Brak mocy przy wyprzedzaniu powyżej 3500obrotów d4-d

Moderator: luk4s7

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Brak mocy przy wyprzedzaniu powyżej 3500obrotów d4-d

Post autor: cahir »

Witam serdecznie! Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą, mam następujący problem: jadę sobie powiedzmy 80km/h na 5 biegu na trasie za tirem po czym gdy mam czysta sytuacje do wyprzedzania redukuje do 3 biegu wciskam pedał gazu do oporu, idzie jak burza przez chwile a potem gdzieś około 3500-4000obrotów traci moc. Często włącza się kontrolka "check engine" ale nie zawsze, czasem dopiero za 3 podejściem do wyprzedzania. Musze zaznaczyć że utrata mocy nie występuje zawsze i jest nie do przewidzenia. Z racji że jest to dosyć niebezpieczna przypadłość a mój mechanik twierdzi, że bez podjechania do niego na check engine nie jest w stanie zdiagnozować problemu ( na check engine jedzie się bardzo powoli i nigdy nie miałem okazji być na miejscu w Poznaniu kiedy dorwała mnie ta przypadłość, ponowne odpalenie samochodu uzdrawia sytuacje na jakiś czas...), mam mały problem:) Co to może być? Silnik d4d 163KM. Serdecznie proszę o pomoc:), mam nadzieję że nie jest to temat rzeka w stylu wymontujemy pół samochodu i będziemy sprawdzać:)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Brak mocy przy wyprzedzaniu powyżej 3500obrotów d4-d

Post autor: Rokfor32 »

Komputer zapamiętuje błąd - więc to że "nie świeci" akurat wtedy, jak będziesz go diagnozował - nie jest problemem. Problemem jest to - że d4d nie jest obsługiwany przez większość uniwersalnych testerów obd2. Więc jak chcesz mieć pewność diagnozy - to raczej aso toyoty, i skaner fabryczny.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Brak mocy przy wyprzedzaniu powyżej 3500obrotów d4-d

Post autor: kylon »

Zawory SCV albo filtr paliwa do wymiany.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Brak mocy przy wyprzedzaniu powyżej 3500obrotów d4-d

Post autor: irko »

Swego czasu podobny problem spotkałem z silnikami CRDI Hyundaia który też jeździł na osprzęcie DELPHI http://www.terracan.pl/viewtopic.php?f= ... 8e688aecb7" onclick="window.open(this.href);return false;

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Brak mocy przy wyprzedzaniu powyżej 3500obrotów d4-d

Post autor: cahir »

Dzisiaj dało się uchwycić przyczynę na komputerze, potencjometr pedału gazu. Nówka w ASO 2700 :(

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Brak mocy przy wyprzedzaniu powyżej 3500obrotów d4-d

Post autor: irko »

W poprzednim aucie tez miałem problem polegający na tym, ze jakby odcinalo gaz przy przyspieszaniu. Ale nie trzeba było wyłączać silnika żeby zadziałało dobrze. Po sprawdzeniu na komputerze wyszło, ze do wymiany jest pedał gazu. Wymieniłem i nic to nie pomogło. Dalsze poszukiwania spowodowały znalezienie winnego w postaci przełącznika pod pedałem hamulca za 30zl.

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Brak mocy przy wyprzedzaniu powyżej 3500obrotów d4-d

Post autor: cahir »

jaki koszt przełącznika?

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Brak mocy przy wyprzedzaniu powyżej 3500obrotów d4-d

Post autor: maras »

Podłączę się pod temat.
U mnie występuje podobny objaw, ale tylko czasem i głównie cisnąc pod górę. Auto traci moc na ok. sekundę, po czym znowu zaczyna jechać żwawo.
Żadne kontrolki się nie zapalają, objaw występuje tylko czasem i jest krótkotrwały.

Z kopania po forum wyszło mi - albo zawory scv (czy jeśli kontrolka silnika się nie zapala, komp może coś wykazać?) albo przewody podciśnienia. Czy może być coś jeszcze? Co warto sprawdzić?

Paliwo leję teoretycznie dobre (głównie shell na zmianę normalny i "lepszy"), mieszam przy tankowaniu trochę mixolu. Auto nie dymi ponad miarę. Odpala zawsze, przy spokojnej jeździe nie ma żadnych odpałów.

ODPOWIEDZ