZ