podniesienie przodu 90

Moderator: luk4s7

bamos
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:11

podniesienie przodu 90

Post autor: bamos »

Witam.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem j9 i mam pytanie związane z przodem zawieszenie to old men emu zółta sprzężyna i amorek . Trochę pojeżdziłem i zauważyłem że przód wyraźnie siadł i chciał bym wyrównać auto żeby przód stał tak jak tył. Czy podkładki pod sprężyny z przodu załatwią sprawę czy trzeba wymienić spręzyne planuje niedługo założyć z przodu metal zderzak i winde tak że też przybędzie pare kilo. Zamieszczam poglądowe foto .
Załączniki
zdjęcie 2.JPG
zdjęcie 1.JPG

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: realBiker »

Poczytaj świeży wątek o liftowaniu tego auta http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=13687" onclick="window.open(this.href);return false;

ps. i wywal te okropne progi ;)

bamos
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:11

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: bamos »

Progi out tylko błota się zbiera . Myślałem o czymś takim zrobi to robote ? http://poliuretany.olkusz.pl/pl/podklad ... 30-mm.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: Rokfor32 »

Do pierwszego wyjazdu w teren :wink:

Sprężyny nie siadają dlatego - że ze starości tak mają - ino dlatego - że mają przekroczoną granice plastyczności, ze względu na źle dobrane parametry zabudowy.

bamos
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:11

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: bamos »

Czyli założyć twardą spręzyne ? zawieszenie wygląda tak jaka sprezyne zalozyc aby bylo ok po zalozeniu zderzaka i windy?
Załączniki
zdjęcie(1).JPG

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: Rokfor32 »

Mnie nie pytaj - ja jestem zwolennikiem seryjnego zawiasu ... :wink:

Poczytaj watek o liftowaniu J9 - świeży jest, łatwo znajdziesz. Było tam kilka propozycji - ale to zawsze jest jakaś subiektywna ocena. Jednym sie podoba, jak auto stoi wysoko - inni kładą nacisk na zachowanie się auta w określonych warunkach jazdy. Sam musisz wypracować - czego chcesz.

bamos
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:11

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: bamos »

Chce żeby stało w miarę równo z przodu i z tyłu co do tematu to czytałem ale nic konkretnego nie wyczytałem .Ogólnie auto na tej konfiguracji prowadzi się dobrze na asflacie i w terenie na szutrach ładnie wybiera dołki zawias jest sztywny jestem zadowolony z pracy tylko drażni mnie że przód jest sporo niżej od tyłu.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: Rokfor32 »

Więc może ... obniż tył? :wink:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: LEX »

Albo stawaj zawsze przodem lekko pod górkę, wtedy też będzie prosto :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: kylon »

Sprężyny OME nie są żółte.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: realBiker »

Poliuretanu z Olkusza nie kupuj, szkoda kasy bo to kiepski produkt. Jak masz wywalone jakieś gumy to kupuj ori Toyoty, ceny nie są jakieś koszmarne.

Tył auta powinien stać trochę wyżej niż przód na okoliczność wożenia pasażerów i różnych gratów w bagażniku.

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: grzech »

zgodze się z kolegą że poliuretan z Olkusza to shit. ale jesli chodzi o te podkladki pod spręzyny to z braku wyboru kupiłem sobie ostatnio do Mercedesa G i robotę robią a przy tym jest to taki gabaryt że dokładkość wykonania jest zadowalająca. przy małych średnicach to juz jest gorsza sprawa...

bamos
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:11

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: bamos »

No własnie tak myślałem z tymi poliuretanami trzeba myśleć o sprężynach. Wiadomo że tył musi stać wyżej na wypadek bagażu i pasażerów ale czy teraz nie jest to za duża różnica? prześwit między nadkolem z przodu to 15 cm a z tyłu 21. Chyba że to normalne jak stoją wasze toyki? :)

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: realBiker »

Jak zapodasz winde i zdyrzok to mus i sprezyny zmienic. Zoba od przodu czy poloski masz poziomo.

bamos
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:11

Re: podniesienie przodu 90

Post autor: bamos »

ok thx :) a jak z montażem windy może nie obciążać przodu zderzakiem przynajmniej narazie i dać w seryjny zderzak czy ktoś to przerabiał ? jest tam sporo miejsca wygląda jak by się miała zmieścić.

ODPOWIEDZ