Blokada tylnego dyfra

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kylon »

Nie bardzo jest co naprawiać.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: luk4s7 »

bogdan82 pisze:czy to da się naprawić? czy warto?
Przepraszam za szczerość, ale pocieszyłeś mnie tymi zdjęciami! :D Moja przy tej wygląda jak by z salonu wyjechała! Moim zdaniem nic z niej nie uratujesz. Uderzaj po nową do Kylona. Ja bym ją tylko przed włożeniem zabezpieczył epoksydem jak to wyżej opisano.

U mnie osobiście od paru tygodni słychać dźwięk załączania, lampka miga i na tym się kończy. 2 tygodnie temu utknąłem na żwirowni, i jakoś się załączyła, wyjechałem, ale potem nie bardzo chciała odpuścić. W tej chwili jak pojadę kawałek to zaskoczy, ale boję się że w końcu może nie odpuścić więc lada dzień/tydzień uderzam do serwisu. Trochę boję się wyroku, ale Twoje fotki dały mi +200 do odwagi :)

Awatar użytkownika
chokai
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2012, 18:45
Auto: KZJ95 '00 + XL600V '92
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: chokai »

bogdan82 pisze:
czy to da się naprawić? czy warto?
Zapomnij.
Moja wyglądała podobnie i z wielkim trudem udało się ją w ogóle odczepić (oczywiście w kawałkach, nie było nawet co zbierać).

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: zombi »

Ja swoją przerabiam na sterowanie manualne. Przy moście mam już zrobione, ale szukam natchnienia na wajchę, lewarek czy jak go zwał, którym będę poruszał blokadą.
Szukam czegoś w miarę zgrabnego z możliwością blokowania w skrajnych pozycjach. Może koś już przerabiał temat i ma jakiś patent z ciągnika lub innej ciężarówki.

O to był by ideał, ale może wymyślę coś w niższej cenie

Obrazek

PS.
W tym wątku kolega matyskol się chwalił, że dorabiał na CNC spodnią część silniczka blokady (na PW nie odpowiada), a chętnie coś takiego bym sobie zrobił bo to co mam teraz to raczej ręczna rzeźba. Ma ktoś może opis techniczny tego dekielka, co by na CNC to wrzucić.

Awatar użytkownika
szm
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2015, 18:47
Auto: J90 '98
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: szm »

Jestem tu nowy i planuję zakup Toyoty LC. Trochę więcej o mnie w poście z przywitaniami, a tu chciałbym Was spytać o blokadę tylnego mostu.

Mam na oku samochód J90 z 1997r i jest w nim dla mnie niespotykany przycisk blokady tylnego mostu. Na zdjęciach większości LC J90 widziałem takie pokrętło, a w tym samochodzie który mi się podoba jest przycisk. Dodam, że ten samochód ma automatyczną skrzynię biegów. Czy obecność przycisku zamiast pokrętła oznacza to, że jest to inny rodzaj blokady czy po prostu jedne samochody mają pokrętło a inne przycisk?
Szukam samochodu bardziej teren (90% używania) niż na ulice dlatego jest to dla mnie bardo ważna kwestia.
Załączniki
IMG_8004 (500x281).jpg
IMG_8004 (500x281).jpg (62,37 KiB) Przejrzano 5711 razy

Awatar użytkownika
szm
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2015, 18:47
Auto: J90 '98
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: szm »

Jak jeszcze raz spojrzałem na to zdjęcie, to chyba mnie olśniło. Mam wrażenie, że to nie blokada mostu, tylko przycisk od zamka centralnego, czy tak? Sprzedający twierdził, że to blokada mostu i to mnie zmyliło. Czy dobrze kombinuję?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Dobrze.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: luk4s7 »

Może zamiast snuć domysły niech sprzedający użyje tego przycisku obserwując kontrolki na desce. Jak się zapali albo chociaż zamruga czerwona ikona układu napędowego z X na tylnej osi to bedzie to blokada mostu. Jak się zamknie centralny zamek to... blokady nie ma. 30s i temat załatwiony.

Awatar użytkownika
szm
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2015, 18:47
Auto: J90 '98
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: szm »

Eh szkoda. Znalazłem w necie instrukcje obsługi i nie mam juz watpliwości ze to centralny zamek. A szkoda bo samochód mi sie spodobał. Cóż szukam dalej.
Tak przy okazji gdyby ktoś znał godne zainteresowania J90 w cenie do ok 18.000 PLN to chętnie sie zainteresuje.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: luk4s7 »

Gdyby ktoś szukał sprawnej, używanej blokady (a dokładnie rzecz biorąc siłownika blokady tylnego dyferencjału do J95) to w dziale części znajdzie moje ogłoszenie. Cena oczywiście z d... znaczy do negocjacji :)

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: realBiker »

Rozebrałem blokadę, rocznik '97, dekiel zdrów, korpus zdrów, motorek także. Blokada sprawna była po rozruszaniu ośki jakieś 2 lata wstecz. Teraz chcę to zakonserwować na dłużej. Amelinium oczyszczone z grubsza ale utlenione i troch wżerów. Czyścić tych tlenków mechanicznie to chyba nie ma sensu... pół dekla musiał bym zeszlifować. Jakąś chemią to potraktować czy tylko odtłuścić i malować podkładem epoxydowym?
Załączniki
dekiel.jpg

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Wypiaskować, żeby powierzchnia się szorstka zrobiła - i epoksyd.

Jak będziesz składał przekładnię - to już nie na oringu, jak w oryginale, a na silikonie. to musi być szczelne, ale nie chodzi o szczelność przekładni - ale żeby woda nie wnikała między powierzchnie łączone (oring jest zbyt głęboko, i nie zabezpiecza przed tym). To tam się zaczyna problem, i silikon to eliminuje.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Tuco »

ja składam na oring + silikon. Tylko pamiętaj nie zwykły silikon sanitarny tylko RTV.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: realBiker »

Z piaskowaniem trochę lipa, drugiej cześć obudowy nie wypiaskuję. Nie dało się zdemontować wirnika, szczotek i kabelungu od tego.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: realBiker »

a taki pomysł co by to anodować?

ODPOWIEDZ